Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem le annak a...

Hogyan vehetem le annak a gyermekemnek a nevét a nevemről aki nem is az enyém?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal és elfogadtam az ő pici gyermekét. Már másfél éves volt a kicsi mikor a nevemre vettem, (apai elismerő nyilatkozatot tettem, a gyermek nem is az enyém) a gyámhatósághoz kellet bemenni vagy 15 helyen aláírni és kész is volt fizetni nem kellet. Eltelt 9 hónap és most nagyon megromlott a kapcsolatunk és mivel a gyermek nem is az enyém, igy szeretném levetetni a nevemről. Ha jól tudom bírósághoz kell fordulnom? Kell ügyvédet fogadnom? Mik a legelső lépések?

#gyerek #név levétel
2018. aug. 21. 20:35
1 2 3
 11/24 Metionin ***** válasza:
70%
Apasági teszt kimutatja hogy nem a tiéd. Mert oké hogy tényleg nem a te gyereked de az apasági nyilatkozattal ezt pont elismerted.
2018. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha apai elismerő nyilatkozatot írtál alá, akkor az nem visszavonható. (Ezt el is mondják mindig ott.) Nem számít, hogy nem te vagy az apa, mivele aláírtál egy olyan jognyilatkozatot, ami nem visszavonható, ezen semmilyen úton nem tudsz változtatni. Egy opció lenne, ha a csaj talál egy másik balekot, akinek a javára te lemondassz a gyerekről, és ő vállalja az apaságot. Más kiskapu nincs.
2018. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek rendezett családi jogállása fontosabb, mint a te pillanatnyi érzelmi világod, és nem feltétele a megtételének az, hogy vérségi kapcsolat legyen az apa és a gyerek között, ezért nem is visszavonható az apasági nyilatkozat. Nyilván, erre felhívták a figyelmedet, meg benne is volt abban a sok papírban, amit aláírtál. Gondolom, nem olvastad el, meg nem hallottad meg, mert a pillanatnyi kangörcs elborította az agyadat. A tied a gyerek, szőröstűl bőröstül, jogokkal és KÖTELEZETTSÉGEKKEL EGYÜTT (GYEREKTARTÁS). Tényleg azt gondoltad, hogy úgy működik a dolog, hogy elismertsz egy gyereket a sajátodnak, hogy imponálj anyunak, majd gondolsz egyet, és ha már pár hónap elteltével nem akarod dugni anyucit, akkor csak benyögöd, hogy nem gondoltad komolyan, és meg nem történté teszed? Sürgősen keress egy ügyvédet, aki kifundálja jó pénzért,hogy ebből miként tudsz kimászni és mennyiért, már ha egyáltalán valami szövevényes hazugsághálóval ki tudsz, mert egy "meggondoltam magam, már nem kell a gyerek" nem lesz elég, akkor sem, ha vér szerint semmi közöd hozzá.
2018. aug. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
"Az apai elismerő nyilatkozat nem vonható vissza a jegyzőkönyv vagy az okirat aláírását követően, és az mindenkivel szemben hatályos." - szóval így jártál.
2018. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem fog tudni belőle kimászni, mert semmiképp sem vonható vissza, és ez benne is volt a jegyzőkönyvben, meg el is mondták nyilván - nem is gyszer -, csak a kérdező valami oknál fogva pont leszarta.


Ez van, kérdező, te vagy az apa innentől kezdve, és fizetheted a gyerektartást meg mindent.

LEgközelebb majd gondolkozol.

2018. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Elismerted, hogy tiéd a gyerek. Akkor kezeld sajátodként, és gondoskodj róla úgy is, hogy anyukát már nem döngeted.

Miért nem olvastad el, mit írsz alá? Egyáltalán miért kellett ezt egy ilyen friss kapcsolatban? Utólag miért háborogsz?

NAGYON remélem, hogy nincs mód rá, hogy kicsessz egy ártatlan gyerekkel, csak mert hü lye voltál.

Edd meg amit főztél.

2018. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
Ezt buktad!! Gratulálok, apa lettél!! Ha különmentek, a gyerek anyja még gyerektartást is kérhet tőled, sőt még örökölni is fog utánad a gyerek! Apasági nyilatkozatbsn elismerted, hogy a tiéd a gyerek, még akkor is ha vér szerint nem a tied. Mehetsz ügyvédhez, ha be tudod bizonyítani, hogy kényszerítettek, megzsaroltak, hogy csináltass apasági nyilatkozatot, akkor van talán esélyed, amúgy meg apa lettél!
2018. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%

Te jó ég... és ilyenkor belegondolok, hogy ilyen buta, sötét emberek köztünk járnak, ügyeket intéznek, szavazhatnak... hogy lehet valaki ennyire ostoba? Aláírogatsz mindent, anélkül, hogy elolvasnád, mit hagysz jóvá. Ha az van a papírokban, hogy felhasználhatnak téged az emberi százlábú megalkotásához, arról sem tudnál, hogy csak mikor már valaki s.ggéhez varrnák a szádat.

Meg ne haragudj, de ismerek pár balekot, akik a más majmát ringatják, de te öregem még rajtuk is túl teszel ezzel a lépéseddel. Hát ezt nagyon jól megmondták, hogy buktad az egészet, jól át lettél verve, de ne csak a ribizlinek köszönd, hanem saját magadnak is. Most már fizethetsz minimum 18 évig, de ha a kölyök egyetemre meg, még tovább is. Ha lesz utánad mit örökölni, a saját gyerekeid mellett majd az idegen is tartani fogja a markát.

Még tehetsz egy kört valami sztárügyvédnél, hogy kihúzzon a szarból. Kívánom neked, hogy sikerüljön, hátha egy életre megtanulod a leckét, és értelmesebb ember válik belőled.

2018. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

#18

Azért a gyerekről nem kéne ilyen stílusban írni, másfél évesen nem hinném, hogy ő kérte ezt. Nem az ő hibája, hogy "apu" agyhalott.

2018. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%

Írjátok itt hogy nem olvasta el.

Ebben igazatok van , de szinte senki sem olvassa el azokat a papírokat amit elé dugnak.

Lásd DEVIZA HITEL. !

Mert azt is ha valaki elolvassa és értelmezi, már nem irta volna alá senki.

2018. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!