Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni önsajnáltató...

Mit lehet tenni önsajnáltató szülőkkel, akik tönkre teszik az ember hangulatát?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok szüleimmel élek van egy autista testvérem. Anyám nagyon zsörtölődő típus, apám nagyon szereti magát sajnáltatni.

Anyámnak nem rég műtötték a lábát azóta teljes a káosz itthon. Én végzem a házimunka nagy részét, amivel nem is lenne baj csak az a feszültség amit kreálni tudnak konkrétan kikészít idegileg. Az tesómnak sokszor hisztirohamai vannak olyankor az egész házban gyászos a hangulat.

Apám biztonsági őr és rengeteg munkát elvállal, pedig nem lenne kötelessége. Amikor haza jön, akkor meg sajnáltatja magát, hogy ő milyen fáradt és egész végig búskomor képet vág, úgy ül le az asztalhoz, nekem meg konkrétan az étvágyam és az életkedvem is elmegy, arról meg már nem is írok, hogy mi van akkor amikor veszekednek. Az vigasztal, hogy jövőhéttől kezdek egy állandó meló helyen, szóval keveset leszek itthon, de már nagyon fontolgatom, hogy ha össze gyűjtök annyi pénzt akkor elmegyek valami kis albérletbe és szépen elkezdem a saját életemet élni.


Egyébként a szüleim külön-külön normálisak, amikor anyám kórházban volt viszonylag jól el voltunk apámmal és amikor apám nincs itthon hol megvagyok anyámmal, csak egymásra vannak rossz hatással.



2018. aug. 17. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Mi az, hogy nem lenne kötelessége elvállalni a több munkát apukadnak? Akkor miből élnétek?
2018. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Oriasfioka vagy otthon ulsz

Onnalosodj az elet rendje

2018. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül dolgozom, de attól még ide járok haza. Ahhoz hogy elköltözzek egy albérletbe, ahhoz még kell egy kicsit spórolnom, mert mindenhol több havi lakbért kérnek a másik meg a maga a költözés is pénz.
2018. aug. 17. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát drukkolunk neked, hogy minél előbb szabadulj, és önálló legyél. Nem könnyű nekik, és kivannak az idegeik. Nem könnyű a beteg testvéreddel sem. És érthető, hogy neked is nehéz ezt elviselni.
2018. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért van ez,mert mikor családot alapítanak fiatalon az emberek,azt hiszik minden olyan jó lesz.

A reklámokból,mindenhonnan ez ömlik,hogy "milyen jó"


Aztán rájönnek a valóságra.Élet végéig tartó robot,pláne ha van beteg gyerek is.


Sokan fel sem fogják,hogy nekik is lehet beteg gyerekük.

Olyat is hallottam már,hogy az anya a beteg gyerekének ezt mondta,"hogy ha tudom,hogy ilyen g-cit szülök,akkor sosem vállaltam volna gyereket".

Azt hiszik velük nem történhet meg.


Egy idő után már élvezni sem tudják az életet,megöregednek,szex sincs,csak dolgoznak azért,hogy biológiailag fenntartsák a testüket.


Ha pedig alapvetően komor,humorérzékkel nem rendelkező emberek,még rosszabb,mert még nehezebb elviselni anélkül az életet.Ha nincs humor és önirónia.

2018. aug. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!