Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt a szüleim?

Miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Több esetben is megfordult, amikor éppen a szobámban tudtam csak lenni (mert éppen valami nehezen dolgoztak) és olyankor elküldenek mindenféleképpen, hogy ne aggassak. Én remekül elvoltam bent, én is a saját dolgomat végeztem, amit jelenleg is folytatnám, de... benyit anyám, hogy mi a francért vagyok egész nap a szobámban, és hogy menjek közéjük (de itt is ugyanúgy egyedül ücsörgök, mert szétszélednek, telefonozni tudok maximum, meg bámulni a falat - nélkülük.)

Miért panaszkodnak, hogy nem vagyok ott az orruk alatt, aztán hagynak ott?

Én nagyon szívesen beszélgetek velük, de olyan néha van, hogy kihívnak és nem csak bámulják egymást és engem. Nem szólnak egy szót sem...

Valakinek van ilyen esete, amikor a szülők nulla kommunikációt adnak, de elvárják, hogy te állandóan köztük legyél?

Ilyen tökre kínos szitu, mikor hívnak, hogy gyere aztán azthiszed foglalkozik majd veled, de csak néz... néz. Valamit elkezdek mondani...Megy tovább.

Nem értem ezt így hirtelen.


Sajnálom a hülye kérdést,de talán valami megoldást erre tudok majd találni.



2018. aug. 5. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Velem is ez van, mindig panaszkodnak, hogy mindig a szobámban punnyadok, mint egy remete, pedig pont azért van ez, mert lekaksizzák a fejemet. Megoldás: vegyél zárat az ajtódra, vagy mondd meg nekik, hogy ez lesz, ha semmit nem szólnak hozzád.
2018. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

": vegyél zárat az ajtódra, vagy mondd meg nekik, hogy ez lesz, ha semmit nem szólnak hozzád."


Azt próbálná meg, hogy az én házamban az én gyerekem a szoba ajtaját bezárja. Néha tényleg túlságosan szorosan fogják a szülők a gyeplőt. De addig, amíg az én főztömet eszi, eltartom, fizetem az iskoláját/szórakozását, otthont biztosítok neki, addig igenis tessék egy kicsit fejet hajtani. Nem megalázkodni, csupán tiszteletet adni.

2018. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Kedves második válaszoló, mert azzal mi baj van, ha valaki szeretne magának egy kis nyugalmat, privát szférát? Nem azt mondtam, hogy akkor se nyissa ki az ajtót, ha már két kézzel dörömbölnek rajta. Ennyi mindenkinek kijár, még akkor is, ha a szülők tartják el a gyereket.
2018. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
# 3 Bocs, talán túlreagáltam, teljesen igazad van, mindenkinek jár a magánszféra. Én abból indulok ki, hogy sehova nem megyek be kopogás nélkül. Vagyis nálunk ezért nincs is szükség arra, hogy bárki is zárja az ajtót. Tulajdonképpen én a kölcsönös tisztelet és bizalom híve vagyok. Sose lépnék be kopogás nélkül a gyermekem szobájába, de én is elvárnám, hogy ne zárja be. ;)
2018. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is általában ez szokott lenni. Néha kihívnak esténként magukhoz a nappaliba, de aztán csak a tv-t bámulják, beszélgetni pedig nem tudunk. Pedig én ilyenkor mindig igyekszem feldobni valamilyen témát, de főleg apukám rendszerint csak hümmöget.
2018. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!