Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Ratkó" gyerekek, akiknek...

"Ratkó" gyerekek, akiknek 50-60 éven át mondták, hogy nem születtek volna meg, ha nem tiltották volna az abortuszt?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan érinti?
2018. aug. 12. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Tisztességesen felnőttek és ma már a legtöbbjük nyugdíjas. Igaz, nem is mondtak nekik állandóan, hogy nem kívánt gyerekek.
2018. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, a többség bizonyára. De a kisebbség? Bárhol, bárkivel történő beszélgetés során anyám elmondta, máshogy alakult volna az élete, ha nem tiltották volna az abortuszt.
2018. aug. 12. 18:01
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a nagyanyám az. Néha vannak olyan célzásai (néha még sírva is), hogyha nem ratkó gyerek lett volna, akkor nem ment volna hozzá a nagyapámhoz (aki a klasszikus ököllel verős, az asszonynak kuss a neve fajta). Csak túlságosan el akart tűnni a családjától, így 2 hónap ismeretség után összeházasodtak és elköltöztek.

Továbbá van neki 3 kisebb testvére is, egyáltalán nem tartják a kapcsolatot, egyszer ráírt facebookon az egyik húgára, mire az letiltotta... 60+ éves emberekről beszélünk (ezután nagyim törölte magát a felületről). Teljesen rá voltak bízva a testvérei nevelése, a szüleik őt vették elő, ha valami nem volt rendben, így ő vasszigort tartott és a tesói megutálták őt. Nekem a dédim 6 éves koromban halt meg (nagyim anyja), de akkor is állandóan köpködött, marakodott a nagyanyámmal, hogy nem akart gyerekeket és hogy utálja őt.

Ez szomorú, nem tudom, hogy ezért olyan-e a nagyanyám most, mint amilyen. Klasszikusan az az öreg néni, aki elkergeti az utcáról a labdázó gyerekeket és az ablaknál leskelődik, hogy utána mocskolódjon a kiállhatatlan szomszédokról. Tyúkszart dobál át a szomszéd kertjébe, kilyukasztja a nem kedvelt rokonok kerekeit, amikor azok látogatóba jönnek stb.

2018. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3/3 Ó, szegény, akkor őt is nagyon megkeményítette az élet. Aki nem találkozott ilyen helyzettel, el sem tudja képzelni. Nálunk a családban csak az anyai nagyszüleim szerettek, soha nem hozták fel, csak anyám. Apai rokonsággal semmi kapcsolatom nem volt, mivel házasságon kívül születtem. Szeretem a labdázó gyerekeket :-D
2018. aug. 12. 18:50
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
#3 szegény nagyi, eddig bele se gondoltam, az ilyen nénik mitől lettek ilyenek, de most már inkább sajnálom őket :(
2018. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Most én is megsajnáltam a 3. válaszoló nagymamáját. Ha legközelebb látok egy zsémbes öregasszonyt, biztos eszembe jut majd, hogy valószínű tönkretették az életét.

Nekem az apám ratkó-gyerek, a gyerekkoráról feltűnően hallgat. Annyit tudok, hogy a szülei mindig durván kivételeztek a testvére javára. Úgy látszik, nem volt egyszerű akkoriban gyereknek lenni.

2018. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
nem erdekel. az anyam gyulolt szuletesem pillanatatol es amikor kihozott a korhazbol a nagymamamnak adott. Nekem o volt az edesanyam , anyamat kb felevenkent lattam valamennyit fizetett a nagymamamnak a nevelesemert. apammal elvaltak amikor en 5 honapos voltam nem is ismerem. most 83 eves a 3. ferje is meghalt egyedul el. en kulfoldon elek es az osszes kapcsolatom vele az hogy kb havonta 10 percre felhivom telefonon. penze van eleg , jomodu, de ha ehen halna akkor se kapna tolem meg egy fel kiflit se. az hogy valaki biologiailag "anya" a vilagon semmit nem jelent. szamomra idegen es a sorsa is hidegen hagy. 18 eve lattam utoljara akkor jartam Mo on latogatoban, elotte 1987 ben talalkoztam vele mielott eljottunk Mo rol.
2018. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
#5 Én viszont továbbra sem tudom megérteni vagy elfogadni, hogy valaki a szar gyerekkora (vagy bármilyen vele történt sérelem) miatt olyanokat büntessen, akiknek semmi közük a dologhoz. Ez azért elég súlyos jellemhiba.
2018. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
7 es vagyok es teljesen megertelek. en mint Ratko gyerek 63 eves vagyok es eszembe se jutna arra hivatkozva rosszat cselekedni hogy engem nem vartak vagy akartak hogy megszulessek. amit en teszek az eletemben felnottkent az az en felelossegem. eleg intelligens vagyok ahhoz hogy ne akarjak mindent valakire vagy valamilyen korulmenyre rakenni. utalom a hulye hivatkozasokat hogy a sorozatgyilkos azert lett az ami mert anyukaja nem szerette meg mert sexualisan bantalmaztak meg mert az iskolaban kicsufoltak. igen ezek szornyu emlekek (sajnos tapasztalatbol is tudom) de egy ertelmes ember kepes felnottkent vallalni a tetteiert a felelosseget. aki nem az nem mentheto fel a mult korulmenyeivel a tetteinek a kovetkezmenyei alol.
2018. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Az Isten szeret.
2019. jan. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!