Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyerekei! Hogy...

Elvált szülők gyerekei! Hogy éltétek, élitek meg a szüleitek válását? Mind pozitív, mind negatív tapasztalatok, élmények érdekelnek. Csak őszintén!

Figyelt kérdés
:)

2018. aug. 26. 15:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
9: Nem feltétlen lesz más. Minden eset egyedi.
2018. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Örültem neki, mert apám minket is terrorizált, valamiért tudat alatt mégis megviselt, mert refluxos lettem akkoriban. Valószínűleg nem fatert sajnáltam, hanem attól paráztam, hogy megváltozik minden amiben felnőttem, amit megszoktam.

Azóta is kisebbrendűségi érzésem van, mert csonka családban nőttem fel. Selejtes szülők selejtes gyerekének érzem magam:(

2018. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben más lesz mint az eddigi élet, ugyanis a szülők eljutnak arra a pontra hogy már nem tudják elképzelni együtt az életüket. Különköltözés. Egy szó, egy következmény a sok közül de így is egy világ borul fel a gyerekben. Mégha a szülők normálisan is csinálják, baromi nagy dolog hogy apu meg anyu nem él már együtt
2018. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
32%

13: Eleve nem minden szülőpár él együtt, több ilyet ismerek.

Tehát ha eddig se éltek együtt, meg ezután sem, akkor ebben nincsen változás.

Aztán meg ha szenvedés volt otthon a rossz légkör miatt, akkor fellélegzés, hogy nincs ott mindig a másik szülő.

Lehet, hogy olyankor történik az egész, amikor a gyerek már úgyis kirepül, pl. huszonéves, vagy most megy gimibe másik városba, kollégiumba.

Van olyan, hogy nem kötöznek szét a szülők.

Vagy olyan, hogy kettéválasztják a lakást, és egy ajtó van a 2 szülő között, szintén nem akkora változás a gyereknek.

Az estek 90%-a a fentiek közül kerül ki, amennyire tapasztalom.

2018. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
98%
10 évig arra vártam,hogy váljanak már el. Aztán amikor megtörtént mégis összetörtem, egyszerűen elképzelni sem tudtam,hogy ez ennyire fájdalmas dolog lehet, pláne, hogy édesanyám teljesen megzuhanz és kb ügyvédhez is én cipeltem, meg én tartottam benne a lelket testvéremmel, közben pedig próbáltunk mindkettejüknek jó gyerekük lenni és nem ítélkezni. Nekem olyan érzés volt, mintha az összes gyerekkori emlékem hazugság lett volna és örökre meg lett volna mérgezve. Most lassan másfél éves távlatból (elváltak,de együtt élnek és ez elmebaj) kicsit könnyebb, de hamarosan érik nekem egy pszichoterápia,mert átvedlettek kamaszba és hozzám rohannak folyton, hogy tegyek igazságot... 24N
2018. aug. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó, félrenyomtam, zöldet akartam, de kék lett belőle... :/


Mindenkinek köszönöm az őszinte válaszokat, jöhetnek még sztorik.


Egyébként az én szüleim is elváltak, és most azon gondolkozom, hogy mi lenne jobb a gyerekeimnek, ha elválnánk, vagy ha együtt maradnánk. Egyelőre az rajzolódik ki, hogy ha megoldható a közös élet (nincsenek nagy veszekedések, bántalmazás, terrorizálás stb.), akkor jobb a gyerekeknek, ha a szülők együttmardnak.

2018. aug. 27. 14:43
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
9 éves voltam és talán életem legboldogabb napja volt amikor megtudtam hogy költözünk. Az apám egy idegbeteg alkoholista állat. Engem is és anyámat is bántott már mind fizikailag mind lelkileg így csak pozitívum volt a válásban. Azóta nem is tartom vele a kapcsolatot.
2018. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nagyon vártam, hogy elváljanak..folyamatosan verekedtek, veszekedtek, ment a költözes..azt persze nem tudhattam, hogy utána csak rosszabb lesz egy mentálisan beteg anyával élni egyedül.

Tehát pozitív lett volna nekem, de negatív lett.

2018. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdésben légy egy kicsit önző. A boldogtalan kapcsolatot a gyerek is megérzi, nagyon rányomja a bélyeget, mégha nem is veszekedtek feszt. Szóval ha egyenlő, igazságos, boldog, szerető kapcsolatod van, no para.
2018. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
8 éves koromban váltak el a szüleim. Jobb döntést nem hozhattak volna. Szerintem nem fer a gyerekekkel takarózni. Soha nem volt egy perc lelki problémám se. A gyereknek az a legjobb ha boldog szülők veszik őt körül. Egy szerelem nélküli megtűrt házastárs pedig nem lehet önfeledten boldog. A gyerekek ezt meg akkor is megérzik, ha a szülők azt hiszik milyen jól elrejtik a gondokat.
2018. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!