Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel ezt itthon?...

Hogy hozzam fel ezt itthon? Nekem jó lenne az az autó, viszont még nincs jogsim.

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy Mini Cooperje, tavaly lett véve. Nemrég kiderült, hogy terhes, ezért szóba került az új autó is (nagyobb, 5 ajtós, stb) és így a mostanit eladnák. Viszont itt jövök én a képbe... 16 éves vagyok, tavasszal leszek 17. Tavasszal kezdem a kreszt, aztán amint lehet, szeretném letenni a forgamit is. És nagyon szeretem ezt az autót, cuki, csajos, kis városi kocsi, nem érzem "elveszve" benne magam. Ezért arra gondoltam, hogy ne adják el, hanem tartsuk meg, nekem. Eddig csak apával beszéltem az autó-témáról, de a nővéremnek is lett autója, miután megszerezte a jogsit, szóval ebből is gondoltam, hogy majd kapnék én is. Anya sem zárkózik el előle, meg mindig mondja, hogy alig várja már, hogy legyen jogsim, és ne ő fuvarozzon, meg rohangáljon értem.


Csak így kb fél-1 évet ez a kocsi nem igazán lenne használva, meg így az ára kiesne az új autó árából (ami az anya új kocsija lenne). Szerintetek hogy beszéljek erről úgy, hogy ne mondjanak azonnal nemet?



2018. aug. 8. 17:52
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
53%

Elkényeztetett HP!


Én meg nagyanyámmal azon agyalok, hogyan dobjunk össze anyámnak egy jobb kocsira, te elvinnéd a meglévőt...

2018. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim válasza:
72%

Nem a kérdező tehet róla, hogy jó az anyagi háttere, és ilyen szempontból szerencsésebb, mint mások.

Mivel te is írtad, hogy akkor kapnál valószínűleg új kocsit, így gondolom, az anyagi része nem akadály a dolognak. Inkább az, hogy megéri- e hagyni használatlanul a kocsit félegy évre... Ezt mindenképpen beszéld meg a szüleiddel, azzal semmi gond nem lesz.

Viszont inkább ne várj a barátnődre a KRESZ- nél, hanem kezdd hamarabb, hogy kevesebbet álljon a kocsi használatlanul. Mindenképpen ezzel kezdd, mert valószínáleg akkor könnyebben belemennek, mint ha azt mondod, hogy azért még halogatod a kezdést tavaszig a barátnőd miatt...

Apukáddal említetted, hogy beszéltetek már róla. Ő mit mondott?

2018. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetem, hogy miért nem szoktatok tömegközlekedési eszközt igénybe venni?"


Úgy látom, ez többeket érdekel, úgyhogy aki privátban írt emiatt, az itt olvashatja a választ.

Anyának, és a férjének is van autója, mindenhová azzal járnak. Így természetes volt, hogy engem sem fognak felrakni a buszra, hogy "nesze, induljál". Az autó gyorsabb, kényelmesebb. Hiszen télen nem a latyakban, sárban ülünk/állunk, nem taposnak össze minket. Van fűtés is, nem az van, hogy még az ablakot is kitörte valaki, és ott is jön be a hideg. Nyáron is kényelmesebb, hogy nem kell a 30-35 fokban várni a buszt/troli/villamost a napon, meg a menetrendekhez igazodni, a sok izzadt, büdös ember között álldogálni, vagy éppen leülni oda, ahol előtte egy koszos hajléktalan üldögélt jó fél órát. Plusz a kocsiban nem kell szorítani magamhoz a táskát, telefont, vagy bármit, rettegve attól, hogy valaki meglátja és ellopja. Anya már a plázáktól is ki van borulva, hogy mennyi mindent elkaphatunk ott, hát szerintem egy buszozás után a bejárati ajtóban kéne levetközzek és elégetné a ruháimat azonnal.

De én azért szeretek jobban autóval menni, mert kényelmes.


