Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megnehezítik az...

A szüleim megnehezítik az autóvezetésem?

Figyelt kérdés

Üdv, 20 éves egyetemista vagyok, kb fél éve szereztem jogsit.

Azt vettem észre, illetve inkább összeállt a kép, hogy a szüleim ellehetetlenítenek abban, hogy saját autóm legyen és egyedül vezessek.


Mikor meglett a jogsi mondták, hogy mellettük vezessem a családi autót, hogy legyen gyakorlatom benne. Oké, gondoltam ez tök természetes így. Aztán jött a nyár, vizsgaidőszak és viszonylag sok idő kimaradt vezetésben. Vizsgák utáni 2 hónapban akartam diákmunkát vállalni, de ellenezték az ötletet. Azt mondták inkább pihenjem ki magam, szórakozzak a nyáron, majd ők adnak pénzt. Ezzel semmi gond, mert ha kell valamire tényleg adnak, a nyár pedig pihenéssel és szórakozással telt.


Most kezdett csak leesni, hogy valószínűleg azért nem akarták, hogy dolgozzak, hogy ne tudjak pénzt gyűjteni saját autóra. Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem.

Most pedig ott tartunk, hogy ismét folytatódik az egyetem, mellette dolgozni egyszerűen nem tudok, illetve ha tudnék is abból annyi pénz nem jönne össze. Szóval ezzel elérték, hogy a következő tanévben sem lesz saját autóm.


Félre ne értsetek, nem követelőzők, hogy vegyenek nekem, de nem tartom korrektnek, hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Sőt ha egyetem mellett volt is időm, akkor se engedték, hogy dolgozzak, mert “most a tanulás az első, pénzt mi adunk neked”. Viszont amit adnak az ugyan fedezi a költségeim, de nincs föle így abból se lehet spórolni.

Tehát anyagilag ott tartok most, mint mondjuk 14 éves iskolásként.


Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen elutasítóak a saját autóval kapcsolatban?



2018. aug. 29. 00:46
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Az hozzátartozik, hogy nem vezetek rosszul. Tudom mindenki ezt mondja, de biztonságosan, a szabályokat betartva szoktam vezetni, ennek ellenére még a családi autót sem vezethetem egyedül.
2018. aug. 29. 00:53
 2/53 anonim ***** válasza:
85%

hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Bakkki eltörték volna a lábad ha elmész dolgozni?

Az ilyen huszéves anyu apu nem enged dolgozni vezetni bulizni stb tipus meg is érdemli ha 12 éves stinten tartják és megrágják az ételt helyette és eltartják.. Azért nem engedik h dolgozz mert tudják h akkor le válnál és felnőtté válnál ahogy normális..

2018. aug. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked 20 évesen anyád meg apád mondja meg, hogy mikor szabad dolgozni menned és mikor nem, akkor tényleg semmi sem indokolja, hogy saját autód legyen. Ugyanis te akkor gyerek vagy, egy Matchbox való neked, nem rendes autó. Egyébként miből szándékoztad volna fizetni a benzint/gázolajat, a kötelező biztosítást, vagy az esetleges javításokat? Nyilván nem 2 hónap diákmunkából, hanem a szüleid állták volna helyetted.
2018. aug. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
87%

Hát öregem, nem irigylem a szüleidet. Nem hajtanak el dolgozni, biztatnak, hogy pihenj és szórakozz a nyáron, egyetem közben fedezik a költségeidet, te meg keresed a kákán a csomót, hogy miért lehet köpködni rájuk.


"esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát"

Talán bezártak a lakásba?

Ha neked ez fontos cél lett volna, akkor elmentél volna dolgozni nyaralás és pihenés helyett. Most jól érezted magad a nyáron, és a szüleidet hibáztatod.

Komolyan mondom, ha munkahelyi vezető lennék, ilyen embert sose vennék föl a cégemhez!

2018. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Nyilván nem törtek el a lábam nem erről van szó.

Évközben valóban nem fért bele az időmbe ha pedig volt egy-egy nap szabad arra azt mondták inkább tanuljak.

