Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás ez már egy kicsikét?

Gags kérdése:

Nem túlzás ez már egy kicsikét?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom együtt sínylődök a testvéremmel 1 közös szobában. A nagy kor, és nembeli különbség miatt nehéz, de erre volt csak lehetőség. Azaz... nem. Nemrég csíptem el egy beszélgetést ahol nagymama átengedte volna a szüleimnek az egyik szobáját (közös a ház) de a szüleim visszautasították(!) azt azzal az indokkal hogy nem sokára úgyis kirepülök már... Na most ez hideg zuhanyként ért, mert az ember itt azt hinné hogy 20+ éves felnőttről van szó de még a 17- et sem töltöttem be, és ők már arra alapoznak hogy "kirepülök" o.o Apropó az utóbbi időben más ilyen célzás is ért, például nemrég kaptam egy használt de jó állapotban lévő íróasztalt. Ormótlanul nagy de legalább elfér benne minden. Néném fel is sorolta lelkesen az előnyeit és hozzátette hogy "bútorozom magam" meg az "első leánybútorom" (és aztán sokként érte hogy kiakadtam és elküldtem a fenébe)


Ennyire púp lennék a saját családom hátán? Mért akarnak megszabadulni tőlem? Terveim vannak még az életben és ahhoz előbb tanulnom kell (éltanuló vagyok), képesítést szereznem, munkahelyet és utána a pár meg a költözés... és amíg mindezt megszerzem igazán jól jött volna az a szóba... Nem tudom mit gondolnak, nem bírok kiigazodni rajtuk.



2018. aug. 23. 20:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Utolsóhoz: És kicserélik a zárat is (barátnőméknél így tettek a szülei.)
2018. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Jézus o.o na igen... talán túlreagáltam ^^'
2018. aug. 25. 05:46
 13/16 anonim ***** válasza:

Attól függ... Más városban akarsz továbbtanulni? Vagy van egy komolyabb kapcsolatod, akivel gondolkoztok már összeköltözésen? Mert ebben az esetben érthető (elshiszem, hogy nagyon nem esik jól, de érthető), hogy nem akarnak fenntartani egy plusz szobát amiatt, hogy esetleg havi egyszer hazaesel egy éjszakára.

Attól is függ, milyen anyagi helyzetben vagytok, ha ennyire a költözést fontolgatják helyetted, akkor én rákérdeznék, hogy be tudnak-e segíteni neked albérletbe, aranyáron vannak most.

Próbálj meg megnyugodni, és nyugodtan megkérdezni tőlük, hogy tényleg ennyire szeretnék-e, hogy elköltözz, és ha igen, miért.

Egyébként elhiszem, hogy nem esik jól, és sajnálom.

2018. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
De miért nem neked ajánlotta fel a nagymama, ha neki úgyis két szobája volt, miért nem neked ajánlotta, hogyha ugyanott laktok? Amúgy valszeg igen, alapoznak rá, és várják már, hogy menj el, különben bele mentek volna a szüleid, hogy a tiéd legyen a mamád másik szobája. Szeretnék, ha minél hamarabb a saját lábadra állnál, lehet, hogy tényleg nyűgnek éreznek. Van rá nagy esély.
2018. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%
Ehhez csak annyit tudok szolni illetve kerdezni s ez nem csak neked szol mert lattam eleg kerdest h minek szul az ilyen gyermeket? Hol jart az esze amikor szet tette a labat? Uzenem az osszes ilyen szulonek h nem erdemlitek meg a szuloi titulust! A gyermek a legszebb kincs a vilagon s halalomig a kezet fogom amig van erom. Elszomorit nemelyik kerdes amiket olvasok fel nem nott gyerekek itt panaszkodnak? Kerdem miert? Ha mar szuloi letre vallalkoztal te szerencsetlen viseld a kovetkezmenyeit! Undorito s minden ilyen kerdesnel jogos a kiakadasom mert imadom a gyerekeket.☹
2018. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kérdezd meg te a nagymamától, hogy neked átengedné-e a szobát. Hogy elcsípted egy beszélgetésüket, és nemtudod, rád vonatkozóan áll-e ez a lehetőség, hogy esetleg fel tudná e ajánlani neked, vagy a tesódnak az egyik szobát. Mert te már szeretnél egy külön önálló kis teret, meg különbözőek is vagytok a tesóddal és már nem vagytok kicsik, és jobban elférnének a cuccaitok, és akkor nem zavarnátok pl egymást, ha egyik olyan zenét akar épp hallgatni, ami a másiknak nem jó; meg hát jó, hogy van az emebernke ilyen saját kis birodalma, ahova el tud vonulni.
2018. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!