Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem anyukám?

Miért ilyen velem anyukám?

Figyelt kérdés

Egyébként is szokott velem oktalanul kiabálni, mindig én vagyok az akin kitölti az idegességet, stresszt. Ezt már megszoktam. De a mostani viselkedése nagyon nem esik jól.

Volt egy majdnem 15 éves kutyám, akivel együtt nőttünk fel, nem is emlékszem azokra az évekre, mikor még nem volt. Nagyon nagyon közel álltunk egymáshoz, együtt aludtunk, ettünk, együtt mentünk mindenhova, mindig. A kora ellenére senki nem mondta volna idősnek, mert ugyanolyan egészséges és aktív volt mint kölyökkorában. Éppen ezért, ugyan tudtam, hogy egyszer eljön majd a nap, amikor el kell búcsúznunk, úgy gondoltam, hogy még nem mostanában lesz, hogy még van egy pár szép évünk együtt. Úgy terveztem, hogy mikor költözöm egyetem miatt, ő is jön majd velem. Direkt olyan albérletet kerestem, hogy ketten lakhassunk ott. Aztán egy hete hirtelen beteg lett szegénykém, nem tudtuk mi a baja, rohantunk az orvoshoz. Aki először azt mondta izületes, aztán pedig hogy öreg, és amiatt van. Erősködtem, hogy biztosan nem, hiszen egyik pillanatról a másikra nem öregszik meg úgy valaki, hogy fel se tudjon állni. Na ekkor csinált egy vérképet, amin egyetlen dolog volt rossz, a magas fehérvérsejtszám. Gyulladásra gyanakodtunk, de az orvos meg sem próbálta kideríteni, hogy mi miatt van. Kérdezgettem mindig, hogy miket ad be neki, de nem sok választ kaptam. Eleinte kételkedtem az orvos hozzáértésében, ezért gondoltam talán jobb lenne egy másik, de végül anya meggyőzött hogy jó lesz ez, ugyanolyan jó mint bármelyik másik. És én is elhittem. Körbenéztem a rendelőjében, és láttam a rengeteg műszert, gyógyszert és elhittem, hogy hát csak nem adnának a kezébe ennyi mindent ha nem értené a dolgát. Megbíztam benne. Nem kellett volna. Hiába vetettem fel neki több mindent, amire én tippelek, hogy okozhatja a bajt, többek között a méhgyulladást is, ő mindent kizártnak tartott. Aztán utolsó három napban már infúzióra jártunk. Mivel a kutyám nagyon nehezen viselte az idegen dolgokat, embereket, nehezen engedte azt is, hogy behelyezze az orvos a kanült. Ezért az orvos azt mondta az első adag után, hogy nem veszi ki, nem lesz baj belőle. Ugyhogy a kanül maradt, kapott mégegy adagot, de arra az estére már bedagadt a lába a kutyának. Akkor felhívtam a dokit, mondtam, hogy mi van, azt mondta az semmiség, lazítsak a kötésen kicsit. Kérdeztem, hogy nem lesz e baj, vérrög, vagy ilyesmi belőle. Azt mondta ne aggódjak. Rendben, lazítottam a kötésen, reggelre jó lett a lába, de ő gyengébben volt. Bementünk az orvoshoz, ott végülis csak kiderült egy újabb vizsgálatból, hogy méhgyulladása van. Azt mondta a doki, hogy ma már nem, holnap megműti, de délután menjünk vissza mégegy infúzióra. Így is történt. Kapta az infúziót, beszéltük a műtéttel kapcsolatos dolgokat és már kezdtem látni a reményt hogy na csak túl leszünk ezen, meggyógyul. De sajnos a kutyám hirtelen nagyon rosszul lett, hányni kezdett, majdnem megfulladt, az orvos ugyan próbált segíteni, de már késő volt. Valószínűleg vagy az infúzió csepegett le túl gyorsan, vagy vérrög került a tüdejébe.. El kellett altatni ott helyben. Borzasztóan érzem magam. El sem tudom mondani mennyire. Mindenben a kutyámat látom, folyton azt várom, hogy halljam ahogy a kis lábai kopognak a padlón, hogy húzgálja a takarómat, hogy kaparja az ajtót ha be akar jönni. Nem is tudtam tőle rendesen elbúcsúzni, persze akkor elmondtam azt ami eszembe jutott,de nem voltam erre felkészülve és nem mondtam el mindent amit szerettem volna. Hiányzik rettenetesen, és gyötör a bűntudat, hogy miért bíztam meg ebben az orvosban. Mert ha az lett volna a helyzet, hogy gyógyíthatatlan beteg lett volna szegény, akkor ugyan nem szívesen, könnyebben, de elfogadtam volna, hogy el kell mennie. De így, hogy makk egészséges volt előtte, és még ebből is simán felépülhetett volna, ha az életét nem arra a sarlatánra bízom, nem tudom elfogadni. Nagyon sokat sírok, nem tudok aludni. Anyukám ezért is kiabált ma velem. Hogy hagyjam már abba, lépjek tovább, ez van, nem tudunk mit tenni, el kell fogadni. Ne sírjak ennyit, mert ez már nem normális. És hogy mi lesz majd ha ő hal meg, ha egy kutya miatt így kiakadok akkor ő hogy merjen majd itthagyni? De nem tehetek róla, még 1 teljes napja sincs, hogy elment...Túlságosan fáj ez az egész ahhoz, hogy úgy tegyek mintha mi sem történt volna. És az, ahogyan ő viselkedik még rosszabbá teszi a dolgokat. :(


2018. szept. 18. 11:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%

A kérdésnek semmi köze a történetedhez, tehát nem is értem a kérdést hogy jön ide anyukád. Nekem is van kutyám, nekem is fájna ha elveszteném én is vele nőttem fel. Volt egy nagy kutyám is, Őt elvesztettem kiskoromban, sírdogáltam pár napig meg persze van hogy mai napig eszembe jut stb.

