Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel ezt itthon?...

Hogy hozzam fel ezt itthon? Nekem jó lenne az az autó, viszont még nincs jogsim.

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy Mini Cooperje, tavaly lett véve. Nemrég kiderült, hogy terhes, ezért szóba került az új autó is (nagyobb, 5 ajtós, stb) és így a mostanit eladnák. Viszont itt jövök én a képbe... 16 éves vagyok, tavasszal leszek 17. Tavasszal kezdem a kreszt, aztán amint lehet, szeretném letenni a forgamit is. És nagyon szeretem ezt az autót, cuki, csajos, kis városi kocsi, nem érzem "elveszve" benne magam. Ezért arra gondoltam, hogy ne adják el, hanem tartsuk meg, nekem. Eddig csak apával beszéltem az autó-témáról, de a nővéremnek is lett autója, miután megszerezte a jogsit, szóval ebből is gondoltam, hogy majd kapnék én is. Anya sem zárkózik el előle, meg mindig mondja, hogy alig várja már, hogy legyen jogsim, és ne ő fuvarozzon, meg rohangáljon értem.


Csak így kb fél-1 évet ez a kocsi nem igazán lenne használva, meg így az ára kiesne az új autó árából (ami az anya új kocsija lenne). Szerintetek hogy beszéljek erről úgy, hogy ne mondjanak azonnal nemet?



2018. aug. 8. 17:52
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Nem elrejteni kell, de egy többszázezer forintos telefon azért eléggé hiányozna, ha valaki kikapná a kezemből a villamoson mondjuk. Ne tegyünk úgy, mintha nem lenne néhány etnikum, aki nem ebből űzne sportot. Legutóbb az egyik barátnőm telefonját így lopták el. De ja, biztosan sosem történt ilyen. :D
2018. aug. 10. 10:26
 42/48 anonim ***** válasza:
82%

Jajj ne fárasszál már engem a hülyeségeiddel mikor életedben nem utaztál tömegközlekedéssel, de azért okoskodsz. Mert történt ilyen. Jó, és? A Balatonba is évente belefulladnak, akkor oda se menj, mert majd te is ott halsz meg....

Elég sok helyen laktam már Bp-en belül tehát próbáltam már pár villamost metrot buszt, most is olyan környéken járok keresztül munkába, ahol vannak etnikumok (mondjuk hol nincsenek? Rózsadomb?)érdekes megvan mindenem, pedig zenét szoktam hallgatni.

Oké járjál autóval, mint mondtam nekem nem ez a bajom, hanem olyan szinten burokban élsz és hülyeségeket beszélsz hogy az fájdalmas. Ennyire életképtelennek nem kéne lenni, meg vizionálni, hogy a tömegközlekedésen csak tolvajok és sorozatgyilkosok utaznak akik abban a pár szerencsétlenben tesznek kárt akik épp arra járnak.

Mondjuk ez szüleid szégyene hogy ilyen lettél.

Még ha jómódúak is vagytok, nem kellene ekkora sötétséget beléd plántálni.

2018. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
75%
Azért kell neked mert az a divat kocsi épp. Lásd be.
2018. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
83%
Amennyire a tömegközlekedés lehet veszélyes, legalább annyira lehet halálos egy 120-160 lóerős kisautó egy kezdő kezében. Ha az a kezdő nyilvánvalóan idióta, akkor tényleg csak idő kérdése, hogy kárt okozzon. Első autónak a gyengébb Mini is sok. Remélem azért neked sikerül kisírni, meg azt is, hogy egy jókora fának ijedsz neki utas nélkül százharminccal.
2018. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
41%
Én még csak 15/F vagyok még sincs autónk de muszáj télen buszoznom az 5km re lévő suliba. tény és való hogy rohanni kell mert ott hagy a busz ha nem megyek időbe de azért nem mondanám hogy a buszok/vonatok/stb... k nem takarítottak. Életemben nem láttam olyan buszt/közlekedési járművet aminek bármije is hiányzott volna. A lopás tényleg valós de erre vannak az őrök. Fűtés van de nem mindig érezni mert egy kb 40-50 fő szállításához azért kell pár kg áram. Volt olyan hogy késett a buszom így az első óra 15 percéről lemaradtam de azt a a suli igazolta mert tudja hogy helyilyárat/sulibusz szal (8-17 ig sulibusz)utaztam. Bérletet meg ingyen ad a suli mert 2KM nél messzebb lakom. a tömegközlekedésben semmi rossz nincs.
2018. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
Max csak akkor van baleset ha a sofőr megy 160nal 40-50 gyerekkel..
2018. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
31%
Környezettudatosságra nem gondoltál? Vagy az is ciki? Az a kocsi legalább 9 litert fogyaszt városban. Párom terepjárója fogyaszt ennyit.
2018. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés kamu, ha ne adj isten nem az akkor csak annyit kívánok a kérdezőnek, hogy 3 hónapig éljen olyan színvonalon amihez ő keresi meg a pénzt:)
2018. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!