Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan próbáljam jobban...

Hogyan próbáljam jobban elfogadni a párom felnőtt gyerekeit?

Figyelt kérdés

Páromnak két felnőtt gyereke van, a kisebbik egy fiú, 19 éves. Most érettségizett le, szeptembertől OKJ-re megy. Iszonyatosan rendetlen és sokszor fürdeni sem hajlandó.. Párom sokat veszekedik vele emiatt. Egyszerűen képtelen a gyerek elmosogatni maga után vagy kivinni a szennyes a szobájából. Emellett nagyon hangulat-ember is. Ha beszélgetős kedve van, akkor órákat trécsel az apjával a nappaliban, de ha meg nincs, akkor egész nap ki sem jön a szobájából.

Ráadásul most tartott egy bulit is, amíg nem voltunk itthon és szörnyű rendetlenség maradt utána a lakásban, 3 órán keresztül takarítottunk. Még az én kisfiam (4 éves) szobájából is kihoztak egy asztalt..

Próbál a párom rászólni, de nem igazán érdekli a gyereket, ha olyanja van. De ha meg nem jön rá az ötperc, akkor teljesen rendes, kedves, illedelmes, segít főzni. Csak nehezen tolerálom ezt a trehányságot.


A másik "gyerek" nem velünk lakik, ő 21 éves és lány. Egyetemen tanul és rettentően sznob. Ha valami nem tetszik neki, akkor köntörfalazás nélkül megmondja. Semmi tapintat nincs benne ("Szerintem ez a szőnyeg nagyon ronda." <-- pl).

Valami mindig nem jó neki, örökké elégedetlenkedik és nagyon ünneprontóan tud viselkedni (nem hajlandó vágott virágot venni, nem hajlandó bizonyos üzletekben vásárolni - "tudatos vásárlói magatartás"-ként aposztrofálja, mert ő "nem vásárol olyan üzletláncnál, amelyiknek az üzletpolitikája visszataszító")

És ha jön hozzánk, akkor direkt meg kell néznem, hogy honnan veszek üdítőt. (Mondjuk korrekt, mert nem várja el, hogy vegyek neki, meginná a csapvizet is, de az apja a gyerek kedvében akar járni.)

A másik, hogy érzem, hogy fenntartásokkal kezel engem és zavarja, hogy "érzékeny" vagyok. (Ezt ő mondta.)


Tudom, összevissza lett a leírásom, kérdezzetek, ha valami nem világos.


A lényeg, hogy én szeretnék jobb kapcsolatban lenni a gyerekekkel, de egyszerűen nehezen lépek túl ezeken a tulajdonságaikon. Egy igénytelen, rendetlen és egy ennyire erős, agresszív jellem nehezen szőnyeg alá seperhető.

Tudtok valamit tanácsolni?



2017. júl. 20. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Apuka nem nevelte meg a kisfiát? Ne takaríts utána, nem kell kiszolgalni, majd megoldja egyedül.

A lánnyal nem értem, mi a problémád. Őszinte, nem kontorfalaz, nem jopofizik. Vágott virágot én se veszek, nem szeretem, hogy pár nap múlva dobhatom ki. Vásárolni is csak bizonyos üzletekben szoktam, ezzel sincs gond.

2017. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
38%
Az anyjuk hoo van ilyenkor?
2017. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az anyjuk máshol él, de ő lényegtelen a sztoriban. Ne igazán tartja a fiú velük a kapcsolatot, a lány igen, de minket ez nem érint.
2017. júl. 20. 08:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell puszipajtásoknak lennetek, a nem gyerekek, hanem felnőttek. Csak békésen együtt kell élned a fiúval és kevés kapcsolatot tartani velük.


Én ugyan idősebb vagyok, de semmi pénzért nem haverkodnék apám új nőjével. Nem szimpi, de nem is nekem kell vele együtt lennem, nem az én párom. Igyekszem jópofát vágni az ünnepeken, de nem sok közöm van hozzá és ezzel ki vagyok békülve. Nincs igényem a társaságára, nem vagyunk rokonok se. Anya barátaival sem foglalkozom. Egy két mondat és lelépek.


Békülj ki a helyzettel, felnőtteknek nem kell pótszülő meg nevelőanya. Békés különélésre vágynak, a srác is csak addig húzza ki az apjánál, amíg muszáj. Addig nem kell haverkodnotok, elég, ha nem ölitek egymást.

2017. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

- miért ti takarítottatok? neki kellett volna.

- buli miatt min. szg, teló elvesz, nuku pénz

- nem hozza ki a szennyest? nem mosok rá

- nem hozza ki a tányért? nem kap enni

- párod meg nem való apának, ennyire egyszerű

2017. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
A fiúnak annyit mondtam volna a buli után, hogy akkor mi most elmegyünk, este jövünk, addigra csillogjon-villogjon a lakás, különben pakolhat és mehet valamelyik haverjához, aki nálunk bulizott. Tudod, mikor álltam volna neki utánuk takarítani...A többi meg kezelhető, azt mosod ki, ami kint van a szennyestartóban, kaja után addig nem megy sehova, amíg nem mosta el a tányérját, evőeszközét. Az, hogy kell neki néha énidő, és nem jön ki a szobájából, teljesen normális, békén kell hagyni és kész. A lány meg nem agresszív, hanem határozott, semmi gond nincs vele. Ha a sajátjaid lennének, nem találnál bennük semmi hibát, mivel egyik sem kirívóan problémás.:-)
2017. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

1. A lány viselkedése teljesen normális és érett(ebb), mint a tiéd, ha az elvei szerint él/vásárol. Ez nem sznobság, hanem tudatos életmód, szerintem jobb lenne, ha inkßabb te vennél róla példát. Az meg, hogy öszinte, miért gond? Ha nem tetszik neki a szönyeg, akkor miért kellene dicsérni?


2. A fiú meg nincs megnevelve, erre a megoldás, hogy nem tesztek meg helyette mindent. A szennyes maradjon a szobájában, aztán amikor nincs mit felvennie, akkor majd rájön, hogy valami nem stimmel, ha nem mososgat maga után, akkor ugyanabban a koszos tányérben kap legközelebb is enni, ha napokig takarítani kell a bulija után, akkor zsebpénzmegvonás - mert a te munkaeröd nem ingyen jár neki, stb.

2017. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%

Azért kéne dicsérni a szőnyeget akkor is,ha nem tetszik,mert IGY ILLIK. Vagy ne dicsérje,de akkor ne is szólja le,mert NEM ILLIK. Nagyon neveletlen a lány,mert nem lett megtanítva az illemre,és ezt a kérdező is érzi. Ilyen esetben nincs helye az őszinteségi rohamnak a szőnyeg milyenségéről,mert senki sem kérdezte. Majd ha megkérdezik róla,akkor esetleg nyilváníthat véleményt más házában.

A "tudatos vásárlós" követelőzése pedig egyszerű passzív agresszió. Figyelmen kívül hagynám. Nálam az én szabályaim érvényesek,ha nem tetszik,ott a csapvíz.

2017. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha a sajátjaid lennének, nem találnál bennük semmi hibát, mivel egyik sem kirívóan problémás.:-)"


Köszönöm 6-os. :) Nagyon igazad van! Lehet csak túlságosan jóban akarok lenni velük.


A 8-asnak szövegértési problémái vannak..

2017. júl. 20. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
8-as, a passzív agresszió teljesen más tészta.:D A lány pedig az apjához megy, nem a kérdezőhöz, ezenkívül szíve joga, hogy ő hol vásárol, és vesz-e vágott virágot vagy sem.
2017. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!