Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Békülnétek?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy több mint 3 éve nem beszéltem az apámmal.

Kicsi voltam amikor a szüleim szétmentek, ő pedig ezt úgy vette hogy akkor szabadság van. Soha nem fizetett gyerektartást, és úgy általában nem sokat tett hozzá az életemhez. Néhány havonta, szorgalmasabb időszakaiban havonta jött, ha épp nem ült vagy bújkált. Ilyenkor jött 1-2 órát ült nálunk részegen vagy beszívva. Legalább 20 éve függő és valahogy sosem sikerült tartósan kimásznia belőle. Először sokat sírtam miatta, rengeteg csalódást okozott, akkor is amikor már kicsit jobban érdekeltem és voltak jobb pillanataink. Ezen kívül sokszor hozott kínos helyzetbe is.

Az utolsó beszélgetésünk azzal végződött (telefonon, jellemző rá), hogy elküldött az anyámba és én őt többé ne keressem, hagyjam békén.

(Ez azért volt, mert az akkor még csak vőlegényemmel ki akartunk költözni /20 éves voltam/ ausztriába. Ehhez kértem tőle annyit, hogy adja oda azt a pénzt amivel "el volt maradva"./vállaltam, hogy leszek tulaj a cégében mert őt eltiltották, a céget csalásra használták és mivel papír ide vagy oda, engem is előszedhetnek így fizetett havi 100 ezret én meg hülye voltam és belementem mert nagyon is jól jött az a pénz/

Tehát megígérte, hogy jó, időben odaadja. Aztán kitalált egy pitiáner indokot amin összeveszhettünk, ebbe belevitte a párom iránti féltékenységét is és végül abba maradtunk, hogy én őt ne... /állandóan ezt csinálta amúgy ha nem akart pénzt adni, vagy elszívta és nem volt neki több. Még a tankönyveimnél is, aztán két hét múlva jött, mintha mi sem történt volna/

Szóval ennyiben maradtunk, én kiköltöztem, összeházasodtunk két tanúval és 3 hónapja megszületett a kislányunk.

Ő anno azt hitte, hogy nélküle nem tudtam elköltözni, ezért spontán időpontokban felugrott nagyanyámhoz. Aztán persze sose talált otthon, mindig előadta magát, hogy neki nincs többé gyereke, átmegy az út túloldalára ha meglát és utoljára, hogy bemegy az önkormányzathoz és levetet a nevéről. Ekkor tudta mit, hogy férjhez mentem.

Az unokájáról elvileg még nem is tud.

Nagynéném-a húga- és a férjem is győzköd, hogy keressem meg és beszéljek vele mert hát mégis csak az apám. Én nem tudom.

Nekem már több csalódást ugyan nem tudna okozni, tudom, hogy oda meg vissza lenne a kicsitől, de nem bírnám elviselni, ha őt is megbántaná valamikor.

Nem egy velejéig rossz ember, de akkor is egy ötvenes kamasz, nem fog változni.

Hozzáteszem sokkal többet írhatnék még a "csodatételeiről" ,de már így is nagyon hosszú lett.


Szóval a kérdés, ti ezeknek a fényében felkeresnétek és kibékülnétek vele?


Tényleg hosszú lett, elnézést, köszönöm, ha valaki elolvasta és válaszol



2018. aug. 9. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy békülnék. A céges dolgot remélem már hivatalosan is lezártad.
2018. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Soha. Ilyen viselkedéssel mit gondol?? Ne hogy te keresd meg őt. Ilyen gusztustalan viselkedés után. Nem lesz más a helyzet. Ha ő keres meg téged hátha elkezd gondolkodni és talán kkor ez szóba jöhet. De addig semmiféleképp ne menj le kutyába.
2018. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Én nem valószínű, hogy keresném. De ha ő jelentkezne, akkor talán nem utasítanám vissza.
2018. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Hagyd a csudaba mert sosem fog változni!
2018. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Eszedbe ne jusson!!!! Eszedbe ne jusson!!! Nem az a lényeg, hogy csalódást okoz-e (egyébként azt is okoz, mert ha megkeresed, akkor te valamiben reménykedsz, különben minek megkeresni), hanem kifejezett kárt okoz! Elkezd majd lejmolni, panaszkodni, sajnáltatni magát, szívességet kérni, beengedést kérni - na még csak az hiányzik! Az, hogy ő a biológiai apád (magyarán az anyád épp vele bújt ágyba, mielőtt te születtél) nem jelent tényleges rokoni kapcsolatot. És ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak a döntéseidben, mert a következményeket neked kell viselned, és utána már hiába mutogatsz rájuk, hogy mégse kellett volna.
2018. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Eszembe se jutna kibékülni egy ilyen emberrel, nem kellenek a mérgező emberek az életembe, az meg, hogy rokon valaki még nem jelenti azt, hogy kivételes bánásmódot érdemelne. Ezt az alakon én apának sem tudnám tartani, maximum spermadonornak.
2018. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"mert hát mégis csak az apám" - ez az ég világon nem jelent semmit, csak az számít, mit tett érted, miként nevelt fel. Ez az ember nem volt rád kíváncsi, amikor gyerek voltál, annyi nem volt benne, hogy legalább gyerektartást tisztességgel fizessen, hogy neked ne kelljen nélkülöznöd, ha már érzelmileg nem volt ott soha melletted, hogy vállalja a döntéseiért a felelősséget.

Gyereket csinálni bárki tud, ő pontosan csak ennyire volt képes, nem tartozol neki semmivel, főleg nem hálával. Én biztosan nem keresném, már réges rég leírta magát, egy utolsó drogos, megbízhatatlan, aljaember, és nem gondolnám, hogy a gyerekemnek szüksége volna ilyen nagyszülőre.

Én ennél sokkal kevesebbért nem állok szóba apámmal, és sokkal nyugodtabb azóta az életem.

2018. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem.. Ha ő megkeres, akkor beszélek vele, de magamtól biztos nem keresném meg.
2018. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kovpet ***** válasza:
93%

Tehát adott egy drogos sittes, aki kihasznált még anyagilag is, de egyébként letojt és csak bántást kaptál tőle, szeretetet azt nem és még a gyt-t sem fizette, aminek az elmulasztása amúgy büntetendő?


Nehéz döntés, hogy tartsd-e vele a kapcsolatot. Ja, nem az.

2018. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Fele ennyiert sem.
2018. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!