Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg hálátlanság ha nem...

Tényleg hálátlanság ha nem örülök neki, hogy a szüleim csak egy garzonlakás vételében tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Mire minden lebonyolódna, és beköltöznék már majdnem 28 éves lennék. Szükség lenne hitelre is. Tehát azt jelentené, hogy a következő 15 évben, le lennék kötve egy egyszobás lakáshoz. Eladni, nagyobba forgatni nem lehetne, ők nem is engednék. De ez lehetetlenné teszi hogy a közeljövőben családot alapítsak, ha csak nem találok egy jó anyagi helyzetű párt. A lakásvásárlás most vagy soha jellegű dolog, bizonyos tényezők miatt, tehát nem tudunk tovább gyűjtögetni nagyobbra. Persze nagyon örülök ennek a lehetőségnek is, de mellette mégis szomorú vagyok a fent leírt probléma miatt.
2018. szept. 4. 13:11
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Üzenem 18-asnak:

Tévedsz! Haszonélvezettel is el lehet adni egy ingatlant!! Kérdés, ki veszi meg, mert hogy a haszonélvező joga felülírja a tulajdoni jogot. Tehát a jog megengedi az eladást, csak nem akad ilyen ingatlanra vevő. Tájékozódhatsz ilyen szakterületen jártas jogásznál is. Nekem ad igazat.

2018. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
44%

Hasonlítsd össze a kettőt:


Neked akarnak segíteni a szüleid, és picikét tudnak is.

Nekem nem is akarnak, meg nem is tudnak.


Melyik a jobb?

2018. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Persze mindenkinél van rosszabb helyzetben lévő, senki nem az élet császára, de nem erre vonatkozott a kérdés. Miért ne lehetnének a kérdezőnek is problémái csak mert neked is vannak? Ennyi erővel te se problémázz, legalább nem az utcán élsz.

2018. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
A szüleidnek valószínűleg több segítségre nem futja. Vannak testvéreid? Azokat is segítik (kevésbé, vagy jobban, mint téged)?
2018. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se fogadtam el,azok aki igen mind hálálkodhattak,közbe a szülő rendezte be át,megmondta ki jöhet be nem,na tudod kinek kell ez. Mentem dolgozni és azzal laktam akivel én akartam és olyan függyön volt amit mi választottunk a férjemmel v lkotárssal..
2018. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Am lehet nem szeretik a párodat és igy problánák meg kivul tartani,a pici garzonnal,h oda csak egy személy fér..
2018. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a kulcs h nem akarják h saját családod legyen,sok szülő magának szül sajnos..
2018. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Hol laktok? Ha főváros, akkor lehet érdemes kicsit messzebb is nézegetni, kintebbi kerületekben azon az áron, ami a belvárosban garzon, már picit nagyobb lakást is lehet kapni. Oké, nem egy családi házat, de egy másfél-két szoba már élhetőbb...

És ha hosszabb távra lenne jó a lakás (pl. lehet oda tervezni, ha nem is ott öregedtek meg), akkor már jobban megéri belemenni, az eltelő idő alatt a szülők hozzáállása is változhat.


Illetve én utánanéznék egyéb lehetőségeknek, pl. ha már hitel lesz mindenképp, akkor valamelyik lakáskassza bónusz hitelének (megkötöd a lakáskasszát, és kb. rögtön hitelre lehet váltani úgy, hogy az állami támogatás is megmarad), az bedobható az önrészbe. Vagy ha hitelképes vagy - ez nyilván a lakástól, annak törlesztőjétől, sokmindentől függ -, akkor egy személyi kölcsönnel megtoldani az önrészt.

Ingatlanos cégeknél, de azoktól függetlenül is vannak pénzügyi tanácsadók, akik ezzel foglalkoznak, kiszámolják neked, hogy mennyi hitelre számíthatsz, mik a legjobb lehetőségek, mekkora lakásban gondolkodhatsz.


(Lakáskasszát akkor is érdemes megkötni, ha nem a fentiben gondolkodsz, beforgatható a hitelbe négy év múlva.)

2018. szept. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
33%
Hááát... Az. Miért nem jó a kicsi? Az a lényeg, hogy amit albérletre költenél, azt hosszú évekig félre tudod rakni és éled az életedet A SAJÁTODBAN. Majd ha 10-15 év múlva nagyobbat szeretnél, szépen eladod, hozzá teszed a félretett pénzt és máris van egy nagyobb, hitelmentes otthonod.
2018. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

NEM fogja tudni eladni, mert szülőké a haszonélvezet - így ki veszi meg?

Öli bele a pénzt (hitel) és nincs semmije, úgy mint ha albit fizetne!

2018. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!