Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmúltam 18 éves sőt lassan...

Elmúltam 18 éves sőt lassan közeledek a harminchoz, gondolkodok rajta, hogy szeretnék kiszakadni a családomból, vagyis jogilag nem szeretnék hozzájuk kötődni semmilyen formában, akkor ezt megtehetem? Van erre valami mód?

Figyelt kérdés
Nem szeretném megmagyarázni, hogy miért, csak érdeklődök, hogy van-e erre valami mód, esetleg tudtok e valami törvényt küldeni erről, ahol utána tudnék járni pontosan ennek, már ez is jó lenne. Előre is Köszönöm!
2018. szept. 3. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkėppen csak az ajnya neve az ami el kell kisėrjen... Minden mas ėrtelemben hanyagolhatod őket.
2018. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Most behisztiztél vmi miatt, de később mégis jól jönne az a fránya család. És az enyémnél rosszabb gyerekkorod nem lehetett, mégis van bennem annyi, hogy nem hepciáskodom és tudod mit? Egész jól alakulgat, hogy most nekem is benútt a fejem lágya....Próbáld ki.
2018. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
82%
"Most behisztiztél vmi miatt, de később mégis jól jönne az a fránya család. És az enyémnél rosszabb gyerekkorod nem lehetett, mégis van bennem annyi, hogy nem hepciáskodom és tudod mit? Egész jól alakulgat, hogy most nekem is benútt a fejem lágya....Próbáld ki." - ezt miért feltételezed róla? Lehet, hogy molesztálták szexuálisan a szülei, megalázták, éheztették, stb... Miért is feltételezed, hogy a te gyerekkorodnál az övé nem lehetett rosszabb? Ezt mondd azoknak a gyerekeknek, akiket kakával etettek a szülei (létező bírósági ügy!)...
2018. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Hát kb. Mégis van vmilyen családi érzésem feléjük. Hogy miért gondoltam? Abból, amilyen kis kamaszhisztiket vágnak le itt rengetegen, abból. Semmi alapja, nem látja át, csak hisztizik. Sztm ő is.
2018. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha elmúltál 18, akkor egyszerüen elköltözöl és a probléma megoldva.

Nem vagy köteles közölni velük, hogy hová mentél, nem kell sem telefonszámot, sem más elérhetöséget megadni nekik.

Jogilag ennél többet nem tehetsz, de nem is kell, ez böven elég ahhoz, hogy ne legyen közötök egymáshoz!

2018. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
ma 11:25: a kérdezö azt írja, "közel harmindhoz" - szóval a kamaszkorból már böven kinött!
2018. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Kedves második! Aki hisztizik itt, az te vagy. Ironikus, nem? :D
2018. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt ember vagy. Elköltözöl, pénzt keresel, stb. őket meg ignorálod. Minek ehhez törvény?
2018. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A szüleid örökre a szüleid maradnak jogilag is.
2018. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

A család a sírig a fejedben és az emlékeidben lesz, nekem se volt túl rózsás gyerekkorom de legalább nem az utcán és a putriban nőttem fel.


Persze ha saját családom lesz én mindent rendben akarok tartani és az anyagiakat is.



Költözz el el kérdező egy időre hidd el sokat javít a helyzeten.

2018. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!