Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg hálátlanság ha nem...

Tényleg hálátlanság ha nem örülök neki, hogy a szüleim csak egy garzonlakás vételében tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Mire minden lebonyolódna, és beköltöznék már majdnem 28 éves lennék. Szükség lenne hitelre is. Tehát azt jelentené, hogy a következő 15 évben, le lennék kötve egy egyszobás lakáshoz. Eladni, nagyobba forgatni nem lehetne, ők nem is engednék. De ez lehetetlenné teszi hogy a közeljövőben családot alapítsak, ha csak nem találok egy jó anyagi helyzetű párt. A lakásvásárlás most vagy soha jellegű dolog, bizonyos tényezők miatt, tehát nem tudunk tovább gyűjtögetni nagyobbra. Persze nagyon örülök ennek a lehetőségnek is, de mellette mégis szomorú vagyok a fent leírt probléma miatt.
2018. szept. 4. 13:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően nagyon nagy dolog, hogy tudnak alád tenni egy lakást, de a körülmények még változtathatnak a hasznosságán. Kinek a nevére kerül a lakás? Ki fizeti a törlesztő részleteket?

Ha az ő nevükre kerül (vagy haszonélvezetet tesznek rá, a lényeg, hogy nem te rendelkezel a lakással) és ők fizetik, akkor te lakhatsz benne és félre tudsz tenni. Ha lesz párod, családot terveztek már, akkor mehettek nagyobb albérletbe, amint nem fértek el a kicsiben. Addig is erőt tudsz gyűjteni lakásvásárláshoz vagy az albérlet kauciójához.

Ha a te nevedre veszik és a hitelt ők fizetik, még mindig van beleszólásuk.

Ha a te nevedre és te fizeted, akkor gyakorlatilag nem mondhatják meg, hogy eladhatod-e vagy sem.

Gyakorlatilag csak akkor nem jársz jól vele, ha ők lesznek a tulajdonosok és te veszel fel hitelt hozzá.

2018. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 acelsziv ***** válasza:
100%

Ilyen feltételekkel én sem mennék bele a dologba. Vagy segítsenek és a tiéd a kéró vagy ne segítsenek. Mert ez... Ez maszatolás nem segítség.

Nekünk anno anyám segített valamennyivel és csak annyi volt a kérése, hogy a tulajdoni hányadban az a pénz mutatkozzon meg az én oldalamon. Vagyis nem 50-50 hanem 60-40 az arány.

2018. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok. Az 1/2-1/2 tulajdonrész arány haszonélvezeti joggal spékelve nem jutott eszembe. A hitel fizetése mellett egy másikra sem könnyű félretenni. Így gyakorlatilag meg lenne kötve a kezed és ők dirigálnak mindenben. Ilyen helyzetbe nem mennék bele. Egy festést is megvétózhatnak és bármikor bemehetnek, hisz az övék a lakás 50%-a. Az ő belátásukon múlik, hogy mennyire másznának bele a magánéletetekbe, hogy kezelnék az oda költöző párodat. Hálátlanság vagy sem, de így én sem akarnék élni a lehetőséggel.
2018. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Eleg felreerthetoen irtad ki a kerdest, es amig nem olvastam el teljesen reszletekig a kifejtesed, addig azt gondoltam, halatlansag.

viszont igy... hat nem hiszem, hogy en ebbe belemennek a helyedben. Akkor maximum, ha a haszonelvezet is a te neveden lenne. Most vagy segitenek, vagy nem, de ez a ketto kozti adok is meg nem is , ez elegge tre. akkor inkabb ne is adjanak bele semmit.

A helyedben azt csinalnam, hogy megprobalnam magam osszerakni az onerot, es ugy venni valami kisebb / olcsobb lakast.

2018. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak ebben mi a jó?

Vagy mondanák, hogy segítünk, de így csak ki--k veled. Vegyenek maguknak, adják ki és kész.

2018. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak nem jött le egyből, hogy mi a ahelyzet, de ha nem fele tulajdonjog lenne én akkor sem mennék bele.

Az ingatlanpiac nagyon fluktuuál jelenleg, lazán tudtok venni buborék tetején lévő ingatlant, ami a lufi kipukkadásakor elveszíti az értéke jelentős részét és te ott vagy hogy hitelből ki kell fizetned azt az értéket, amit soha nem fogsz visszakapni. Jelenleg itthon az ingatlanok őrülten túlárazottak, messze az infláció felett ment fel az áruk. Aki bérbead annak jó, aki vesz, annak rossz. Hitelre gyakorlatilag csak akkor érdemes most szerintem vásárolni ha olyan helyen vásárolsz ahol jelenleg még mindig nyomottak az árak (ilyen helyen általában nem érdemes venni) és várható nemsokára ingatlan áremelkedés pl infrastrukturális kormányzati fejlesztés miatt. Ehhez kell a kapcsolat, ami ha nincs akkor már későn és beárazva vagy túlárazva fogod megvenni.


Szóval ez akkor fenyegetne ha 1/1 saját tulajdonod lenne és nem lenne rajta haszonélvezet.


Ha haszonélvezet van rajta, akkor úgy kell táncolnod ahogy ők fütyülnek amíg csak neked van benne pénzed. Persze van szülő aki nem él vissza a helyzettel, de vannak horrorsztorik is. A keményen megkeresett pénzemet én biztos nem tenném be szülői gyámság alá huszonX évesen.

2018. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
31%
Mehetsz albérletbe is.
2018. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól értem, a szüleid nem tudnak egy lakást venni egyedül és te sem, így kitalálták, hogy dobjátok össze az ő alaptőkéjüket és a te hitelképességedet. Így neked lesz hol laknod, de sok-sok évre lekötöd magad, pedig reálisan nézve várható változás az életedben. Nekik lesz egy lakásuk, ami:

-problémamentesen elérhető azonnal

-jó menekéd lesz, ha idősebb korukra szükség lesz kisebb otthonra, hiszen te úgyis ki fogsz költözni idővel

-jó eszköz, hogy továbbra is kézben tartsanak téged

-okos befektetés, mert kiköltözésed után kiadhatják, igaz akkor jogilag a bevétel rád eső részét neked kéne adniuk

És mit kapsz te:

-minimum a hitel lejártáig helyhezkötött vagy, hacsak nem keresel havi 4-500e Ft felett

-semmi nagyobb döntést (átalakítás, befektetés, internet bekötés, stb.) nem hozhatsz a beleegyezésük nélkül

-állandó lehetőség nekik, hogy felülbírálják a lakhatási körülményeidet

A szüleid zseniális megoldást találtak a pénzük befektetésére és te ebben segíthetsz nekik, de gyakorlatilag ennyi. Ha akarod támogatni őket, akkor menj bele, de neked csak kötöttségek jutnak, nekik pedig a biztonság. Te döntöd el, mennyit ér a "neked" szánt pénz...

2018. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
54%
Vagy vegyék meg ők, te lakj benne, és fizess nekik valami minimál vagy kedvezményes lakbért (ami mehet hiteltörlesztőbe) vagy ha örökségednek szánják, akkor adják oda a pénzt, és hadd te döntsd el mit kezdesz vele. Neked vennék látszólag, gyakorlatilag meg nem döntheted el mit kezdesz vele.
2018. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
25%

Hát, b+...!!!!

Baromira hálátlanság, igen.

2018. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!