De most mit tudsz csinálni? Ez az életrendje. Igaza van anyukádnak hogyha egy közeli rokonodat vagy bárkidet elvesztenéd mit csinálnál?

Gondoljunk már picit bele mennyire komolyabb problémák van az életben, meg mivel kell még majd szembe nézned..... szerintem túlreagálod egy kicsit.

2018. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Anyukád azért ilyen veled mert neki is fáj, a kutya elvesztése, és neki még jobban fáj, hogy te szenvedsz miatta.

Tudja, hogy neked nincsen fizikai bajod, de még sem tud meg vígasztalni vagy is dühös saját magára, hogy tehetetlen veled szemben.


Ami történt ott lett a probléma, hogy egy ilyen idös kutyát nem szabadott volna piszkálni, fájdalmait csillapítani kell, de beavatkozni felesleges, söt még ront is a dolgon. Ami az orvos nem hozzá értésén látszik, hogy egy normál orvos egy ilyen idös kutyát nem operált volna meg.

Ez a kutya kb 90 éves embernek felelt meg, és 90 éves embereket sem mütögetnek csak úgy.

2018. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na ez az, ő is ilyeneket mondogat, hogy ez az élet rendje, tovább kell lépni stb. Mintha én nem tudnám. Tudom nagyon jól, csak azért jól esne, ha legalább ilyenkor nem kiabálna, főleg nem olyanokat hogy nem vagyok normális. Mert nagyon nem esik jól. Nyilván nem áll meg az élet, de úgy gondolom, hogy lehetne kicsit türelmesebb...
2018. szept. 18. 12:11
 4/12 A kérdező kommentje:
És nem értem miért viselkedik így, ez a köze a történethez.
2018. szept. 18. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom hogy mennyire fogod értékelni ezt a választ,valószínűleg 0%,de az emberek reagálnak a történő dolgokra. Van aki normálisan,van aki kevésbé normális reakciót produkál, van,aki felnőtt eszű,van aki buta,és fogalma nincs dolgokról,hogy mit hogy kéne helyesen lereagalni. Tudnék egy két példát mondani erre.
2018. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
16%
Attól hogy lepontozod a válaszokat a kutyád nem fog feltámadni. Igaza van anyukádnak nem vagy normális, az írásodból is látszik hogy egy hisztis ...... vagy. Kit érdekel hogy itt sajnáltatod magad.
2018. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hány éves vagy, de abból kiidulva, hogy emlékeid szerint a kutyátok mindig veletek volt, max. 18-nak tippellek. Tehát egy-két éven belül mennél egyetemre. És azt írod, hogy vitted volna magaddal, azaz egy albérletbe a 15-17 éves kutyát... Itt már gyanús volt, hogy kevés a realitásérzéked.

Idős volt már a kutyus, ha hozzáértőbb orvoshoz viszed, akkor se biztos, hogy túlélte volna a műtétet vagy ha igen, akkor is olyan szinten megviselte volna, hogy nem sok időt töltöttetek volna már együtt.

Nekem úgy tűnik, mintha úgy képzelted volna, hogy örökké élni fog vagy nem is tudom. Most meg képen törölt a valóság. Nem, sajnos akármennyire szeretjük ezeket az állatokat, sokkal rövidebb ideig élnek, mimt mi. Anyukád pedig arra célzott, hogy jó eséllyel őt is túl fogod élni.

Részvétem, itt csak az elfogadás segíthet.

2018. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak akik normàlis vàlaszt adtak. :) kivàltképp az elsō és utolsó vàlaszadónak. Elsō, lehet hogy igazad van. Csak akkor is nagyon rosszul esett, mert hàt alapból padlón vagyok jelenleg. És emiatt lehet, hogy kicsit érzékenyebben reagàltam rà mint szoktam. :\
2018. szept. 18. 14:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudtam, hogy idōs, és hogy nemsokàra el kell búcsúznunk. De ezt írtam is.. Csak arról van szó, hogy mivel eddig egészéges volt teljesen, még csak izületi gondjaink sem voltak, gondoltam hogy mikor szeptember végén költözöm együtt mehetünk. És eléggé hirtelen történtek a dolgok. Plusz ugye azt is írtam, hogy együtt nōttünk fel, és ez még nehezebbé teszi. :(
2018. szept. 18. 14:20
 10/12 A kérdező kommentje:
Ó, és senkit nem pontoztam le, csak azt aki hisztis p*cs*nak nevezett, de szerintem ez érthetō, nem az szerepelt a kérdésben, hogy sértegetést kérek. :)
2018. szept. 18. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!