Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kötelessége e a...

Szerintetek kötelessége e a szülőnek eltartani a felnőtt gyerekét, ha az megváltozott munkaképességű?

Figyelt kérdés

Dolgozni több okból képtelen, erős pszichés és mozgáskoordinációs zavar/betegség is fennáll nála. Sehol sem alkalmazzák, annak ellenére hogy huszas évei elején szerzrett diplomát és munkatapasztalatot. 48 ezer forintot kap havonta rokkant nyugdíjasként...


A kötelességet nem jogilag, hanem erkölcsileg, etikailag kérdem.



2018. szept. 3. 17:53
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
76%

1. Ahol 2 ember elfér ott a 3. -főleg ha saját gyerekük - kizárt, hogy ne férjen el. Ha kap 48e Ft-ot abból szűken elég a rezsirész és a kaja, és lehet hogy további ápolási díjat is kapnak vagy egyéb támogatást. Mindenestre nyomorogni biztos nem fog a szülő miatta.


Az mondjuk felmerült bennem hogy igy hogy tudott lediplomazni dolgozni meg semmit sem tud, de egyre tobb a fogyatekosbarat mhely, alig van munkaero, tehat 4 orasba vhogy tuti megoldhato.


Vmennyire ha kicsit is de jártas vagyok ilyenekben, 4 órasban 45-48e Ft-ot igenis meg lehet keresni minimum, ami psziches betegeknek is alkalmas vmint ha mozgasban is korlatozott. Es azok akik ilyen helyen dolgoznak, nem tudtak lediplomazni de meg erettsegizni sem, igy a kerdesben szereplo szemely vszinu jobb helyzetben van.

2018. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
82%
Azért tudhatott lediplomázni, mert az, amire én gondolok, a huszas évek végén lobban be.
2018. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

"Milyen diploma az amivel nem kap munkát?"


Szerintem ez sem olyan lényeges a kérdés szempontjából...

Egyrészt van egy csomó olyan bölcsészettudományi és gazdaságtudományi diploma amivel nehéz munkát találni, másrészt pedig írtam, hogy "huszas évei elején szerzrett diplomát és munkatapasztalatot." vagyis ebből szerintem kikövetkeztethető, hogy a későbbiekben a betegsége miatt nem vették fel munkahelyre.


Még annyi, hogy ez a betegség jelenleg gyógyíthatatlan, gyógyszerrel a legtöbb esetben szinten tartható, ha korai fázisban kapják el, viszont vannak erős mellékhatások fizikai és koncentrációs téren.

Hosszútávon a legtöbb esetben súlyosbodik a dolog.

A statisztikák szerint ezek a betegek jelentősen 8-10 évvel kevesebbet is élnek az átlagnál, de azt sem lehet tudni, hogy miért.

Érrendszeri, vérkeringési és szív problémákkal is összefüggésbe hozható egy újabb kutatás szerint, de azt sem tudni jelenleg, hogy miért.


A mozgáskoordinációs dolog pedig egy másik, már gyerekkor óta fennálló probléma, de például ehhez választott annó egyetemet, ez annyira nem befolyásolja a dolgokat, emiatt inkább fizikai munkát nem tud vállalni, de amúgy azzal a pszichés betegséggel ami van neki nem is szívesen alkalmazzák, mert előítéletesek.

2018. szept. 3. 21:29
 34/55 A kérdező kommentje:

"Diplomás létedre képes vagy olyant leírni, hogy magszimum?

Mesélj még, kérlek!"


Én nem a szóbanforgó személy vagyok, de amúgy jövőre én is diplomás leszek, ha minden jól megy, csak nem olyan területen ahol olyan fontos a helyesírás...

Azért azt megjegyezném, hogy a helyesírásért jelenleg egy emelt magyar érttségin is max. 8 pontot lehet vonni, vagyis ha valaki kicsit sem tud helyesen írni az is szerezhet 92 pontot és mehet abszolút humán területre továbbtanulni.

Pl. pszichológiára, nyelvészetre, vagy akár magyarra, sőt osztatlan tanárira is.


+ ki is javítottam egy kommenttel lejebb a hibám, szinte rögtön!

2018. szept. 3. 21:40
 35/55 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom skizofrénia....a páromat ezzel diagnosztizálták 22 évesen. Szedte a gyógyszert rendesen és igazából a kor előrehaladtával semmi tünete sem volt, de nyilvan ezzel beskatulyázzák az embert. Én 20 évre ra ismertem meg, akkor a minimumok minimumát szedte es ahogy érezte hogy stabil a kapcsolatunk úgy még az a minimum kevés aprósag (nevezzük furcsaságnak), is megszűnt. Persze mondtak hogy sosem volt valoban az es felrediagnosztizálták -nem tudom. Senki nem mondaná meg es ha ő anno nem mondja el a legelejen en se jottem volna ra hogy nem stimmel vele vmi.

Ezt azert irtam mert egy szereto csalad es hatter rengeteget javit, de a mareknyi gyogyszer az csak ront. A párom is lejött a marek gyogyszerrol magatol fokozatosan, es ugy szunt meg egy csomo kellemetlensege.

2018. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
92%
Skizofren az illeto, nagy valoszinuseggel. Addig mennek, amig egy orvos be nem allitja ugy a gyogyszereit, hogy teljes eletet elhet. Olyan nincs, hogy nem lehet, mert igenis lehet! Soha nem hagynam a gyerekem vagy a szuleim magara a bajban. Mi masert lenne a csalad?
2018. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
23%

Vajon milyen gyerek az, aki végignézi teljes ép elméjének teljes tudatában, hogy a szülei tönkre mennek miatta? Fordítsuk már meg a kérdést. Semmi akarat, semmi szeretet. Inkább csak úgy él, ő jól elvan, minden felelősséget áthárít a másikra.


Pl itt van Nick Vujicic. Őt sem tartják el. Vagy Stephen Hawking. Őt pláne nem. Pedig aztán kemény fogyatékossága van/volt mind a kettőnek.

2018. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, igen, jogilag és erkölcsileg is köteles, ha az önhibáján kívül rászorult, lásd a Ptk Rokontartás című fejezetét...

Nem másolom be, mert hosszú:

[link]

XIII. CÍM

A ROKONTARTÁS

XX. Fejezet

A rokontartás közös szabályai

2018. szept. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
85%
Nekem Down-szindrómás gyerekem van, és soha meg se fordulna a fejemben nem gondoskodni róla felnőttkorában. Mégis milyen más lehetősége van még a szülőnek? Nézni, ahogy a 48 ezer forintjából nyomorog a beteg gyereke? Fel sem tudom fogni, hogy létezhet olyan szülő, aki inkább ezt választja, mint hogy eltartsa a saját gyerekét. Ha felnevelni volt pénzük, akkor felnőttként is tudják segíteni. Nem is értem, miért kell ezt úgy felfogni, mintha mártírkodás lenne. Szerintem teljesen alap dolog, hogy segítjük a gyerekünket, akárhány éves.
2018. szept. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

"Pl itt van Nick Vujicic. Őt sem tartják el. Vagy Stephen Hawking."

Nick Vujicicnak meg Hawkingnak NEM pszichiátriai betegsége volt/van!

2018. szept. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!