Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy igazából nem...

Elmondjam, hogy igazából nem dolgozom sehol?

Figyelt kérdés

Volt rendes munkám az egyetem mellett, a szüleim is támogattak, de így is nehezen jöttem ki a pénzből (8-10 órás munkát a tanulás mellett nem tudtam vállalni). Aztán lett egy barátom, akitől pénzt kapok, meg kicsit drágább ajándékokat, az övé a lakás, ahová átköltöztem. Ezt a szüleimnek nyilván nem mondhattam el, ezért azt mondtam, hogy előléptettek a munkahelyemen, és többet is keresek kicsivel. Az utazásokat, szórakozásaimat nem tudják, a lakást sem látták, és azt mondtam, hogy van lakótársam és úgy fizetjük, meg hogy ismerősé és olcsóbban kiadta nekünk. Csak olyan rossz, amikor másoknak mesélik, hogy mennyire jól beosztom a pénzt és milyen szorgalmas vagyok, hogy egyetem mellett még dolgozom is, és nekik már nem kell annyit fizetniük rám, mint elsőévesként, stb.

Nehéz, mert sosem titkolóztam előttük.



2018. szept. 24. 10:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

"Ezt a szüleimnek nyilván nem mondhattam el, ezért azt mondtam, hogy előléptettek a munkahelyemen és többet is keresek kicsivel"


Ha meg majd lecserél a pasas és nem lesz se ingyen lakás se lóvé, akkor mit mondasz majd otthon??

Visszaminősítettek a munkahelyeden??!

2018. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Dehogynem, ki fog derülni. Idővel minden kiderül.
2018. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Namost ha neked "baratod" lenne aki segit, akkor nem tennel fel ilyen kerdeseket, mert teljesen termeszetes lenne elmondani otthon.

A helyzet az, hogy neked nem "baratod" van hanem kitartod... A lelkiismereted meg egy ideig haborog, aztan idovel majd ez el fog mulni, es tobbe nem ter vissza, mint ahogy annak az eselye sem hogy valaha normalis kapcsolatod legyen.

2018. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
"Csak az egyetem idejére..." gondolod te. De ez tovább fog ám tartani mikor rájössz hogy telever az öregcsóka lóvéért és dolgozni sem kell. Szegény szüleid, sajnálom őket. Ha kiderül meg fognak roppanni lelkileg. Sok sikert!
2018. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen felesleges volt feltenned a kérdést, mert 100% hogy továbbra sem fogod elmondani a szüleidnek. A válaszaidból látszik. Ha előre tudod hogy mit fogsz tenni, miért vársz válaszokat?

Arra sem válaszolsz, hogy a barátoddal rendesen együtt vagytok, vagy csak a szex miatt fizet. Pedig kérdezte itt tőled valaki.

További szép boldog életet. :DD

2018. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
37%
"Csak az egyetem idejére..." gondolod te. De ez tovább fog ám tartani mikor rájössz hogy telever az öregcsóka lóvéért és dolgozni sem kell. Szegény szüleid, sajnálom őket. Ha kiderül meg fognak roppanni lelkileg. Sok sikert!
2018. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

Akkor feltétlen elfogod mondani ha dob a csákó és pénz hiányod lesz.

Mit fogsz akkor mondani?

2018. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%
Tudom, nem erre vonatkozott a kérdés, de én a helyedben elmennék valahova dolgozni (amit egyetem mellett tudsz vállalni), és a megkeresett pénzt mind félretenném. Ki tudja, meddig fog eltartani a barátod, mikor lesz vége, utána nagyon nehéz lesz a folytatás. Így a szüleidnek is elég lenne azt elmondanod, hogy a pasidnál laksz és elvisz ide-oda, sokkal jobban hangzik, hogy közben spórolsz a későbbiekre, és van saját pénzed is.
2018. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

A legjobb helyen tetted fel a kérdést.

Az emberek irigyek és azonnal kųrvát kiáltanak, ha valakinek jómódúbb a párja.

Lám még a szüleiddel sem lehetsz őszinte.

Gondolom valami kistelepülésen élnek, hogy elmondják mindenfele hogyan élsz.

Hagyd meg a hitükben őket. Ne mondj el magadról semmit.

Hiszen látod itt is mit kapsz. Képzeld mi lenne falun, ha megtudnák miket művelsz Pesten.

Nyugi csak ironizáltam.

Egy szót sem senkinek, ha nem alarod, hogy szájára vegyen a falu.

Igen ez még mindig a középkor a fejekben.

2018. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom azért nem akarod elmondani otthon, mert attól félsz, hogy a szüleid is ilyen vállalhatatlan gusztustalan dolgokat vágnának a fejedhez, mint itt néhány válaszoló... Megértem. Én sem biztos, hogy fel akarnám ezt vállalni, ha tudtám, hogy ezt kapom vissza. Ugyanakkor tényleg gáz van, ha esetleg valamilyen módon kiderül, mert akkor tényleg ott van a hazugság ténye is. Mindenesetre, ha úgy érzed, hogy minimális az esélye, hogy kiderüljön és nem akarod otthon elmondani, akkor ne mondd el.


Amúgy arra is szeretnék reagálni, amit előttem írt néhány ember, mert nekem speciel kifordul tőle a gyomrom. A kérdező a "barátom" szót használta, ami alapján én azt feltételezem, hogy kapcsolata van és nem egy támogatója, eltartója, sugardaddyje stb.... Ha ez ténylegesen így van, akkor szerintem a világon semmi probléma nincsen az egésszel. Lehet, hogy velem van a baj, de az én kapcsolatom pl. nem arról szól, hogy szétrakom a lábam a párom óhajára.... Szeretjük egymást, fontosak vagyunk egymásnak és gondoskodunk, segítünk egymásnak és a lehetőségeinkhez mérten támogatjuk egymást. Nagyon sajnálom azokat, akik olyanokat írnak, hogy "lyuk vagy" meg "telever az öregcsóka lóvéért", mert úgy néz, hogy ki ezek az emberek nem tudják, hogy mit jelent a szeretet és egy párkapcsolat. Én nem érzem magam kvának attól, hogy a párom lakásában lakok és nem fizetek lakbért vagy, ha a párom meghív vacsorázni és elfogadom vagy, ha elhív kirándulni stb., mert nem ez az alapja a kapcsolatunknak. Valamint felettébb érdekes, hogy pl. a férfi nem hímringyó meg számító kígyó, ha elfogad valamit, pedig akkor ennyiből akár a párom is lehetne az, mert végül is használja a kocsimat, elhívtam wellnessezni, veszek neki ezt-azt és szexelünk, szóval gondolom azt meg azért csinálja, hogy valamilyen ellenszolgáltatást nyújtson... Borzasztó egyeseknek a gondolkodása.

2018. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!