És nem, nem anya alól szeretném kivenni az autót. Hanem azt használnám, ami neki/nekünk már kicsi lesz. Neki lesz új, egy nagyobb.

2018. aug. 8. 22:46
 24/48 anonim ***** válasza:
85%
Na nálam ez a nagyon negatív iromány verte a biztosítékot.
2018. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
78%

1. NINCS jogsid

2. még szép, hogy eladják ezt az autót, mikor a másikat így jobb áron megvehetik

3. 16 vagy, ne pattogj autóért, nem Amerikában élsz, mérföldekre a sulidtól :)

2018. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem te vagy hülye, hogy még a te korodban így "barátnőzöl". Még általánosban oké ez az együtt járjunk dolog...
2018. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
52%
Azért azt a tömegközlekedést kipróbálnám a helyedben. Mondjuk én mindig is szerettem szembeszállni a félelemmel...
2018. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg ti vagytok hülyék, de legalábbis valami bajotok van az biztos... Én nem kaptam autót, mert a szüleim nem engedhetik meg maguknak ezt a kiadást, viszont a középiskolás évfolyamom durván 90%-a kapott, mikor megszerezte a jogosítványát. Ennek ellenére nem kezdtem el mocskolódni, fröcsögni stb.... Ha a család anyagi helyzete megengedheti, hogy a gyereknek is vegyenek/fenntartsanak egy külön autót, akkor mégis mi a franc vele a baj? Szerintem teljesen normális dolog, nincsen benne semmi elítélendő. Már szerencsére a képzés helyén lakom, de előtte én is tömegközlekedést használtam. Ha lett volna rá lehetőségem, hogy saját autót használjak, akkor én lettem volna az egyik legboldogabb ember a világon. Igen, ki lehet bírni a buszozást/vonatozást is, el lehet viselni, de mi értelme van direkt szenvedni, ha az embernek van választási lehetősége? Én is ugyanazokat tapasztam, amiket a kérdező írt... A tömegközlekedési eszközök eszméletlenül retkesek, egyáltalán nem higiénikusak és csomó betegséget el lehet kapni, mert a melletted lévő rád köhög, a mögötted ülő letüsszent. A buszok sokszor tele vannak és előfordul, hogy még ülőhely sincsen, ezért több mint egy órán keresztül kellett ácsorognom dülöngélve jobbra-balra. Csomó bunkó paraszt is van, aki direkt lökdösi, köpködi, taperolja stb. a többi embert. Ha zsúfolt a busz és viszed magaddal a cuccaidat, akkor nem lehet normálisan elférni, mozogni, nincsen levegő, kényelmetlen. Nagyon oda kell rá figyelni, hogy senki ne tapossa meg a cuccodat, ne lopjanak meg. Nyáron fullasztó a hőség, télen pedig meg lehet fagyni. Állandóan a menetrendhez kell igazodni, pl. nekem volt, hogy két órát kellett várnom a következő járatra, de ami még idegesítőbb az az, hogy nem is tartják az időt és csomószor lekéstem az óráimat... Ebben mégis mi a jó? Semmi, szóval abszolút megértem a kérdezőt, hogy szívesebben autózna, mint buszozna.
2018. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
95%
Fura, hogy én a keleti térfél legvégén messze nem látom ennyire lesújtónak a helyzetet. Mellesleg első kocsinak magamnak se vettem volna újat, akármennyi lett volna rá. Bármilyen jó vagy, egy darabig van esély rá, hogy valami útban lesz a lökhárítónak. Ja, és klíma se létszükség, nyáron leizzad az ember így is úgy is, tök fura, nem?
2018. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Mi lesz a következő, eljöttök és feltaszigáltok egy buszra?:D


Nem akarok busszal közlekedni, nem is fogok. Igen, tényleg nem létszükség a klíma, de valljuk be, sokkal jobb beülni a hűvös autóba, mint 30-40 izzadt emberrel együtt utazgatni. Biztosan megvan annak is a feelingje, de köszi, én elvagyok így is.

2018. aug. 9. 17:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!