Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos ez a viselkedés apukám...

Jogos ez a viselkedés apukám részéről?

Figyelt kérdés

19 éves koromban kimentem külföldre egyetemre így ott is kezdtem el dolgozni. 20 évesen megismertem egy férfit (nem magyar) aki akkor szintén egyetemre járt és akkor összejöttünk. Rettentően szeretem a párom, már több mint 3 éve vagyunk együtt és össze is költöztünk és eljegyeztük egymást az idén. Szintén idén kaptam munkát. Tudniillik hogy apukám világ életében rasszista volt. Nem szeretem ezt a szót használni de ez így van. 19 évesen ugye kimentem egyetemre azt nagyon nehezen fogadta, akkor még jó volt a kapcsolatunk. Amikor megtudta hogy lett egy párom (ő az első mert mindig tiltott apa a fiúktól, hogy a tanulásra koncertáljak stb stb. Az igazat megvallva nekem sem hiányzott annyira a fiùzás mivel nagyon nehéz gimnáziumban tanultam, viszont 18 éves koromban már hiányoltam azt hogy valaki szeressen.) Akkor mindennek lehordott. A legcsúnyább szavakkal élve... Nagyon rosszul esett így össze is vesztünk. Anyukám viszont nagyon örült neki, így máig is ő próbálja "lazítani" apámat.

Nos, kiderült hogy gyermeket várok. Nagyon nagyon megörültem neki és mikor elmondtam a páromnak könnybe lábadt a szeme az örömtől és mindenképp megakarta ünnepelni. A párom szülei is nagyon boldogak voltak, sőt már annyira hogy elkezdték tervezgetni hogy hogy segítsenek. Anyának ma mondtam el telefonon, de ő is jól fogadta. Az igazat megvallva többször is eljátszottam a gondolattal hogy milyen lenne ha anya lennék. Ma este megtudta apukám és felhívott hogy mégis mit képzelem magamról hogy idézem "felcsinálom magam, hogy lehetek ilyen idióta és hogy szégyent hozok rá, ne is keresem soha többé."

Amúgy mielőtt bárki kérdezné a párom 27 éves és nem afgán meg ilyen hasonló nép, ami okot adna a féltésre.

Hogy próbáljak kibékülni vele? Vagy hagyjam inkább?



2018. aug. 15. 20:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell elfogadni,de kapcsolatot se kell tartani azzal aki a gyerekét mindennek elhordja mert át meri lépni a magyar határt,és nem szarért dolgozna börtön államban.. Itt a legkisebb gond a párod származása,nyugi ha magyar lenne akkkor is apád fujna rá h miért kék szemu v épp rövid haju.. Nem kell vele kapcsolatot tartanod,problem solved,nyugi ha pénz kell fel fog keresni,magyar modra.
2018. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

Ha fekete lenne, megérteném, de igy nem. Nincs sok kulturális különbség magyar és lengyel között.


Az meg hogy nem elfogadó azt értem, de az hogy lehordja mindennek a lányát az már nem. Ez már primitivség!

2018. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
57%
Egyszerűen korainak tartja a még gyereket + rájött hogy megöregedett És persze mit mondanak a szomszédok és főleg a munkatársak.
2018. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
98%
8-as, azért hibás az érvelésed, mert az apának nem a lány pasiját kell elfogadnia, hanem azt, hogy a lányának jogában áll azt választani, akit akar, és ha addig jó viszonyban voltak, pusztán az, hogy a lány külföldi párt választ magának, nem ok arra, hogy elutasítsa a lányát! A csótányos példádnál maradva: egy barátodat tényleg nem kényszerítheted arra, hogy elfogadja a csótányaidat, bármilyen cukik is, de ha addig barátok voltatok, az, hogy csótányt tartasz, nem ok arra, hogy TÉGED megtagadjon amiatt, hogy te elfogadsz és szeretsz valamit, amit ő nem. Egyébként én nem vagyok sem libsi, sem rasszista, ezt el tudod fogadni?
2018. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, nem lesz jobb. Vele van a baj nem veled. A párod szülei és az anyukád pedig biztosan fantasztikus nagyszülők lesznek - a többit meg kiforrja az idő. Nyugodj meg és pihenj. Apáddal ne foglalkozz, aki képes emiatt hisztériázni, mocskolódni az nem érdemli meg hogy te lépj először. Különben se tudnál mit csinálni, logikus hogy most az lenne a békülés feltétele hogy kb vagy ő, vagy a párod és a gyerek. Ha meg válaszút elé állít és te választottál (nyilván nem őt) utána méginkább eltaszít magától mondván elhagytad. Ne foglalkozz vele, majd ő lép ha észhez tér, ha nem nem. Nem kell a felesleges feszültség pontosan tudod hogy nincs értelme, nem vezet sehova. Sok boldogságot a babához és kevesebb feszkót apádhoz!
2018. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
33%

nem afgán meg ilyen hasonló nép


Rasszista apa rasszista lánya...

2018. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az empátiás válaszokat. Még az egyik h.szolónak válaszolva tudom a rasszizmus fogalmát és ezt az esetet leszámítva apukám az. Mindenkit szid, lehord, utál. Persze a sötét bőrűeket a legjobban.
2018. aug. 15. 21:46
 18/29 A kérdező kommentje:
16-os. Próbáltam szépen megfogalmazni mivel mostanában nagyon nagy a botrány körülöttük. Arról nem is beszélve hogy az emberek többsége tart tőlük, aminek megvan az oka, bárhogyis ezt te is tudod. És én őket nem ítélem el sőt barátnőm ismeretségi körében van egy afgán férfi aki nagyon kedves és tisztelettudó.
2018. aug. 15. 21:56
 19/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha szeretünk valakit, akkor örülünk a boldogságának, te pedig igy vagy boldog ezzel a férfivel és a babával (amugy gratula :))

Sajnálom, hogy édesapád nem veszi a fáraadságot, hogy megismerje a fiatalembert, talán megváltozna a véleménye. Az biztos, hogy apukád nagyon önző és bunkó is (bocsi), hogy életed egyik legszebb dolgához így reagál és belerondít.

Szerintem ha 3 év alatt nem fogadta el a helyzetet és még most sem fogja fel a kapcsolatotok komolyságát, akkor nem idegesiteném magamat rajta, mert nem tesz jót a babának. A lehetősége megvolt, megvan apukádnak, te probáltál nyitni felé, innentől a következő lépés az övé.

2018. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem adni kell neki időt. Persze nem szép tőle, hogy ennyire eliteli, mivel nem a bőr színe kellene számítson, hanem a te boldogságod. Egyébként könnyű terhességet és ha netán beszélgetnél privátban a terhességről, vagy bármi, írj nyugodtan. Még nincs 4 hónapos a fiam. Friss az élmény🤭😊
2018. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!