Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem le annak a...

Hogyan vehetem le annak a gyermekemnek a nevét a nevemről aki nem is az enyém?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal és elfogadtam az ő pici gyermekét. Már másfél éves volt a kicsi mikor a nevemre vettem, (apai elismerő nyilatkozatot tettem, a gyermek nem is az enyém) a gyámhatósághoz kellet bemenni vagy 15 helyen aláírni és kész is volt fizetni nem kellet. Eltelt 9 hónap és most nagyon megromlott a kapcsolatunk és mivel a gyermek nem is az enyém, igy szeretném levetetni a nevemről. Ha jól tudom bírósághoz kell fordulnom? Kell ügyvédet fogadnom? Mik a legelső lépések?

#gyerek #név levétel
2018. aug. 21. 20:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%
A kritizálás meg az okoskodás megy, de a válszadókkal és a hülyeségeikkel nincs kisegítve a kérdező. Apaság vélelmének megdöntése iránti keresetet kell beadni a bíróságra. Ha megállapításra kerül, hogy nem a tied, akkor onnan léphetsz tovább. A végeredmény az lehet, hogy nem kell gondoskodnod a gyerekről anyagilag. Ezt amúgy leírni is fáj. 1,5 éves volt, amikor a nevedre vetted, ő mindenbizonnyal az apukájának hisz. Nincs semmi esély, hogy rendbehozzátok a kapcsolatotokat? Én a kezdeti ügyvédi költséget párterápiára fordítanám vagy ilyesmire. A legtöbbször az megoldást jelenthet ha az egótokból egy kicsit visszavesztek és akkor sikerülhet megoldást találni. Én drukkolok nektek, hogy a kisgyerek családban maradhasson.
2018. aug. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
93%

21.

Ha az apaság vélelme teljes hatályú apai elismerő nyilatkozaton alapul, a vélelmet azon az alapon lehet megtámadni, hogy


1.a nyilatkozatnak a jogi feltételek hiányában nincs teljes hatálya;

2. az apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tették meg; vagy

3. az apai elismerő nyilatkozatot jogszabály megkerülése céljából tették.


Hát itt egyik eset sem áll fenn...

2018. aug. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 acelsziv ***** válasza:
90%
22 Bizony. A kérdező döntésre képes állapotban, felelőssége teljes tudtában tette meg a nyilatkozatot. Így járt.
2018. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
67%

Cselekvőképes emberként elismerted a hatóság előtt, hogy tiéd a gyermek.

A nevére akárkinek rákerülhet, az egy másik folyamat, de te egészen addig az apukája maradsz, amíg az anyuka esetleg nem talál egy olyan társat, aki hajlandó örökbe fogadni a kicsit. Ekkor te lemondhatsz a gyermekedről az örökbefogadó javára. Máskülönben apukája maradsz minden joggal és kötelességgel.

Gyerektartást fizetsz, örököl utánad, DE jár a láthatás, és akár kérheted is a gyermek közös felügyeletét, vagy akár azt is, hogy te nevelhesd (és akkor anyu fizet gyerektartást neked).

Nyilván ezt nem fogod megtenni, de lehetőséged van rá, hiszen a kicsi a te gyereked.


Sz*r helyzet :o Belegondoltam, hogy egyedülálló kisgyerekes ismerőseim közül van, aki évente többször váltja le a párját... és egyszerűen nem is tudom, hogy jutott az eszedbe ilyet aláírni.

Annyira nagy volt a szerelem, hogy egy életre terveztetek?

2018. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!