Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy anyám irigy...

Lehetséges, hogy anyám irigy rám/ránk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírok már másra gondolni, minthogy az anyám irigykedik rám és az életemre.

Már tinikoromban is voltak értelmetlen tiltásai, amikor csak azért nem engedett el valahova, mert ő sem megy sehova, ha elmentem egy fesztiválra, utána flegmázott velem napokig stb.


Most már régóta külön élek, párommal együtt lakunk, mindketten jól keresünk és folyamatosan szurkáló kis megjegyzéseket tesz. Hozzáteszem, mindig ő kérdez rá, hogy mit csinálunk, hova megyünk, milyen volt a hétvége és akármit mesélek, folyton azzal jön, hogy bezzeg neki milyen rossz.

Azt kell tudni róla, hogy ő nem dolgozik, eltartja apám, jól élnek, nincs hitelük, van némi megtakarításuk is, de azért csak egy keresetből élnek. Elmehetne dolgozni, de mindig talál valami kifogást, hogy miért nem jó most neki.


Ha étterembe megyünk, akkor urizálunk, ha kozmetikushoz megyek, akkor flancolok (bőrproblémát kezeltetek), ha éves szűrővizsgálatra megyek orvoshoz, akkor is leszól, hogy felesleges hülyeség, ha amúgy nincs bajom, mivel a plázában veszek ruhákat, ezért is megszól, holott ő halomszámra veszi a kínaiból ruhákat, nekem meg összesen egy kis szekrénnyi ruhám van és ebben benn van a téli-nyári is. Én nem dohányzom, ő igen, én tömegközlekedek, ők mindenhova autóval mennek, de az évi egy nyaralásért szintén nyafognak, hogy de jó nekünk, bezzeg ők nem tehetik meg. Pedig megtehetnék, ebben biztos vagyok.


Most mondhatnátok, hogy ne mondjak el neki semmit, de néha készülnek fotók, felkerülnek a Facebookra. Most is nyaraltunk és 2 db képet tettünk fel, rám írt, hogy ő a járdaszigeteken nyaral... Múltkor kiállításon voltunk, akkor is osztott, hogy de jó világ van (2500 Ft volt a belépő).


Azért is panaszkodik, hogy nekik ott az udvar és füvet kell nyírni, mi meg lakásban lakunk. Mondtam már nekik, hogy akkor adják el a házat és költözzenek lakásba, az persze kizárt. Máskor meg megszólnak, hogy városi panelmadarak vagyunk (holott nem is panelban lakunk, csak nekik minden lakás panel...).


Lehetséges, hogy irigy az anyám? Vagy lehet hogy rosszindulatú csak? Már minden telefonhívástól félek, mert ha nem is mondok semmit, jön a panaszáradat és mindent kiélez arra, hogy nekem milyen jó. Az nem zavarja, hogy mennyit dolgozunk párommal, míg ő saját akaratából munkanélküli, én ne szóljak, mert az "irodai munka nem munka".


Mit csináljak vele? Bármit mondok, ellenem fordítja. Ha panaszkodok rákontrázik, ha tényszerűen közlöm, akárcsak azt, hogy megyek edzésre és nem tudok most beszélni, akkor sajnáltatja magát, mert milyen jó nekem...

Találkozott már valaki ilyen szülővel/emberrel? Mi lehet a baja?



2018. aug. 1. 11:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
"Kedves anya! Jó lenne, ha befejeznéd a játszmázást, mert senki sem kíváncsi rá, én végképp nem. Egész életedben egy ingyenélő, kitartott here voltál, örülj neki, hogy nem az utcán élsz, mint hajléktalan, hanem akadt olyan jó hülye - apám - akin tudtál élősködni. Én és a férjem megdolgozunk azért, amink van, és mi döntjük el, hogy mire költjük el a pénzünket, neked ehhez az égadta világon semmi közöd nincs, a véleményedet pedig tartsd meg magadnak. Ha ezekre nem vagy képes, nem kötelező ám tartanunk a kapcsolatot." Ennyi!
2018. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Fordítsuk meg a dolgot, gondolom valami olyanról lehet szó, hogy te minden felületen megosztod, nektek milyen jó, hol voltatok, mit csináltatok. Anyukádat megkérdeznék, valószínű annyit mondana, kissé nagyarcúra sikeredett a kislánya, mindenféle szerénység nélkül."

Ha valaki dicsekszik, nagyzol, nagyképűsködik, ne csodálkozzon azon, ha leoltják.


Aham, szóval az ember titkolja az örömét, nehogy az frusztrálja a besavanyodott lúzereket, akiknek semmi sem jön össze az életben, és mások örömének. Mert egy fotó közzéttétele, vagy ha megkérdeznek, és őszintén válaszolsz arról, hogy merre voltál hétvégén, hova mész éppen, az dicsekvés, meg nagyzolás ?! Szánalmas egy életed lehet neked is...

