Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha a szülő ennyire...

Normális ha a szülő ennyire le akar korlátozni egy 18 éves lányt?

Figyelt kérdés
Egész nyáron itthon voltam, nem jártam el bulizni, egyedül a páromhoz mentem el hetente egyszer, úgy gondolom, hogy ennyire szükség van... De ezen a hétvégén az anyám nem engedett el, és amikor megkérdeztem, hogy miért nem, akkor azt mondta, hogy megtanuljam, hogy nem minden úgy van, ahogy én akarom... Aztán úgy döntött, hogy innentől kezdve maximum 2 hetente találkozhatunk. (egy 2 és fél éves kapcsolatról van szó)
2018. szept. 2. 09:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem,nem normális,pláne,hogy már felnőtt vagy.Valahogy beszéld ezt meg vele mert ez így nem oké.
2018. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Biztos azt szeretné hogy néha a kedvesed is menjen hozzátok. Ismerik egymást?
2018. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

18 fölött nálam ez lenne az a pont, amikor közölni, hogy rendben, tudomásul veszem, hogy az ő lakása, ezért ő hozza a szabályokat, ezért elköltözöm. 18 fölött ehhez nem kell a szülő engedélye. És közölném, hogy így kénytelen vagyok elmenni dolgozni, a sulit majd valamikor levelezőn befejezem.

Ha látni akarnak, keressenek!

2018. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
„amikor megkérdeztem, hogy miért nem, akkor azt mondta, hogy megtanuljam, hogy nem minden úgy van, ahogy én akarom.” XD?? Anyukád kontrollmániás.
2018. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem, ez nem igazán normális.

Ha a saját pénzedből utazol és saját magadnak tervezel meg mindent, akkor meg végképp.

Nem tudom alapvetően hogy viselkedsz anyukáddal, de próbálj Neh kiállni magadert. Persze ha eddig mindent anyukád intézett neked, akkor ez nehezebb lesz. Értem ezalatt azt, hogy: telefonszámla, diákmunka, kollégium, befizetések, beiskolázás stb. Ha eddig minde az “ő kasszájáról” ment meg akkor is túlzás, de érthetőbb a viselkedese.

Ha viszont magadtól, önállóan intezed a dolgaidat, nyugodtan felnőttként megbeszélhetitek, hogy miért és ki mit akar?

Hosszútávon ez a korlátozás elég nagy konfliktushoz vezethet, ne romoljon meg a kapcsolatotok a megbeszélés hiánya miatt.

2018. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem. De kérlek használt a korlátozni kifejezést.

A lekorlátozni az kb, kempingtábor.

2018. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló: A párom nem jöhet ide, mert szakiskolában tanult és anya nem fogadja el
2018. szept. 2. 11:26
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A szülőktől való elszakadás kétoldalú, kölcsönös dolog, furcsa talán, de egyes szülőket a gyerekük kénytelen ránevelni arra, hogy a gyereknek is van saját akarata. Emiatt az elszakadás egyik eleme, hogy a felnövőben levő gyerek nem mond el mindent a szülőjének, különösen azt nem, ami nem a szülőjére tartozik és nem kér engedélyt bizonyos esetekben és ezt magatartásával a szülő tudomására hozza.
2018. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Túlzásba viszi anyukád.

Ja, nem lekorlátoz, csak simán korlátoz. Rohadt idegesítő így olvasni.

2018. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"1. Válaszoló: A párom nem jöhet ide, mert szakiskolában tanult és anya nem fogadja el"


Akkor ez a probléma forrása.

2018. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!