Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim külön költöztek,...

A szüleim külön költöztek, most alig van pénzünk. Pedig lenne megoldás, de anyám dacból nem fogadja el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám 2 honapja költözött el, a haz anyukámé maradt, vele elek. Édesanyám nem keres olyan rosszul, de túl gyorsan történt ez az egész, hogy apám elköltözött, es nehéz most. Anyukám kb 200000 forintot keres havonta, de egyre rosszabbul élünk meg belőle. A legközelebbi fizetesig 2 hét van, de mar alig van pénzünk. Pedig semmilyen felesleges és /vagy nagyon drága dolgot sem szoktunk venni. Egyszeruen nehéz fenntartani a hazat. Lenne megoldás, ugyanis jogilag, amíg papíron nincsenek elvalva, a keresetük összegét el kell felezni a szüleimnek, vagy legalábbis gyerektartást kell fizetnie apámnak, de apám ezt sem fizeti. Ezzel teljesen ki lennénk segítve, mert apám viszont eleg jól keres. De anyám nem akarja ezt megmondani apámnak, hogy jogilag igy helyes, merthogy “biztos nem fog tőle segitseget kérni”. Meg tipikusan az az ember édesanyám, aki csendben szenved es elfogadja a helyzetet, es nem mer ellene tenni. De nem birja felfogni komolyan, hogy mashogy nem tudunk megélni? Ha jon egy váratlan kiadás, pl elromlik a mosógép, konkrétan nulla pénzünk lesz. Elmagyaráztam ezt mar neki, de nem hallgat rám, sem a bátyjára, senkire. Penzt nemhogy apámtól, de senki mástól nem fogad el, pedig az egész család segíteni akar. Ma szakadt el nalam az utolsó húr, mert ma is hallom, hogy anyám zokogva meséli mamámnak, hogy nincs pénzünk lassan ennivalóra sem. (En meg nem dolgozhatok.)

Mit kene csinálnom, hogy megértessem végre anyámmal, hogy nincs más választás?

Köszönöm a segítséget.


2018. szept. 1. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
Beszélj apáddal, bár az, hogy téged is jól cserben hagyott, sokat elárul.
2018. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#6 meg nem vagyok eleg idős a diakmunkahoz sem sajnos


#7 sokkal többet ártott volna apám, ha velünk marad, ugyanis mindig tiszta ideg volt mindket szulo, es a feszültség nem volt rám jo hatással. Igy legalább nyugalom van. Sokkal rosszabbat csinált(ak) volna, ha egyutt maradnak.


#8 hát igen, de apám ekkora paraszt, nem tudok szebben fogalmazni


#9 igen, beszeltunk, voltam is nala, de nem került témába az anyagi helyzetünk


#10 anya bátyjának mondta egy ügyvéd ismerős


#11 en is ezen gondolkodom mar


Most a nagymamamtol kaptunk penzt, ebbol egy ideig el tudjuk látni magunkat. Ismét beszéltem anyámmal erről a dologrol, hogy ez nem oké igy, hogy apám semmit nem fizet, es belátta, hogy igazam van. Beleegyezett abba, hogy legközelebb, mikor találkozom apámmal, beszéljek vele erről, mert ő nem tudna, szoval en szivesen elvallalom. Most ugy tűnik, kicsit rendeződött a dolog, mar van megoldás szerencsére.

2018. szept. 1. 12:44
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

Ezt szerintem nem neked kell megoldanod, hanem a szüleidnek. Anyukádnak előbb-utóbb be kell látnia, hogy ez nem megy tovább úgy ahogy eddig ment.


Csak zárójelben hadd játsszam az ördög ügyvédjét kicsit. Azért apukádnak sem lehet egyszerű. Ott kellett hagynia az egész addigi életét, a házat, aminek a fele az övé. Nem értem ilyen helyzetben miért mindig a nőt sajnálgatja mindenki. Az nem érdekel senkit mi van a másik féllel? Manapság egy albérlet és a rezsi sok városban alaphangon sem áll meg 150-200e forintból. És abban még nincs benn a megélhetés. Nem tudom mennyire keres jól apukád, de szerintem az ő helyzete sem feltétlenül rózsás most.