Nyáron pedig mikor lett volna időm, akkor azt mondták inkább adnak pénzt. De azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy utaltak egy komplett fizetést havonta. Hanem ha kellett vennem valamit akkor odaadták az árát. Ha mentem valahova barátokkal (mozi, szórakozás, strand stb) akkor adtak x ezer forintot, ami általában elég volt rá.


Öcsém is menni akart dolgozni, őt sem engedték mindenféle dologra hivatkozva. Hogy akkor alkalmazkodni kell a munkaidejéhez, esetleg be is kell vinni dolgozni stb. Ezért ő is úgy volt, hogy amire kellett kapott pénzt, de nem dolgozott.


Egyébként csak a vezetés és a diákmunka amit ennyire elleneznek, mert buliba, kocsmába, haverozni mehetek amikor akarok, bár tudom hol a határ, vizsgaidőszakban például elképzelhetetlen. De egyedül ne vezessek, mert rutintalan vagyok meg veszélyes (mintha a tömegközlekedés pláne este olyan biztonságos volna), és ne dolgozzak, mert egyelőre nem ez a dolgom, meg “lesz még elég időd dolgozni”.

2018. aug. 29. 01:30
 6/53 A kérdező kommentje:

Érettségi után két út volt: vagy elmegyek dolgozni (hely és elképzelés is lett volna) vagy továbbtanulok. Tudták, hogy ez költségekkel jár, mégis inkább azt szorgalmazták, hogy tanuljak. Na meg az eredményeim sem indokolták, hogy ne menjek egyetemre.

És éppen ezért nem is az okot keresem amiért köpködhetek, de basszus ne az én hibám legyen már, hogy a továbbtanulásnak költségei vannak. Azt pedig nemnagyon lehet önállóan finanszírozni, legalábbis nappalin nem.


Ha meg ennyire elutasítják a vezetést, akkor minek szorgalmazták és fizették ki a jogosítványt? Mert ha nem vezetek akkor csak kidobott idő és pénz volt. De érdekes módon azzal semmi problémájuk nem volt, hogy jogsim legyen és az pénzbe is kerül. Sőt ők szorgalmazták, hogy csináljam meg.

2018. aug. 29. 01:35
 7/53 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem.

Miért kell alkalmazkodni öcséd munkaidejéhez? Mert egyébként egész nap ugráltatták őt szüleid a nyári szünetben?

Miért kéne öcsédet munkahelyre szállítani? Óvodás, hogy egyedül nem indulhat útnak?


Továbbá két dolgot te nagyon összekeversz.

Hogy ellenzik (le akarnak beszélni róla) és hogy tiltanak. Csak a tiltás az, amivel ha szembeszállsz, akkor konfrontálódsz. A lebeszélés azt jelenti, hogy elmondták a véleményüket. Amit ti meg is fogadtatok, mert rohadt kényelmesek vagytok mindketten és jobban esik a 30 fokban heverészni, mint dolgozni. Nincs ezzel baj, csak utána nagyon szemét dolog a szüleidre fogni, hogy miattuk nem dolgoztál, nem kerested meg az autó árát.

Egyébként kéthavi diákmunkából kb. olyan autóra tellett volna, amire évente ráköltöd újra meg újra az árát.

Továbbá a fenntartás amúgy is költség. Tudtad volna fizetni év közben a saját pénzedből a kötelezőt, a gépjárműadót, a műszaki vizsgákat? PLusz ugye a javítások, amik öreg autónál igencsak meg tudnak szaladni. És még ezen felül jön a tankolás, hogy egyáltalán tudj gyakorolni vezetni - mert ugye emiatt akartad. Elárulom: nem tudtad volna. Úgyhogy egy centit sem mennél az autóval, állandóan pénzzavarban lennél, és fogadok, hogy akkor is a szüleid lettek volna a hibásak (pl. hogy miért nem figyelmeztettek erre előre).


Irtó rosszhiszemű vagy szüleiddel szemben!

2018. aug. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Ha csak az ellenzés és tiltás a két opció, akkor valahol a kettő között voltak. Nem azt mondták, hogy “fiam szerintem ne menj dolgozni” és nem is azt, hogy “fiam neked tilos dolgozni”.

