Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy igazából nem...

Elmondjam, hogy igazából nem dolgozom sehol?

Figyelt kérdés

Volt rendes munkám az egyetem mellett, a szüleim is támogattak, de így is nehezen jöttem ki a pénzből (8-10 órás munkát a tanulás mellett nem tudtam vállalni). Aztán lett egy barátom, akitől pénzt kapok, meg kicsit drágább ajándékokat, az övé a lakás, ahová átköltöztem. Ezt a szüleimnek nyilván nem mondhattam el, ezért azt mondtam, hogy előléptettek a munkahelyemen, és többet is keresek kicsivel. Az utazásokat, szórakozásaimat nem tudják, a lakást sem látták, és azt mondtam, hogy van lakótársam és úgy fizetjük, meg hogy ismerősé és olcsóbban kiadta nekünk. Csak olyan rossz, amikor másoknak mesélik, hogy mennyire jól beosztom a pénzt és milyen szorgalmas vagyok, hogy egyetem mellett még dolgozom is, és nekik már nem kell annyit fizetniük rám, mint elsőévesként, stb.

Nehéz, mert sosem titkolóztam előttük.



2018. szept. 24. 10:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18%
Minden családban hazugságok vannak,ezért nem kell tul tulni a családi ragaszkodást a sajátra kell törekedni,nekem a gyerekeimet se ismerik,szomszédban 8 éve él egy pár, most lesz esküvő otthon meg lakotárs mese van még az esküvőre se lesznek meg hivva..
2018. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%

Őszinte leszek.Én nem ítéllek el.


A húgom is most ment egyetemre,tudom mi pénzben van az albérlet.

Elég sok a vita ebből sajnos.


Én nem ítélem el,ha valaki könnyebb utat keresi.

Azért tényleg nem éri meg elmenni dolgozni,hogy utána ne végezd el a sulit.

Ismertem ilyen lányt,azóta sem végezte el a sulit.


Én ezt nem nevezném k-rvának.

Ha a barátodnak ez így megfelel,és nem teher neki,akkor a ti dolgotok.

Gondolom neki is az a célja,hogy elvégezd a sulit,és egyszer majd te is teljes értékű fél legyél a kapcsolatban.

2018. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
26%

Nézd, szerintem te is tudod, hogy a szüleid nem fognak táncolni örömükben, ha megtudják, hogy te pénzért széttetted a lábadat, mert ők nem tudtak több pénzzel támogatni.

Én nem tudom megérteni, hogy miért elfogadott vagy tolerált a q rválkodásnak ez a formája.

A válaszaid alapján meg feleslegesen tetted fel a kérdést, mert nyilvánvaló, hogy nem fogod te ezt így elmondani otthon, de "sajnos" minden hazugság kiderül egyszer.


A kitartott életmód egyrészt nagyon rizikós, másrészt gusztustalan.

Az egyetemet pedig levelezőn is el lehet végezni.

2018. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom megérteni, hogy miért elfogadott vagy tolerált a q rválkodásnak ez a formája.


Ha egy nő választhat h csorohoz megy v olyanhoz aki melett jo helyzet van szerinted 90 % kit választ a hajlaktalant v azt kinek háterre van,az is k válkodás h hozzá mennek vkihez mert jo modu dolgozo van pénze,v kapcsolatban elfogadják a pasitol a virágot,vellnest,ez is elfogadott,pedig semmi különbség... Csak ez agyon fáj a nőknek sajnos, az igazság...

2018. szept. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kerdezo!


A baratod fuzet szexert vagy szeret es probal segiteni?


Remelem igy lathato lesz szamodra a kerdes, mert nem nagyon akarod meglatni az elozoket.

2018. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
43%

Egyvalamire válaszolj már.

Ha a barátod csóró lenne, akkor is vele maradnál, és inkább halasztanál az egyetemen, vagy diákmunkáznál, amennyit bírsz, csak együtt lehessetek egy szűk kis albérletben? Vagy eleve össze se jöttél volna vele.

Előbbi esetben semmi baj nincs, az természetes, ha az ember támogatja a párját. Utóbbi eset viszont gáz (főleg akkor, ha ő azt hiszi, szerelemből vagy vele.)

2018. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Pupusz ***** válasza:
95%
A lelkiismereteddel ne menj szembe, ha gyötör. Mondd el, amit muszáj. Van egy barátod, vele élsz, ő bevállalta, hogy segít, amíg tanulsz. Nagyon elfoglalt, sokat dolgozik, így nem tud lemenni veled szüleidhez. Azt pedig azért vedd figyelembe, hogy a kitartottság ideig, óráig megoldás. Viszont nagyon könnyen hozzá lehet szokni a könnyebb úthoz. Ez viszont szerelem nélküli kapcsolatokat jelent, lelki sérüléseket, amik nehezebbé teszik majd a valódi érzelmeken, kötődéseken alapuló kapcsolataidat. Ez azoknak való, akiknek nem jelez a lelkiismeretük, mint neked. Azaz, nincs nekik, vagy el tudják nyomni. Te eszerint nem tudod és nem is érdemes egyébként, mert később visszaüt. Szerencsés vagy, hogy neked jelez. Ne dobd el a szüleidtől kapott értékrendet! Csak értékesebbé formáld.
2018. szept. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!