Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért mond nekem ilyeneket?

Anyám miért mond nekem ilyeneket?

Figyelt kérdés
Azt mondja nem tudja mi lesz velem ha ő meghal. Szerinte ha ő meghal, akkor senki sem fog támogatni és szeretni. Ha beteg akkor azzal jön, hogy ő milyen szegény, meg hogy őt sajnálni kell, és ha úgy akad, akkor nekem őt gondoznom kell, mint ahogy ő tette mikor megszülettem, mert hogy ő is mennyit gondoskodott rólam. Persze nem halálos beteg, de vannak problémái. Azt mondja én vagyok a mindene. Azt is mondta már hogy engem egy férfi sem fog szeretni.
2018. aug. 23. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Mert nem biztos benned, hogy mellette fogsz-e állni ha nem fog tudni talpon lenni. Ez egy érzelmi manipuláció, amely félelemből ered.


Ráadásul nem érez téged biztonságba.

2018. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hallottál már az érzelmi zsarolásról és a mérgező szülőről?

Anyukád tipikus példája mindkettőnek! Ne engedd, hogy tönkretegyen!

2018. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt akarja hallani, hogy persze édesanyám, magamhoz veszem és elgondozom.

Nekem anyósom csinált így, addig míg megkapta, hogy majd mindenki megy öregotthonba amit a nyugdíjábol fogunk fizetni - 10 éve kóstolgat anyósom, hü.lyét is kapnék ha kellene kerülgessem a saját házamban minden nap.

2018. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
74%

Hűha. Azt, hogy miért mondja, csak ő tudja. Nyilván biztonságban akarja saját magát tudni még akkor is, ha ez a lánya "életébe kerül". Önző, manipulatív és valószínűleg nárcisztikus.

Ha normális keretek között nem lehet erről vele beszélni, akkor segítséget kell kérni (pl mediátor).

Egy biztos. Aki képes azt mondani a gyerekének, hogy nem fogják szeretni, azzal valami gond van.

Egyébként mennyi idős vagy?

2018. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek igaza van aki előttem írt.Anyukád a hátralévő életét akarja bebiztosítani veled,ezt még valahogy értem.De ilyet mondani,hogy egy férfi sem fog szeretni,ez dúrva !
2018. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg fel akarja áldozni a te életedet azért, hogy ő biztonságban legyen öreg napjaira. Ezért megoldja azt, hogy férfi ne legyen a közeledben soha.

A TE döntésed, hogy ezt elfogadod-e.

2018. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Elakarja veled hitetni,hogy senkinek nem kellenél,hogy majd amikor esetleg tényleg olyan helyzetbe kerül,hogy ápolásra szorul te ott legyél mellette.
2018. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!