Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmúltam 18 éves sőt lassan...

Elmúltam 18 éves sőt lassan közeledek a harminchoz, gondolkodok rajta, hogy szeretnék kiszakadni a családomból, vagyis jogilag nem szeretnék hozzájuk kötődni semmilyen formában, akkor ezt megtehetem? Van erre valami mód?

Figyelt kérdés
Nem szeretném megmagyarázni, hogy miért, csak érdeklődök, hogy van-e erre valami mód, esetleg tudtok e valami törvényt küldeni erről, ahol utána tudnék járni pontosan ennek, már ez is jó lenne. Előre is Köszönöm!
2018. szept. 3. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

#2, te egy végtelenül szánalmas, ítélkező gyökér vagy.

Milyen alapon mersz mégis pálcát törni a kérdező felett?

"Kamaszhiszti, nem látja át". Mert te rohadtul átlátod az ő helyzetét a fotelből, mi?!

A "nekem bezzeg sokkal rosszabb volt" meg nem érv. Ennyi erővel ne hisztizzen egy magyar sem, ha nem futja elegendő kajára, hiszen Nigériában meg bezzeg hát kb mindenki éhezik. Meg ne merjen panaszkodni senki sem, ha fűtésre nem telik, elvégre Romániában is megvolt mindenki a 14 fokos lakásban Ceausescu idejében, nem igaz?

A magadfajták nyomják fel bennem a pumpát a legjobban.

2018. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

Nincs. Pl lehet hogy egyszer majd szülőtartásra leszel kötelezett.


Az örökségedről lemondhatsz majd, ha oda kerül a sor.

2018. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Bírom, hogy sokan ahhoz adnak tanácsot, meg arra bátorítanak, hogy miként hanyagolja és hagyja el az ember a szüleit. Szánalmas egy csapnivaló világban élünk!
2018. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó. Én vagyok a "szánalmas" 2-es pontosan ugyanígy érzem én is. Semmi megértés, megismerni akarás, csak a mihez van jogom, otthagyom őket a csudába, mert nekem most vmi hasfájásom van velük kapcsolatban. Semmi hála, semmi felelősség, csak a mihez van jogom. Jól írta vki. De akkor az örökségre se ácsingózzál légyszíves, amikor eljön az idő.
2018. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Akkor a szülőknek tessék felkötni a gatyát, és nem csapnivalónak lenni.


És nekem tökéletes szüleim vannak, de megértem, ha valaki nem akarja látni az övéit.

2018. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
Én 15 éve nem mentem haza,a felnőtt unokáikat se láttát,és nem is fogják épp elég h engem molesztáltak abban a kedves családban javában kiskoruként,sose engedtem volna a gyerekeimhez őket egy percre se..
2018. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jogilag sehogy. Tulajdonképpen mit szeretnél: ne legyenek jogilag szüleid?
2018. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!