Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy anyám a fejemhez vágja, hogy Ő nevelt fel, Ő szűlt meg, amikor valamit másképpen akarok mint Ő?

Figyelt kérdés

És hogy ezért kellene hálásnak lennem és úgy dönteni, ahogyan Ő mondja.

Ez mindenfél helyzetben elő szokott jönni.


Oké, hogy mostmár szeretek élni, de úgygondolom, hogy nem én akartam megfoganni, megszületni, a szüleim döntöttek ïgy.

És éppen ezért az felelőségük, kötelességük volt felnevelni.


Én nem gondolom, hogy ezért jutalom, különleges hála jár, főleg hogy kicsit sem voltam elkényeztetve, sőt.

Sokat veszekedtek ittas állapotban, bár nem alkoholisták... Remélem, hogyha szülő leszek ezt akkor is így fogom gondolni...


Vagy szerintetek rosszul gondolom?


2018. aug. 23. 18:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Dubitus, te tipikus visszafordító válaszoló vagy?
2018. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Én megmondanám neki,hogy amikor Ő eldöntötte,hogy megszül téged kellett volna elgondolkozni azon,hogy majd Ő neki kell téged felnevelnie és gondoskodni rólad.
2018. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Eléggé középkori felfogás. Ez olyan mint amikor okot kérsz, hogy valamit miért nem és a válasz: "csak"

:/

2018. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mondják ezt,mikor a normális érvek elfogytak, vagy nem is voltak.
2018. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan, akkor van ez, amikor már nem lehet mit mondani, ismertem olyat is, akinek azt mondogatták a szülei: mi mindent lehetett volna venni a felnevelésére fordított költségből :-(


Sokan azért szülnek gyereket, mert "öregkorukra félnek az egyedülmaradástól", "legyen aki rámnyitja az ajtót" meg "aki hálás lesz"...

2018. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, meg vannak az olyanok is, akik azért szülnek gyereket, mert "azt így illik". Az anyám tökéletes példa erre..Amikor mondtam, hogy nem valószínű, hogy valaha is akarok gyereket (már elmúltam 20, szóval azért nem olyan, mintha egy 13 éves mondaná ezt), megkaptam, hogy "Hát úristen, hogy mondhatsz ilyet, mit fognak szólni a rokonok, ismerősök???"
2018. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

"valamit másképpen akarok mint Ő"

'Akarok'.

MamaHotel lakója vagy.

Önálló akaratod majd akkor lesz, ha képes leszel önállő életre.

Amíg ez nem történik meg, a MamaHotel főnökének (aki messze nem te vagy...!) szava a döntő.

.

"kötelességük volt felnevelni."

Ez így igaz, bár nevelési módszerük sok kivánnivalót hagy maga után.

2018. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel, de a barátaimon látom, milyen egy egészséges szülő-gyerek kapcsolat felnőttkorban.

A hála érzése nagyon ritkán jön elő, pl. diplomaosztó után az egyik lány barátom elsírta magát az anyja előtt, hogy mennyi mindent tett érte, támogatta anyagilag, és elviselte a stressz okozta kitöréseit. Vagy egy barátom az esküvőjén mondott rögtönzött beszédet félrészegen, hogy nagyon hálás azért a sok jóért, amit kapott. De őket nem ridegtartásban nevelték 18 éves korukig, hanem tényleg egy meleg, élménygazdag, vidám gyerekkort biztosítottak nekik. És az év 365 napjából 300-ban nem azért vannak kapcsolatban a szüleikkel, mert hálásak és kötelességnek érzik, hanem azért, mert szeretik őket, mint embereket.

Én legalább is "kívülállóként" így látom, a szeretet érzése szülő-gyerek közt sokkal meghatározóbb, mint a hála érzése. Én pl. tudom, hogy hálásnak kéne lennem, amiért életben tartottak (volt fedél a fejem felett, és kaja a hűtőben, meg megvették a tanszereim) érettségiig, de mellette annyi szart meg bántást kaptam tőlük, hogy évekig dührohamot kaptam, ha csak felmerültek a szüleim egy beszélgetésben.

Az pedig, hogy hálás vagy neki ezekért a dolgokért, nem azt jelenti, hogy te megszűntél önálló emberként létezni, és minden cselekedetedet meg gondolatodat az anyád akarata elé kell helyezned puszta hálából. Azoknál a barátaimnál, akiknek tényleg szeretetteli kapcsolata van a szüleivel, sosem láttam ilyet, ők se panaszkodtak amiatt, hogy a szüleik bármire erőltetnék őket, tanácsot adnak a gyereküknek, de nem erőltetnek semmit. Remélem, hogy ha nekem lesz srácom, én is el tudom majd engedni időben a kezét, és nem fojtom meg. Szerintem nem gondolod rosszul.

2018. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ugy latszik minden ilyen szulo ugy gondolja a gyerek ingyen van vagy tartja az allam ők meg a markukat.Amikor szetette a labat hol jart az agya? Belegondolt abba h egy gyerek nem 18 evrol szol? Belegondolt abba h egyatalan megtudom e teremteni a szukseges gazdasagi felteteleket a gyerek egeszseges mentalis fejlodesehez? Egy gyerek egy egesz eletre szol attol a pillanatol kezdve ahogy megfogant koteles vagy gondoskodni a sorsarol s eletkepes embert nevelni belole ha erre nem vagy kepes, alkalmass se vagy arra h szulo legyel! Alkalmas se vagy arra h ezt a gyonyoru szerepet megerdemeld! Mar maga az egy csoda h az embernek van gyermeke egy aldott allapot! Szanalmas a szerencsetlen balul sikerult eletedert nem a gyerek a hibas hanem te magad semmiert nem kell h halaval tartozzon a gyermek annal inkabb a szulo a sorsnak h szulo lehet s az elet megajandekozta egy gyonyoru gyermekkel!
2018. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!