Szerintem most az volna a legfontosabb, hogy a szüleid megegyezzenek a lakással kapcsolatban. Mielőbb jó volna eladni (ehhez nem szükséges a válás, ha meg tudnak egyezni), így mindkét fél pénzhez jutna és újra fel tudnák építeni újra az életüket.


Ha jó a kapcsolatod apukáddal akkor beszélhetnél erről és a jelenlegi nehéz helyzetetekről. Talán ez is felgyorsítaná a változást.

2018. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#13 hat igen, igazad van, hogy apám oldalát is nezni kene, csakhogy ő 400(!!)ezer forintot keres havonta. Nem hiszem, hogy olyan nagy szegénységben élne, hogy nem képes segíteni nekünk legalább egy 30ezer forinttal.
2018. szept. 1. 12:47
 15/27 anonim ***** válasza:
15%

Akkor nem fogadja el.


Ő dolga, a házat meg adja el, és költözzetek kisebbe, ha ennyire nehéz fenntartani.

2018. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

Az erkölcsi oldalát hagyjuk, nyilván apádnak kötelessége lenne támogatnia téged, de jogilag nincs igazad.


"Lenne megoldás, ugyanis jogilag, amíg papíron nincsenek elvalva, a keresetük összegét el kell felezni a szüleimnek, vagy legalábbis gyerektartást kell fizetnie apámnak, de apám ezt sem fizeti."


- Tévedés, semmit nem kell elfelezniük a keresetet, az életközösség megszakadt, innentől nem közösen szerzik a vagyont. A meglévő vagyon megosztását majd a bíróságon vagy ügyvéd előtt rendezik.

- Gyerektartás 18 év alatt, vagy 25. életéved beatöltségéig járna, ha tanulsz, de gondolom, a szüleid nem egyeztek meg ennek, hogy mikor, hova, mennyit.

- Ha közös tulajdon az ingatlan, akkor még anyád járna nagy valószínűséggel rosszul, apád ment el, anyád marad, apádnak ezért lakáshasználati díj járna anyádtól, ami ha jobb környéken laktok, a gyerektartás összegét meghaladná.

2018. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
#16 apa rám íratta a haz felet, ami az övé volt, szoval fele anyukame, fele az enyém. En nem mondom, hogy nincs igazad azt illetően, hogy el kell-e felezniük a penzt vagy nem, de anya bátyja es a felesége ugyanigy külön költözött (a gyerek a feleségével maradt) anya bátyja ügyvédhez fordult, es az ügyvéd mondta neki, hogy amíg nem válnak el, felezniuk kell a penzt. Nem en találtam ki ezt, egy hivatásos ügyvéd mondta. Ettől fuggetlenul akkor sem fair, hogy apám egy fillért nem fizet, holott anya sokkal rosszabbul keres, mint ő, plusz engem is el kell tartania.
2018. szept. 1. 14:43
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

Ha az Apa 400e Ft-ot keres aki neki egyedul 400e Ft/hó jut, a Kerdezo Anyja 200e Ft keres = 100e Ft/ fő. Van némi különbseg... ha az Apa 200e Ft-ot fizet alberletre ami azert eleg magas osszeg, akkor is marad neki EGYEDÜL 200e Ft /hó.


Attól hogy még jogilag nem váltak el kéne adnia gyerektartást ( vagy Anyuka követelheti visszamenőlegesen 6 hónapra).


Itt nem kell anyukanak mártírkodnia, mert az a pénz a GYEREKÉ ami a gyerek tartására megy el.

2018. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlenül kell adnia apukának gyerektartást. Ha a ház közös, de ő otthagyta a feleségnek, akkor akár az is lehet a tárgyalási alap, hogy lemond a ház-részéről, de cserébe nincs gyerektartás. A ház fele ilyenkor akár a gyereké is lehet.
2018. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%
hány éves vagy?
2018. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!