Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Irigy vagyok, mert apukám nem...

Irigy vagyok, mert apukám nem törődik velem?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, mert anyu csalta aput. Anyu ahhoz a férfihoz költözött, de azóta nem is tudunk róla semmit. Én apával maradtam. Mikor 18 éves lettem és koliba mentem az egyetem miatt, apukám egyedül maradt és újraházasodott. Azóta alig érdeklődik felőlem. Egyetem mellett dolgozom, hogy eltartsam magam. A nőnek, akit elvett van egy nálam 2 évvel fiatalabb lánya, neki most fizeti a tandíját és a jogsiját is kifizette. A napokban tudtam meg, hogy a ház amit a nővel közösen vettek a lány nevén van. Nagyon rosszul esik. Jövőre végzek az egyetemen azt se tudom hova megyek a koliból. A fizetésem épphogy elég lesz az albérletre, rezsire, kajára. Nem akarok pénzhajhásznak tűnni, nem is vagyok az, de irigy vagyok a lányra, hogy neki mindent megvesz, én meg nem is érdeklem.
2018. aug. 10. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Lehet kefél vele. A punci csodákra képes.
2018. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
87%
Szolj neki hogy ez igy nemjo mond el mit erzel :! Kelts benne egykis lelkiismeret furdalast
2018. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Ezt olvasva, teljesen megértem, amit érzel. Én is ezt érezném. Viszont van egy nagyon bölcs barátom, aki mindig felnyitja a szemem, arra vonatkozóan, hogy először magamat lássam. Ha valaki nem keres, nem foglalkozik velem, annak bizony én is lehetek az oka. Nem biztos, hogy rosszat tettem, de lehet nem tettem meg mindent. Elvárni, hogy egy szülő törődjön, támogasson talán gyermekkorban el lehet, de te már felnőtt vagy. Szerintem el nem várhatod, viszont kiérdemelheted! Tegyél érte! És ne úgy, hogy kérsz, hanem úgy, hogy adsz. Szerintem sokszorosát fogod visszakapni.
2018. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Erre vagy írígy? Minek? Mire fel? Hogy az olyan ember akinek mindent alá tolnak, sosem tanulja meg, hogy mit jelent küzdeni? kitartani? teremteni?

Amikor a CHF-es bedőlések voltak, azok az emberek akik ilyen háttérrel rendelkeztek, és mindent elvesztettek, számukra az egyedüli megoldás az öngyilok volt. Azt se tudták, hogy álljanak fel belőle. Hogy éljék túl, hogy teremtsék meg a dolgaikat.

Erre sose legyél irigy. Tegyél érte, küzdj, és teremtsd meg önmagad. Ha kell egyedül.


Sem az apád, sem a másik nő nem sikeres-még ha annak is tűnik, mert egy normális épkézláb családot képtelenek voltak fentartani.


Akkor ki a jobb?

2018. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
*fent tartani
2018. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó nyilván nagy öröm lehet, ha az apja egy idegen lánynak vesz lakást, őt meg le sem kakilja. D
2018. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

4+


Egy sikeres ember, az nem válik, az egyszer házasodik és fenn marad a házassága, családot alapít, gyermekei lesznek, és anyagilag hol fent, hol lent lesz, van amikor számtalanszor ujra kell kezdenie, de mint a Kelj fel Jancsi mindig feláll, és mellette ott a családja (jóban-rosszban) és a gyermekei egészségesek, tudnak kűzdeni, nem vesztik el a fejüket a pénztől, nem irigykednek, és nem kérkednek. De elsőként látják meg azokat az embereket akik segítségre szorulnak.


Manapság egyre több kérkedő embert látni, aztán ha kicsit jobban utána néz az ember kiderül elválik párszor, pár gyereket hátra hagy, itt ott, az aktuális család semmi más mint kirakat, itt-ott 1-2 szerető, a pénzel, hatalommal, péozicióval meg kérkedik.

Hát ez számomra minden csak nem sikeres, nem apa, aki példát mutat a gyermekeinek, aki ott áll a gyermekei mellett, segíti őket, hogy sikeres családot éljenek, akiért még a 20 éves gyereke is rajong.


Melyik a valóban sikeresebb ember?

2018. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

6 Amikor meglátom az írásodat, mindig mikor új reget csinálsz, eszembe jut:


A sötét ostobaságra, mely benned lapul nincs orvosság.

2018. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Micaoda?
2018. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Sorold már fel az eddigi regijeimet puncikám.
2018. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!