Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem engedne el...

Édesanyám nem engedne el dolgozni úgy, hogy a jogosítványt a héten kezdeném. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, és úgy mennék dolgozni hogy az ne akadályozza a tanulást, csak így lenne meg az autóm pár hónap múlva, simán meg lehetne oldani, de egy jogosítvánnyal autó nélkül nem sokat érek.

Mit tegyek hogy meg tudjam győzni hogy el tudjon engedni?



2018. szept. 18. 22:56
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
33%
Ahol a kiskoru dolgozni akar az már egy tünet.. Ott vagy menekülni akar a pénzbol v nem kapja meg a szülőtöl amire vágyik..
2018. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

"v nem kapja meg a szülőtöl amire vágyik.."


17 évesen autót. Igen, itt is ez a helyzet.

2018. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
84%

Ezek szerint most se tanulsz, ha melózol, még kevesebbet fogsz.

Abba már ne menjünk bele, hogy fizikailag sem fér bele a nap 24 órájába a dolog, esélyed se lesz végigcsinálni a jogsit.

Anyukádnak igaza van.

2018. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
18%
V épp egy telefont,mert az se akarta Anyuka h megvegye a "saját pénzéből". Sok felnőttnek is Anyuka rendelkezik a Felnőtt ember fizetésével a szabadidejével párkapcsolatával nem kell ezen meglepődni h ennyi válás és hazugság van családon belül..
2018. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Jó pár éve magamnak fizetek mindent. Vagy összegyűjtöttem, vagy tavaly óta amióta dolgoztam nyáron 2 hónapot meg most nyáron is, mindent magamnak vettem. Azért ha kaját akartam venni mert elmentem itthonról akkor kértem, de nagyobb dolgokat magamnak veszek amik árban nagyobbak. A jogsit is magamnak fogom fizetni, a kocsit is én fizetném, és a fenntartást, és az alkatrészeket is rá. Arra amire vágytam azért megdolgoztam így. A tanulás meg nem lesz akadályozva mert neki az a lényeg hogy átmenjek, nem az hogy hanyassal, érettségi meg azzal együtt szakmát is kapok mert nálunk már ez a "szabály" vagy hogy mondjam, ha 5-ös ha 2-es, ugyan azt kapom meg.. Attól még a jegyeim nem rosszak. Nem menne a kárára mert be tudom osztani az időmet és ha tudnék menni dolgozni akkor meg az hogy kevesebb lenne a szabadidőm az nem baj mert a kocsi a fontos és azért megérné.
2018. szept. 19. 19:00
 36/51 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lettem lepontozva, valóban a gimi mellett van a legtöbb ideje az embernek!


Ezt a hármat egyszerre meg valóban nem lehet, dolgozz kevesebbet és később majd lesz autód!

Én is szerettem volna valami gyakorlós elsőautó félét, de a drága biztosítás gondolata elfeledteti velem az autókat (2 percig...) :/ :(


18 éves vagyok, mostmár egyetemista, hiába nem vagyok "őrült", nekem is le kéne tennem azt a min. 150 ezret évente.

És ezt a 150 ezret falusi lakcímmel számoltam!


Ha nagyvárosban laksz, még több lesz!


18F

2018. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok.

De attól még nem tudok már várni, ez az én hülyeségem de már minden vágyam az hogy benne tudjak ülni végre..

2018. szept. 20. 07:41
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Elmész dolgozni, a főnök kirúgással fenyeget, kalkulátorral kiszámolod a biztosítást (ami neked szerintem nem fog megállni 180k alatt), néhány álmatlan éjszaka és 1-2 TZ után rájössz, hogy nem feltétlen kell neked autó.

Főleg Budapesten. Mire használnád?


18F

2018. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem ne úgy állj hozzá, hogy jó a kettes is, mert a papír ugyanaz. Ha infos vagy, simán mehetsz valami jó egyetemre (tudom azt írtad, hogy nem tervezed, én se terveztem, aztán a jelentkezési határidő utolsó napján adtam le a jelentkezést "hátha felvesznek" címszóval - azóta egyetemre járok). Az egyik osztálytársam informatikusnak ment, többek között azért mert a kezdőfizetés 400 ezer körül van. A szakmáddal meg tudnál dolgozni közben olyan helyeken ahol hasznát is veszed a tudásodnak. De ez csak egy tipp. Én lány létemre kifejezetten szerettem az árufeltöltős, éjszakai leltáros diákmunkákat, viszont neccesen hangzik, hogy ezt mindennap csinálni szeretnéd. Reggel elindulsz iskolába, utána estig dolgozol. Így csak aludni jársz majd haza, mellette nem nagyon lesz kedved majd annyit se tanulni, hogy a kettes-hármas meglegyen. Tudom, milyen amikor nagyon szeretne valamit az ember, nekem is volt olyan időszak a gimiben, hogy a sportolás miatt elég keményen hanyagoltam a tanulást. Konkrétan úgy voltam vele, hogy ha nem bukok, akkor minden oké, csak mehessek sportolni. Szerintem hagyd a napi szintű munkát az iskolai szünetekre és csak hétvégén dolgozz, egyelőre elég ha csak a jogsit csinálod. Persze kipróbálhatod, hogy mondjuk két hétig csinálod és ha bírni fogod, akkor folytatod. Bármit írhatunk, te döntöd el, hogy mit szeretnél csinálni. :)
2018. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Mindenre használnám.. Suliba járnék vele, dolgozni, elmennék vele bárhova..

És hidd el nem mennék egyetemre, utálok így is suliba járni, örülök ha meglesz az érettségim majd..

Ha kirúgna, akkor is lenne épp elég pénzem addig hogy fenntartsam, és keressek másik munkát.

2018. szept. 20. 19:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!