Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekek miért "tartoznak"...

A gyerekek miért "tartoznak" a szüleiknek bármivel is?

Figyelt kérdés

Tudom, elég provokatív kérdés, és úgyis engem fogtok támadni, pedig a kérdés igazából nem rólam szól. Szuper szüleim vannak, imádom őket, hálás vagyok azért amit értem tettek, és igyekszem is viszonozni ezt, sokat segítek nekik.


Viszont gyakran látom itt, meg a való életben is, hogy gyerekek/fiatalok panaszkodnak a szüleikre, erre lehurrogás a válasz, hogy "legyél hálás a szüleidnek, hiszen felneveltek", "adtak enni, ruháztattak, taníttattak, legyél hálás!" vagy pl a múltkor volt egy kérdés, hogy egy 17 éves tininek rengeteget kell vigyáznia , kistesójára (minden nap ő hozta haza oviból és utána este 6-7-ig vigyázott az 5 éves kistesóra, mert a szülők sokáig dolgoztak, plusz gyakran hétvégén is ő vigyázott rá), és ő is olyan válaszokat kapott, hogy "tartozik" ennyivel a szüleinek, hiszen ők mennyi mindent megtettek érte, kötelessége viszonozni.


De kérdem én, miért? Egyik gyerek sem kérte, hogy megszülessen. A szülők azzal, hogy megcsinálták és felneveltek őket, nem a gyereknek tettek szívességet, hiszen ő ezt sose kérte. Ez a szülőnek az alapvető kötelessége, amit ő maga vállalt, minden nehézségével együtt. Jogos-e elvárni a viszonzást, hálát attól, aki nem is kérte ezt az életet, csak megkapta?


Hozzáteszem, legtöbbször a szülő tehet róla, ha hálátlan lesz a gyereke, a normálisan nevelt gyerekek általában felnőttkorukra viszonozzak a dolgokat, segítik a szüleiket. De akit rosszul neveltek, nem adtak meg neki mindent (nem anyagiakra gondolok), az miért legyen hálás?


Mit gondoltok erről?


2018. szept. 4. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Szvsz ez inkább szülői felfogás. Van olyan, aki elvárja, hogy "visszafizesse" a törődést, van aki nem, és úgy van vele, hogy ő vállalta, az ő gyereke, önzetlenül ad.
2018. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
en egyet ertek veled
2018. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tothp ***** válasza:
73%

A család egy "csapat". Mindenki tartozik valamiféle felelősséggel a másik iránt.

Ideális esetben ez a kérdés fel sem merül. a család minden tagja koránál, helyzeténél fogva beteszi a saját teljesítményét a közösbe.

" megteszem ezt-azt, mert ezzel segítek a másikon, mert ezáltal a mi családunk erősebb csapat lesz"

2018. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Anyukám például eltörte a lábat 1 hónapja és most legalább 6 hétig nem állhat rá, szóval kb 6 hét fekvés, semmit sem tud érdemben csinálni. Rossz beteg. Állandóan feladatokat ad, amiket az elmúlt hónapokban ő nem csinált meg, mindennap főzet velem, miközben ő maximum heti 2x főz stb. Olyan ruhákat mosok ki amiket hónapok óta nem tálalunk mert a szennyes mélyén voltak, ott rejtegge kb őket, inkább vesz még 1 ládát mintsem mosson. Végzős egyetemista vagyok, igy nincsenek óráim, azért tudok itthon lenni vele. Felhoztam neki, hogy nagyon sok az elvárása, ne akarjon mindent velem csináltatni, ami a hanyagságának eredménye stb. mert nekem is van saját háztartásom amjt vezetnem kell és ott 1 poharat nem mosott el sose. Válasz: bezzeg ő mennyit éjszakázott mellettem, milyen finnyás gyerek voltam, mennyit voltam beteg stb. Ez kinek a hibája?? Az enyém?? Mai napig rosszul alszom és beteges vagyok, genetika, nem tehetek róla. Apukám alkalmatlan bármilyen segítségre, olyan mint 1 gyerek.

Nem tudom miért ez a hozzáállás. Generációs és tipik magyar dolog szerintem, de én más barátnőmtől sosem hallottam ilyet sőt volt olyan szülő akitől az ellenkezőjét. Alkati kérdés is. Van aki önző van aki kevésbé. Ráadásul az én szüleim sose voltak minta szülők, a saját kényelmük volt mindig az első aztán a gyerekek.

2018. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert nem kérte a gyerek, hogy megszüljék még nem jelenti azt, hogy kis hercegnőként viselkedjen a gyerek. Ha nem tudod még a szüleidet sem tisztelni, hogy fogsz boldogulni később pl. a munkahelyeden? 25 évesen az ember persze, hogy mindent megtesz a gyerekért, de 40 évesen 15 éves tinit nem könnyű kezelni. Menj el dolgozni, aztán haza bevásárolni, takarítani és vacsorát csinálni. Hidd el nem könnyű. Kis empátia sokat segít.
2018. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon-nagyon sok rossz szülö van és sajnos olyan arrogánsak,hogy észre se veszik. Egy kezemen össze tudnám számolni,hány olyan szülöpárral találkoztam eddig életemben,akire azt tudtam mondani,hogy na ezek jó szülök,jó lehet a gyereküknek lenni.
2018. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
"Nagyon-nagyon sok rossz szülö van és sajnos olyan arrogánsak,hogy észre se veszik" És nagyon sok arrogáns gyerek is van, aki mindent elvár, de egy szalmaszálat sem tesz keresztbe hogy segítse a családját- csak azt tudja hajtogatni hogy nem ő akart megszületni, ezért neki minden jár- és neki magának semmit sem kell tenni.
2018. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Abszolút a 4#-es véleményén vagyok látszik is hova vezet ez az út csak vissza már nincs sajnos és igy is késő :-(
2018. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Az igazi, valódi szeretet az feltétel nélküli. Ha valakinek elvárásai vannak, az onnantól nem feltételnélküli szeretet. Még akkor sem, ha a szülők sokat megtettek a gyerekekért.


Jogalapja nincs semmiféle elvárásnak a szülői részről a gyerek irányába, azonban etikailag jogos igény, hogy legalább a gyerek ne tegyen ellene, azaz lojális legyen. Ne éljen vissza a szülői kedvességgel, stb.

Ugyanakkor a szülő, ha utólag hánytorgat fel valamit, mintegy kötelezettségként aposztrofál olyasmit utólag, ami a megtörténéskor nem volt feltételekhez kötött, az sajna manipulatív csőbehúzás és dráma, ami helytelen,

2018. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg személyiségfüggő is ez.Én elég nehéz körülmények között nőttem fel, volt ital, cirkusz...mégis hálás vagyok a szüleimnek,szeretem őket, meg nem bántanám egyiket sem.Pedig ez nem elvárás tőlük.Anya sokat mondogatta, hogy nem volt a legjobb anya...én mindig azt mondtam, de, mert akkor nem ülnénk mind a négyen körülötted.Négyen vagyunk tesók.

Anya sajnos februárban meghalt.Igaz két utcányira laknak szóval nincs távolság, napi szinten látogatom, most már csak apát.

40 éves vagyok, három gyerkőcöm van.Maguktól segítenek ha úgy van, a 19 éves fiam már nem velem lakik de minden alkalommal ölel, puszil mikor találkozunk.És minden nap találkozunk.Ha nem, hívjuk egymást.Nálunk ez a természetes.

2018. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!