Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként ti is éreztétek,...

Gyerekként ti is éreztétek, hogy a testvéreitekkel kivételeztek?

Figyelt kérdés

Nos, van egy öcsém. Főleg anyukám, de folyamatosan kivételez vele. Itt nem anyagi dolgokra gondolok, azt én is ugyanúgy megkapom. Gyerekként is éreztem, hogy mindig neki adott mindenben igazat, védte... de akkor még nem gondoltam, hogy a későbbiekben is megmarad. Már mindketten felnőttek vagyunk.

Öcsém megbukott általánosban, majd gimnáziumban is egyszer. Az érettségije 2-es lett mindenből. Az egyik tárgyból nem sikerült neki levizsgáznia.

Én mindig küzdöttem mindenből. Jó jegyeim voltak, "erős" egyetemre járok, vannak kitűzött céljaim. Tesóm nem tud egyedül tanulni, anyám keresgélt neki tételeket, órákat ült mellette és EGYÜTT tanultak. Sosem hagyta őt kibontakozni. Ha mondtam neki, hogy egyedül kellene tanulnia, mindig azt mondta, hogy ne szóljak bele, nekem is segített. Aha...hozzáteszem szerintem általános negyedik osztályában segített nekem tanulni. (bár én sosem igényeltem, hogy tanuljanak velem)

Anyám beszédéből még sajnos mindig érzem, hogy öcsémet preferálja, ez engem bánt, mert nem értem, hogy két gyerek közül miért nem képes mindkettőnkre egyformán nézni. Ha egy évben egyszer valamit megcsinál vagy segít valamiben, akkor ezt hallgatom, hogy "na bezzeg öcséd...". Apám szerencsére sosem kivételezett velünk.

Felnőtt fejjel még mindig rosszul esik ez, mert ezekkel az apróbb szavakkal folyamatosan bánt.



2018. szept. 10. 19:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Aki nem tudja egyformán szeretni a gyerekeit"


Nem lehet két embert egyformán szeretni. Mindenkit máshogyan szeretünk. Te is. És nincs is két gyerek a világon, akinek jó lenne az, ha egyformán szeretnék őt, pont ugyanúgy, ahogy másvalakit. Te egyformán szereted a szüleidet? És a nagyszüleidet? És az unokatesóidat? És a kollégáidat? És a szomszédaidat? Stb.

2018. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Már nem azért de a szomszédokat hogy lehet egy kalap alá venni a szülői szeretettel??

Természetesen a szüleimet egyformán szerettem és borzalmas érzés volt, hogy a hugomat jobban szereti. Azt az érzést keltette, hogy nem vagyok nekik elég jó.

Soha nem fognak begyógyulni az akkori sebek :(

2018. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Már nem azért de a szomszédokat hogy lehet egy kalap alá venni a szülői szeretettel??" - Két szomszéd ugyanúgy csak szomszéd, tehát ugyanannyi szeretetet "érdemelnek". Csak ennyi a párhuzam. (Nem szülőt hasonlítottam szomszédhoz, hanem szomszédot szomszédhoz, szülőt meg szülőhöz.)


"Természetesen a szüleimet egyformán szerettem" - Ugyanannyira nagyon, de nem egyformán, hanem máshogyan. Erről beszélek.

2018. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van volt. A durva hogy mèg csak nem is hasonlitanak. Tehat az simcs hogy azert. Targyi dolgokban minden oke. En eleg sok sikeres dolgot csinaltam (nem.atlagos dolgokat) minden termeszetes, ha ő kèt fűszalat keresztbe tesz akkor megy a tapsikolas ajnarozas. Ha en segitrk valamiben a mai napi a valasz egy semmit mondo kösz, ha ősokadik eroszakoskodasra vegre valahara megcsinal valamit amit tole ker akkor hanyadt van esve. En sem.ertem hogy lehet igy kulonbseget tenni.
2018. szept. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!