Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemistaként otthon lakva...

Egyetemistaként otthon lakva mennyit illik havonta hazaadni?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, diploma után valószínűleg egyből költözöm. A suli mellett dolgozom, ösztöndíjakkal együtt kb havi 250ezer a bevételem. (bár ezt ő szerintem nem tudja)

Ketten élünk itthon, mindketten dolgozunk, én általában hétvégén vagyok csak itthon, hétközben aludni járok haza.

Ha ez számít, lakásra gyűjtök, suli után szeretnék hamar belevágni, ahhoz pedig kell az önerő.

24/f


2018. szept. 8. 21:16
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Miért kamuznék? Ez az én "döntésem" volt, mivel keveset vagyok itthon, nem én intézem a bevásárlást, nem én fizetem a számlákat, és így nekem egyszerűbb és tisztább, hogy tudom, hogy annyit utalok amennyit megbeszéltünk, és nem kell azon agyalnom, hogy melyik számlát fizessem be, mikor menjek el én vásárolni, vagy ilyesmi.

Ha elköltözöm akkor nem ennyit fizetek szerintem (mivel nem is tudnék..:D), de valamennyivel támogatnám. (Havi 15-20, nem tudom, ezen még nem gondolkodtam)

2018. szept. 8. 23:21
 22/28 anonim ***** válasza:
14%
Jó az 50- de azért illik venni plusba ezt azt (mosópor stb)
2018. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
18%
A rezsi fele.
2018. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy én vagyok ilyen fura, de nekem meg se fordult volna a fejemben pénzt adni egyetemistaként a szülőknek, mikor otthon laktam, illetve, ha szülő lennék, akkor sem kérnék pénzt a még tanuló gyerekemtől. Szerintem utána sem, mert úgyis elköltözne egy idő után, addig meg gyűjtsön nyugodtan. Én is, tesóm is külön lakik már. Nálunk sosem volt divat belefizetni bármibe is.
2018. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%

Ez nevelés kérdése utolsó... Tőlem sem kérték soha, de ha már van a gyereknek saját bevétele, amiből BŐVEN tudja fedezni minden kiadását, magamtól felmerült bennem, hogy ha már mamahotelezek még egy darabig, mennyivel szálljak be a közösbe.

Ha csak lenne pár 10 ezer Ft ösztöndíja, azt mondanám hogy hagyja, abból fedezze az egyéb kiadásait, de 250 ezer forint az egy komplett jövedelem és abból már úgy igazságos, hogy megosztják a költségeket.

2018. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%

Bár én még csak elsőéves vagyok, a többi (akár már végzős) egyetemista ismerősömet is még a szülei pénzelik és nem fordítva...

Ha havi 50-et adsz, az szerintem bőven sok is...

Rakj félre minnél többet, mert havi 130-ból nehéz lesz akár csak bérelni is egy lakást...

2018. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem illik/nem illik kérdése. Meg kell beszélni a szülőkkel, hogy te ennyit keresel, ennyit tudsz adni és ők erről mit gondolnak, mennyire lenne szükség, mennyit kérnek, elfogadják-e stb. Nálunk pl. nem volt szükség arra, hogy én vagy a tesóm adjuk pénzt a szülőknek, egy forintot sem fogadnak el tőlünk a mai napig. Sőt, mindig inkább ők támogattak minket és szerencsére ezt bőven meg is engedhették maguknak. Egyetemistaként nem is dolgoztunk.
2018. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 250-et keresek, de még az egyetemből a szakdogám és egy tárgyam hátra van.

Otthon lakom, 50 ezret adok haza, meg néha megtankolom a családi autót vagy bevásárolok.

Megbeszélés után ezt az összeget tartottuk korrektnek.


23/F

2018. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!