Ez most bunkóság?

Figyelt kérdés

Az ha a húszon éves gyerek több száz kilóméterre lakik a szüleitől és nem jár haza havonta csak 2-3 havonta ?



Itt ugye a munka, hobbi, párkapcsolat és a szabadnapjaimon jobban szeretnék pihenni, intézni az ügyes bajos dolgaimat, nem pedig fél napot utazni és otthon már semmi hasznos dolog nem vár.

Szüleimnek ez úgy jön le h sz.rok a fejükre pedig csak élem az életem.


2018. aug. 6. 22:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem bunkóság , ez a természetes szerintem . Előbb utóbb majd rájönnek hogy bizony felnőttek és nem az az életed hogy hazajarkalj hozzájuk . Éld az életed.
2018. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Nonoga válasza:
97%

Szia :) szerintem nem az, ne edd magad emiatt.

Nekem ez úgy jön le, hogy már egy felnőtt ember vagy, külön élettel. El kell fogadniuk ezt! ;) Csak lehet hogy idő kell nekik

2018. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de van olyan szülő aki nehezebben fogadja. Nálunk ez alapvetően nem volt gond, ha valamiben segiteni kellett és tudtam, akkor még pluszba hazamentem.
2018. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Én 4 havonta járok haza,- 300 km. Nem tartom magam bunkónak ez miatt, de a családom sem.
2018. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudom mi indokolja azt hogy több száz km-re kell költözni ráadásul szinte fiatal felnőttként. Kb ezek a tippjeim szar szakma, ami a városodban nem fizet jól, vagy nincs benne munka, vagy csak játszani a nagy függetlent minél távolabb a szülőktől.


Én senkit nem ismerek aki a városból elköltözött volna, a mi családunkban és ismeretségben is pont az a lényeg hogy közel legyünk egymáshoz ha nem is egy utcányira de mondjuk külön városrész.


Még az is elfogadhatóbb ha külföldön van az ember mondjuk 5 évig, de utána haza jön mert el tud indulni az életben a megtakarított tőkével.

2018. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%

2-3 havonta? Hát ne haragudj, de azért ez így nagyon kevés....

Az évente csupán 4-6 alkalom... Ez még lótüdőre se elég..


Valld be, hogy nem szereted a szüleidet és kész. Nem bunkóság, hanem érzelmi szegénység.


Az én szüleim 10 percnyi gyalogútra laknak csupán, de minden héten a hétvégéből 1 napot náluk töltök.. És nem azért, mert MUSZÁJ.


Hanem azért, mert szeretem őket.........

/Ha nyaralás van, akkor nyilván nem megyek, de akkor úgyis megyek már a következő héten ismét./


Ismétlem: nem muszájból, hanem szeretetből.


Te érzelmi szegénységben szenvedhetsz: "em pedig fél napot utazni és otthon már semmi hasznos dolog nem vár."


Az ember lánya/fia nem azért megy haza a családjához, mert "hasznos, nem hasznos", és "dolog vár, vagy nem vár dolog".


Nem tudom érted-e?

2018. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha már vártad h végre mehess mert nem volt jo a kapcsolat igen érthető, altalában ez a 200 1000 km mutatja a kapcsolati háterret is.. Ok és okozat. Amugy meg nem magamnak szültem,éljenek,ennyi,az inda szülő nem fogja fel aki azért szül mert semmi mást nem tud felmutatni és unatkozik a saját életében,a másik meg mert házi cselédet szült csak az lefalcolt 200 km ra..
2018. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Elsősorban 5-ösnek válaszolnék. Én a nyugati országrészből származok, most Budapesten dolgozok, ez a vonatút 200 km, 2,5 óra. Diplomás munkák Budapesten kívül alig akadnak, nézz meg egy soproni, szombathelyi állás listát. Ausztriában meg nem mindenki szeretne dolgozni, napi 3-4 órákat ingázni. Én szerettem volna otthon maradni, de nem megyek el árufeltöltőnek, ha a szakmámban el tudok helyezkedni, csak költözni kell. Szerintem a 2 havonta hazalátogatással semmi probléma, főleg hogy párkapcsolata is van a kérdezőnek.
2018. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

52%-nak...

nem tünt még fel, hogy az értékelések alapján hülyeségeket sozktál irni? ehhez most is hű vagy.


Ha csak tiz percre laksz tőlük, akkor a heti egy alkalom szerintem kevés a részedről. Ha már elvárod a Kérdezőtől, hogy havi szinten ugráljon haza több száz kilóméterről.


Lehet, hogy azért mész hetente, mert ott vár a vasárnapi ebéd..itt meg bemeséled, hogy mennyire szereted őket.

2018. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

5-ös mindegyik felsorolásodban van egy kis igazság még annyival egészíteném ki, hogy van aki mobilis és nem érzi úgy, hogy ott kell meghalnia ahol megszületett.


Nem tudom, hogy ki írta azt, hogy érzéketlen vagyok, de ezt nem mondanám. Nekem a 3 havi találkozás elég amikor több napra megyek amúgy meg ott a telefon. Mindenkinek más a szükséglete ilyen téren is.

Az a baj, hogy ha muszájból megyek haza nem is érzem jól magam otthon és ez kihatással is van a hangulatra. De megyek, mert nem akarom őket megbántani - ez sem arra utal, hogy érzéketlen vagyok.

2018. aug. 6. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!