2018. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Számtalanszor mondtam már neki, hogy menjen el dolgozni, de mivel neki kb. semmitérő végzettsége van, ezért csak gyári munkája vagy eladói munkája lehetne és azt nem szeretné csinálni. Kiszámoltam, kb. 15 éve van otthon, úgy hogy apám túlórákat vállalva, de eltartja egy nem is rossz színvonalon. Cserébe a ház körül sem csinál meg semmit, mert amikor apám esténként hazaér, ő megy ki füvet nyírni, ő csinálja a vacsorát.


Azt is mondtam már neki, hogy a 15 év alatt megcsinálhatta volna az érettsigét, megtanulhatott volna akár két nyelvet is, csinálhatott volna valami szakmát, de semmit nem tett és most azzal jön, hogy bezzeg nekem milyen jó, mert engem ő "kitaníttatott", holott az egyetem első évében adott havi 5000 Ft-ot, mert hogy ő munkanélküli, a többit suli mellett, meg nyáron dolgoztam össze magamnak...


Teljesen mindegy mit mondok neki, mindenre van egy kifogása, mindenből azt hozza ki, hogy de neki nem jó, neki nem voltak olyan lehetőségei az életben, mint nekem/ a testvérének/ a szomszédnak stb.


Azt hiába is mondom, hogy mennyit dolgozom, mert szerinte a szellemi munka nem munka és abban nem lehet elfáradni. Hiába érvel az ember, mindenre van valami válasza és ha tovább érvelsz, halálosan megsértődik, leönzőz és lelki zsarolást alkalmaz, hogy bűntudatot keltsen benned.

2018. aug. 1. 13:42
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

Vannak, akik mas hatara kapaszkodva jutnak elore es vannak akiket mas vesz a hatara, a sajat es a masik elobbrejutasat is akadalyozva.

Mentalis es anyagi ertelemben is.


Miert ez a "cipekedes? "

Eszreveszi-e mindenki a faradas, a folytonos diszkomfort jeleit?


A "cipeltek vigan elnek, vagy meg vigabban elnenek."

Ebredni, raebreszteni kellene/ nem artana mindenkinek!


Az anya, az apa, a kerdezo tudja a szerepet?

Ha igen, az idealis, ha nem, tanulnunk kell, hogy ne legyen tul sok "felvonasos a darab."


Kedves Kerdezo!


Hajra! Sok sikert!

2018. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Apukád egy jó balek, bocsánat...... De amikor bezárt a menekülttábor, négy hónapig nem volt munkám és a párom már zavart, hogy menjek dolgozni, mi az, hogy még nincs munkám. Aztán eljöttem Pestre dolgozni, többet keresek, mint ő, sőt most ő lett munkanélküli, az most meg neki nem tetszik...Szóval az, hogy 15 évig otthon hesszel valaki és még a házimunkát sem csinálja meg és ezt apukád hagyja.....nagyon ciki. De gondolom anyud nem egy tündér természet és nem is túl kedves apuddal, hogy mindez megérje nekik. Apudnak biztos nagyon kevés az önbizalma legbelül és úgy érzi, meg kell dolgoznia, hogy vki szeresse....de nem tudhatom. Mondjuk ez az ő pokluk. Te mostmár felnőtt vagy és nem kell hagynod ezeket a dumákat, sipákolásokat. Én azért apukámat is megkérdezném, hogy mi erről az egészről a véleménye. Mondjuk én továbbmennék. Megmutatnám ezt neki, hátha felnyílik a szeme és akkor ketten hagyhatjátok ott ezt az ingyenélő semmi kis nőt, hadd fejlődjön egy kicsit a nagyvilágban. Szánalmas egy teremtmény.
2018. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Ne engedd. Ilyen egyszerű! Abban a másodpercben, ahogy megsért, véget vetsz a beszélgetésnek. Ha telefon, leteszed, ha személyes, elmész. Nem vitapartner.
2018. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igazság szerint mindig önsajnálatba burkolja. Nem feltétlen sérteget, csak mártírkodik. Mindig azt mondja, hogy "de jó neked", "de irigyellek", de közben meg már én érzem rosszul magam.
2018. aug. 1. 14:58
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te is keress egy pszichológust, aki segít abban, hogy kialakuljon a képességed anyád figyelmen kívül hagyására. Nagyon nagy probléma, hogy tud hatni rád a mártírkodásával, ettől neked kellene szabadulnod. Hiába mondjuk, hogy ne foglalkozz vele, ezt szerintem te is tudod, mégis bánt. Nem veheted magadra egy másik ember összes hibás döntésének a következményét akkor sem, ha az illető az anyád. Ha majd ténylegesen figyelmen kívül tudod hagyni a szöveget jobb lesz, de ez nem biztos, hogy menni fog neked egyedül.
2018. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csatlakozom a 18-ashoz, először is neked magadnak kell igazán elhinned, hogy veled nincs baj, hanem vele van, és akkor már könnyebb függetleníteni magadat az ő érzelmi terrorjától.
2018. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozik honnan tudja mi a munka? Apádnak kéne sarkára állnia végre h vagy keres munkát v költözik nincs ingyen kaja stb,kiszolgálás.. Na egyből lenne kedve dolgozni..
2018. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!