Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a...

Szülők! Ti megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nincs jó kapcsolatom és úgy érzem magukhoz láncolnak.

Viszont én szeretnék a barátaimmal, haverjaimmal lenni és szeretnék időnként rock koncertre elmenni este.

Viszont a szüleim nem engednek el.Én nem vagyok egy diszkós fajta, sőt már hívtak diszkóba, de nem mentem.Nem szoktam inni, nem cigizem, nem füvezem, és nem is drogozom.

Annyit szeretnék, hogy a szüleim elengedjenek több ideig és elmehessek rock koncertre.Szerintem nincs nagy igényem.

Ha leülnék megbeszélni a szüleimmel, lehetne rá esély hogy elengedne?

Mert a szüleim eléggé szigorúak és mindjárt 17 éves leszek és ott tartunk, hogy 17:00-18:00 órára haza kell érnem ha elmegyek a barátnőimmel valahová.

És elég rossz érzés, hogy sokan 13-14 évesen éjszakai bulikba járkálnak, engem meg egy koncertre nem engednek el és folyton az időt kell néznem, hogy hazaérjek időben.

Kérlek normális és segítő valaszokat adjatok.

16/L


2018. aug. 21. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát azt csak te tudhatod,hogy ha leültök és normálisan megbeszélitek elengednének-e..De esetleg bepróbálkozhatsz valami kis kompromisszum kötésel.
2018. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én azt mondtam anno anyáéknak, hogy elengednek bulizni (nagyon vigyázok magamra, nem részegedek le, nem hagyjuk el egymást a barátnőimmel egy percre sem), és óránként küldök nekik smst, hogy jól vagyok, ők nondjanak egy időt, hogy mikor érjek haza, vagy ha szeretnének vigyenek el, jöjjenek elém. Persze nem vártam el, hogy kísérgessenek, de szerintem ez megnyugtató egy szülőnek. Belementek, nem vittek, hoztak, smst sem kellet küldenem, de látták ebből, hogy semmi rosszat nem akarok, csak kicsit jól érezni magam a barátnőkkel. Engem így elengedtek, pedig egyke vagyok, és ezért mindig egy kicsit túlféltettek.
2018. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Engem elengedtek 16 évesen rock koncertre. Remélem neked is sikerülni fog elkéreckedni mert nagyon jó volt, igazi élmény az 'első alkalom'
2018. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez is ilyen megúszós szülők, mert szigorúnak lenni és tiltani mindent a legegyszerűbb nevelési forma.
2018. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi nem tudjuk, hogy a szüleid elengednek vagy sem ha leülsz velük megbeszélni a dolgokat.

Anya vagyok 3 gyerekkel. 16 éves lányomat elengedtem rock koncertre a 20 éves bátyjával. Bíztam a lányomban, de a félsz bennem volt, hogy hajnalban egyedül kéne hazajönnie, és ezt nem akartam. Így viszont 4 felnőtt srác vigyázott a lányomra. ( fiam és haverjai) Nem volt gond. De őszinte leszek. Egyedül nem engedtem volna el.

A kisebbik lányom most 14 éves, és május óta nyaggat minket a sziget fesztivállal. Nem engedtük el. Még úgy sem, hogy a bátyja elkísérte volna.

Nagyon sokat számít, hogy milyen a gyerek személyisége, milyenek a barátai, és hova is akar menni.

2018. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
68%

En 15 vagyok, es elengednek a szuleim. Tulajdonkeppen nalunk ez a bizalmon alapszik. Ok megbiznak bennem, en pedig nem elek vissza a bizalmukkal. Ez a rendszer tokeletesen mukodik. Tudjak, hogy fiatal vagyok, es szuksegem van ezekre, illetve azt is tudjak, hogy minel jobban tiltanak annal jobban akarnam. Ha elotte mindent rendesen atbeszelunk, akkor akar huzosabb dolgok is belefernek neha (fiu baratnal ALVAS, fesztivalozas stb.)

Szerencsere nekem ilyen teren engedekenyek szoval neked csak azt tudom ajanlani, hogy koss veluk kompromisszumot,illetve mondd el nekik, hogy erzel, barmit meg lehet beszelni. :)

2018. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Én egyke vagyok, szigorú, aggódós szülőkkel. A szomszédos utcáig nem mehettem barátnőimmel anélkül, hogy fél óránként fel ne hívott volna anyukám. 15 voltam, mikor először elszöktem egyedül Budapestre koncertezni. Nem volt bölcs dolog, félre ne érts, nem ajánlom. :D 1 évvel később bevallottam, elmondtam, hogy megtehetném, hogy elszököm még párszor, de inkább beszéljük meg, hogy tudok magamra vigyázni és beszélünk majd telefonon, de lassan hadd legyen már életem. Nehezen sikerült, 17 voltam mire lassan elkezdték megszokni, 18 évesen meg már külön éltem tőlük.

Én a helyedben megpróbálnám megbeszélni velük, mert aztán nagykorú leszel, a nyakadba zúdul a világ és el leszel veszve. Ha elengednek, menj barátnőkkel, vigyázzatok egymásra és beszélj szüleiddel párszor telefonon (koncert előtt/után). Hajrá! :)

2018. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy most már lassan csak ez a két véglet van.

A túlaggódó, szigorú szülők, akik a 17-18 éves gyereküket sem engedik le bulizni, meg a telibetojom típusúak, akik a 13-14 évest már akármeddig, akárhova elengedik, meg még jó sok pénzt is adnak neki.

Nem tudsz mit tenni, ülj le velük beszélni erről, hátha szerencséd lesz.

2018. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Aki 16 évesen mág nem tart ott h elmehet vhova este és nem indult el a normális egészséges leválás utján az 30 évesen se fog már,ez van,szokj hozá h 30 ason is egy fagyizásért könyörögni fogsz v teszel érte h ne igy legyen..
2018. aug. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem, mert nagyon szeretem a lányom. 16 évesen nincs ilyen koncerten a helye.
2018. aug. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!