Hanem ilyeneket, hogy “nem szeretném ha munkával töltenétek a nyarat” “remélem idén látunk is titeket a nyáron, nem úgy mint tavaly mikor fél napot itthon se voltatok” és hasonló megjegyzések.

Öcsémet nem kellett volna mindig bevinni, az ő elképzelésük volt, hogy nekik ez mekkora feladat és kellemetlenség lenne.

Illetve tavaly fordult elő párszor, hogy a reggeli készülődés miatt felébredtek, és akkor jött a “azért nem tudjuk kipihenni magunkat, mert korán reggel hangoskodtok”. Nyilván egy alap zaja van a reggeli készülődésnek, amire ők hajlamosak voltak felkelni.


Valóban lehet, hogy a fenntartásba besegítenének, de legalább a vételárat fizettem volna. Egyébként a korombeliek akik még tanulnak és autóval járnak, nos ők sem önerőből vették és tartják főnt az autót.

Középiskolában is voltak osztálytársaim saját autóval, pedig a diákmunkát hírből sem ismerték. Vagy megkapták a régi családi autót mikor újat vettek, vagy vettek a gyereknek egyet ki olcsóbbat ki drágábbat.


Egyébként nálunk az sem mindegy ám milyen autó lenne.

Mikor egyszer szóba jött milyet vennék, hát arról szó sem lehet, mert régi és nem elég biztonságos. Csak éppen ami szerintük elég biztonságos, azt diákmunkával egy év alatt se keresném meg. Sőt ha most itt állnék 2 havi bérrel a kezemben, hogy na akkor veszek egy suzukit mondjuk, lefogadom, hogy konkrétan tiltanák. Nem azért, mert drága fenntartani, hanem mert nem elég biztonságos. Ha a családi, soklégzsákos, mindenféle abs, esp stb-vel felszerelt autót nem vezethetem egyedül, akkor majd pont egy régi swifttel elengednének bárhova. Igen valószínűtlennek érzem.

2018. aug. 29. 02:03
 9/53 anonim ***** válasza:
90%

"de basszus ne az én hibám legyen már, hogy a továbbtanulásnak költségei vannak"


Nem a te hibád, de azért ne csinálj úgy, mintha a szüleidnek tennél szívességet, hogy elvégzed az egyetemet. Ebből te fogsz profitálni egy életen át!

Ugyanez áll a jogsi szerzésre is. Ott is mintha ők lennének a hibásak, hogy biztattak és kifizették. Eszem megáll!

Az meg szimplán hülyeség, hogy kidobott pénz és idő volt a jogsi, ha nincs autód. És ne hazudj a szüleidre, nem utasítják el a vezetést, csak a családi autót nem adják oda egyedül vezetésre, amíg ilyen friss a jogsid.

Ha normális lennél, akkor kihasználnád mindig, amikor autóval mentek és vezethetsz. Előbb-utóbb odaadnák egyedül is vezetni. És majd ha elvégezted az egyetemet, dolgozol, és már lakást is tudtál venni magadnak, akkor lenne értelme autót venned. És nem fogod addig elfelejteni a vezetést.

2018. aug. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
86%

Na, ez az egy, amiben neked adok igazat:

"Illetve tavaly fordult elő párszor, hogy a reggeli készülődés miatt felébredtek, és akkor jött a “azért nem tudjuk kipihenni magunkat, mert korán reggel hangoskodtok”. Nyilván egy alap zaja van a reggeli készülődésnek, amire ők hajlamosak voltak felkelni."


Itt azt nem értem, hogy ők nem dolgoznak? Akkor nekik is kelniük kell. Fordított esetben meg nyilván, ha ti szünidőben vagytok és bármeddig alhattok, akkor ők kelnek hamarabb. Amúgy is abszurdum, hogy pisszenés ne legyen, amíg valaki alszik. Én szünnapon is korán kelő vagyok. Ez tényleg nagyon buta szöveg volt a részükről. Mondjuk én vissza is szóltam volna miatta.

2018. aug. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!