Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fölösleges ezen bosszantanom...

Fölösleges ezen bosszantanom magam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, pár hónapja rakták fel a fogszabályzómat. Mióta elkezdődött ez a procedúra, anyukám mindig megjegyzi, hogy "mosnod kellett volna rendesen a fogaidat, akkor most nem lenne ez". Eleinte csak néztem, hogy miről beszél, hiába próbáltam megmagyarázni, hogy hiába mostam volna akkor is ferdén nő, akkor is csírahiányos, nem, neki meggyőződése, hogy ha mostam volna nem kéne fogszabályzó. Van egy 3 éves kisöcsém, a múltkor ahogy meglátta kinevetett, hogy csúnya így a fogam. Anyu akkor is azt mondta neki, hogy "látod, ezért kell mosni a fogadat". Ez még annyira nem is zavart, mert oké egy kisgyereknek egyszerűbb így magyarázni, de utána is jöttek a megjegyzések. Annyira bosszant, hogy hiába mondom, hogy a kettőnek köze nincs egymáshoz, csak mondja.
2018. szept. 19. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb mondd neki, hogy ha többet tanult volna, akkor most nem lenne ilyen hülye.
2018. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha szemüveged lenne akkor azért lenne megjegyzés.. Ideje függetlenedni anyagilag,érzelmileg sajnos sok nincs köztetek.. Egy Anya nem viselkedik így aki szereti a gyerekét,ha ő fizette és vissza adnám neki az árat a majdani fizetésemből,aztán by..
2018. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges. Megértelek, nehéz elviselni a fájdalmasan buta embereket, de nem nagyon lehet velük mit tenni. Ignorálni kell és kész.
2018. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én teljesen megértem, hogy bosszant. Engem is bosszantana és bántana is mélyen. Lehet, megmondanám neki a következő beszólásánál, hogy "ha időben elvittetek volna fogszabályozásra, akkor nem felnőttként, még hosszabb időre kellene viselnem". Persze, gondolom, nem fognák fel, hogy az ő felelősségük lett volna időben gondoskodni a fogszabályozásodról.
2018. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Legközelebb mondd neki, hogy ha többet tanult volna, akkor most nem lenne ilyen hülye."


:DDD

2018. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsi koromban nagyon sok teát ittam, amit megcukroztak nekem. Ettől nagyon elromlottak a tejfogaim, tiszta fekete volt az összes. Nem akartak kihullni, fogorvos kellett kihuzza őket... Ezután nagyon ferdén nőttek elöl a fogaim. A szemfogaim felnőttek a többi fog főlé, stb. Muszáj volt a fogszabályzó. Túl nagyok a fogaim és nem fértek. Ki kellett húzni fogat, hogy elférjenek. S mindezek után, én szerencsétlen szenvedem a foghuzásokkal, fogszabályzóval csak azért, mert így örököltem a dolgokat és közbe a családom mondogatta, hogy ez az én hibám. Ha nem tudom mit nem csinálok vagy csinálok, akkor nem lenne ez. Annyira jó, hogy az ember szenved azért, amiről nem ő tehet és akkor a család még rátesz egy lapáttal. Nekem azért, mert nagyon rosszul álltak a fogaim, húzás után nagyon fájtak a fogaim. Nem tudom neked kérdező mennyire fáj, remélem nem nagyon. Igen, fölöslegesen bosszantod magad, mert ezek szerint hiába magyarázod, hogy mi a helyzet, nem fogja megérteni. Viszont anyukád a családod és nem tudod nem figyelembe venni. Én is mindig bosszankodtam. Egyszerűen ne vedd többet figyelembe vagy vágj vissza neki.

19/L

2018. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válasz! :'DDD Egyébként engem semmi mem zavar jobban, mint az ilyen mélytengeri sötétség, úgyhogy valószínűleg megkérnék másokat, hogy értessék meg vele, nincs igaza! Neki egyébként milyen állapotban vannak a fogai?
2018. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz tökéletes. Ha szerencséd van, akkor úgy megsértődik, hogy utána legalább egy darabig nem szól hozzád és legalább addig is nyugtod lesz.
2018. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szólj neki, hogy ez hibaztatas, amit tesz agressziv kommunikáció. (esetleg nezzezek utana mi az es fejezd ki h veled ezeket ne)
2018. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!