Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el édesanyámnak...

Hogyan mondjam el édesanyámnak, hogy nem lesz velem egyidős párom? 16/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy valószínűleg apakomplexusom van, ebből kifolyólag az idősebb férfiak tetszenek. Nem tagadom, néha megnézek egy-két velem egyidős fiút, de még sose tetszett egy velem egyidős fiú sem és nem tudom velük elképzelni magam egy párkapcsolatban. Az idősebb férfiak alatt az olyan 25-30 éves férfiakat értem. Persze, tetszett már 45 éves férfi is, de annyira azért nem vagyok elvakult, magam is tudom, hogy az a korkülönbség hatalmas lenne. Ez nálam olyan, mint más lányoknál, hogy pl. csak szőke hajú-kék szemű vagy rocker fiúkkal jönnek össze.


Egyébként már többször poénkodásból említette, hogy menjek feleségül xy-hoz, aki kapásból 20 évvel idősebb nálam, és ha még poén is volt, nem úgy tűnt, mintha nagyon sérelmezné a dolgot. Szerintem sejti is, hogy nem a korosztályomhoz vonzódom, hisz sose rejtettem véka alá, csak szimplán nem beszéltünk erről így nyíltan.


Nyersen, kertelés nélkül mondjam el ezt neki, vagy eleinte csak utalgassak és fokozatosan konvertáljam neki ezt az egészet?

A normális hangnemű válaszokat előre is köszönöm!


2018. aug. 14. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

#10, köszi, hogy utána néztél... igen ez itt nem az USA Biblia-övi része... szerencsére.

Hogy mi "normális" és mi "nem normális" az meg erősen nézőpont kérdése, én pl. abszolút nem tartom normálisnak, ha valaki aláveti a saját életét mások véleményének, de ettől még hemzsegnek a függő személyiségek, akik folyamatosan másoknak akarnak megfelelni, és nem a saját életüket élik. Vagy - ahogy pl az első bekezdésből is kivehető - abszolút nem tartom normálisnak, ha valahol 18 év a szexualitás korhatára, azt meg pláne nem, ha valahol 18 évesen meghalhatsz "a hazáért", de 21 éves korodig bevihet a rendőr, ha alkoholt iszol. Ezek szerintem full beteges dolgok - de mások szerint meg ez a normális... érted...

2018. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy. Fölösleges, ez még közel sem apakomplexus.


Anno a fél osztály egyetemistákkal járt, mert a korosztályunk fiúkái olyan dolgokat élveztek, mint feldobálni a szalámit a plafonra az órák közötti szünetben....

Teljesen megszokott, hogy ennyi idősen a lányokat pár évvel idősebb fiúk érdeklik.

2018. aug. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

Fölösleges. Nem apád-korú férfiak tetszenek elsősorban.

Nekem tényleg apakomplexusom volt. Jártam is olyan idős férfival, kettővel.

Elmúlt teljesen kb 20 évesen. Mikor rájöttem, hogy így csak veszíthetek.

2018. aug. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
vannak lánykomplexusos férfiak is..sokan
2018. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Kamaszként tök átlag, hogy az idősebb fiúk érdekelnek. Erre szokták mondani nagyanyáink, hogy mer' a lányok hamarabb érnek. A kamaszfiúk komolytalanok.

Apakomplexus onnantól lesz, hogy (általában) 40-50+ csávókról beszélünk, és a kapcsolatban a tekintélyelvűség dominál - azaz, nem egyenrangú felek vagytok, mint párkapcsolatban kéne, hanem felnézel rá, ahogy (például) egy apára tennéd. Innen a neve, és ezért kóros.

Önmagában az, hogy az idősebbek jönnek be, csak ízlés, nem több. És ezt nyugodtan be is vallhatod otthon anélkül, hogy komplexusokat látnál bele. :)

2018. aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Majd ahhoz menj hozzá, akibe szerelmes vagy. Kortól függetlenül. Anyád meg majd megbékél vele.
2018. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
33%

Nyugi! Fognak még -idővel- neked is tetszeni a fiatal fiúk.

Nézd csak meg a mostani 40+ -os pedomamikat.

2018. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, nem vagy te különb sza... senkitől, átlagos tinilány vagy.


"Érett" palit akarsz, de legalább annyira zöld vagy, mint a kortársaid :D


Majd kinövöd.

2018. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!