Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden szülő vág ilyeneket a...

Minden szülő vág ilyeneket a gyerek fejéhez?

Figyelt kérdés

- Heves vita esetén bármivel visszaél, ami eszébe jut, pl. Bezzeg megengedtem hogy; bezzeg adtam pénzt a ...-ra stb és te így hálálod meg.

- Azt mondja: soha többet ne kérj tőlem semmit; nem érdekelsz; azt csinálsz, amit akarsz az életeddel

- Bármilyen anyagi üggyel kapcsolatos dolgot felhánytorgat + a szokásos "én házam, én tartalak el"

- Én mindent megteszek érted, te meg hálátlan vagy



2018. aug. 30. 19:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Biztos nem mondana ilyeneket ha hetente elmosogatnál meg kiterigetnél."

Nem hetente, de naponta mosogatok, főzök, ha kell, mosok, kisepregetek, stb. De BIZTOS... lOl


Szeretem őket, meg alapjáraton jól kijövünk, csak ha van valami veszekedés, akkor mindig ezekkel jönnek és ilyenkor olyan sz@r érzés kiszolgáltatottnak lenni nekik.

2018. aug. 30. 22:02
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem a szülők 85%-ka megcsinálja.
2018. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Amint tudsz költözz el és problem solved.
2018. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"ha van valami veszekedés, akkor mindig ezekkel jönnek és ilyenkor olyan sz@r érzés kiszolgáltatottnak lenni nekik"


Hát mivel jöjjenek? Te mit mondanál a helyükben?

Amikor veszekedés van, akkor pont az a céljuk, hogy szarul érezd magad. Ilyenek a veszekedések. Épp ezért nem kell veszekedni. Meg kell előzni.

2018. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

De nem én veszekszek, bármit csinálok, belekötnek. Beismerem a hibáimat, bocsánatot kérek, de utána napokig felhánytorgatják és mindenért veszekszenek. Hagyjak mindent rájuk és engedjem meg nekik, hogy irányítsák az életemet.

Azt akarták, hogy gazdasági egyetemre jelentkezzek, ebből már volt vita tavaly is, meg fakt választáskor is. 10. óta, mióta bejött a biológia gimiben, eldöntötem, hogy vagy orvos, vagy gyógyszerész akarok lenni. Akkor nem szóltak semmit, majd faktválasztáskor nem tetszett nekik, hogy biosz+kémia faktot választottam a matek helyett. Végül csak azért engedték meg, hogy járjak ezekre, ha megígértem nekik, hogy nem hanyagolom a matekot + muszáj volt azt mondanom nekik, hogy csak érdeklődésből járok, máskülönben nem hagytak békén. Az érettségibe is nagy nehezen egyeztek bele, annak feltételeül, hogy 1. helyre gazdasági szakot jelölök meg. Később módosítottam a sorrendet. Mióta felvettek ÁOK-ra, hatalmas nagy balhék vannak itthon és a legrandomabb dolgokba, amit csinálok, kötnek bele. Pl. nem ízlik nekik a kaja, amit főzök; miért vagy fent esténként éjfélig; a minap egy kolihoz szükséges papír nem volt meg, amit, emlékeztem, hogy odaadtam anyának, de persze én raktam el valahova, 2 napig vergődtek érte, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen stb, aztán anya egyik táskájában volt. Persze, hogy még csak bocsánatot sem kért. De hát minek, a szülők ezt megalázkodásnak veszik.

Én elhiszem, hogy nem volt szép kijátszani őket, de rám erőltettek egy szakot, amihez semmi kedvem nem lett volna. Attól, mert szülők, nem lenne szabad eldönteniük helyettem, hogy milyen szakmát akarok magamnak.

2018. aug. 31. 10:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Nos, ha a szüleddel ez az egyetlen problémád, hogy ilyet mondanak neked, amikor heves vitát provokálsz, akkor neked jó szüleid és csodás életed van.Jó lenne észrevenni.
2018. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tehát a szülő simán dönthet a gyerek szakmájáról, ugye?!
2018. aug. 31. 10:39
 18/18 A kérdező kommentje:
És miért én provokálom???
2018. aug. 31. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!