Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzhetném meg, hogy...

Mivel győzhetném meg, hogy mehessek a barátommal? Miért kell ennyire földhöz ragadtnak lenni?

Figyelt kérdés

A barátom mondta, hogy a ballagásomra maradandó élményt szeretne adni, amire egész életemben emlékezni fogok. Mondta, hogy a szüleivel azt találták ki, hogy elvinne az USA-ba, a keleti parti részre. Nagyon jómódú családból származik, így neki ez teljesen átlagos mondhatni. Tudja, hogy nekem régi vágyam (már amennyire réginek lehet mondani a 17 évemmel) eljutni New Yorkba, vagy úgy egyáltalán az USA-ba és ezért találták ki ezt.

Igen, tudom, hogy ez drága és nagy ajándék, sokan egész életükbe nem jutnak Európán kívülre. De az apám közölte, hogy na én addig fogok itt lakni, amíg elutazok, mert utána ide többet ne jöjjek... És hogy én sem adtam neki ilyen értékű ajándékot, ő se adjon. Igen, nem adtam, mert nem tudtam. De ha lett volna rá lehetőségem, megteszem.


3. éve együtt vagyunk amúgy, kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Tehát nem futókaland, ahol jövő héten már a vezetéknevét sem fogom tudni.



2018. szept. 25. 16:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A barátom 21 lesz most decemberben. Sokat utazik, nagyon szereti a világot járni. Beszél nyelveket, talpraesett és sosem volt sehol probléma még. Szóval tapasztalt utazás terén, nem olyan típus, aki elveszne a nagyvilágban.
2018. szept. 25. 16:57
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem apukád irigy h ő végig melózta az életét ,és most meg egy 21 éves taknyosok már New york meg a mercedes közt válogatnak..
2018. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert itt vagyunk Magyarországon, ahol egy ilyen esetben inkább el sem engednek téged erre az útra, mert a szüleid nem tudnák mivel viszonozni ezt az ajándékot a szerelmednek, és ezért a szüleidben kisebbségi érzés támad, hogy ők nem érnek annyit, mint a szerelmed szülei, ami nyilván sérti az egójukat. Csak épp arról az aprócska részről feledkeznek meg, hogy ez ajándék, amit nem kell viszonozniuk.
2018. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
Az baj h otthon sokan a falubol nem jutottotak még ki,nem hogy külföldre eljussanak. Más meg külföldre megy tanulni na azokat is megszolják otthon,meg azt is aki ki költözött és jol él.
2018. szept. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Én is a 18. szülinapot ajánlom inkább. Apud addig megnyugszik.
2018. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát, én most, 26 évesen se fogadnám ezt el, pedig én se vagyok csóró.


A kiskorú gyerekemet meg pláne nem engedném el egy ilyen volumenű útra. Nem a Balcsira ugrotok le egy hétvégére.

2018. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
A sok irigy magyar szülő még a gyerekétől is irigyli az élményt..
2018. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%
De gyerekek, 3 éve együtt vannak. Együtt élnek, háztartást vezetnek, osztoznak a költségeken.
2018. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

Egyértelmű, hogy faterod csak irigy. Ma már New Yorkba például a mai napon per pillanat 85 ezer forintért lehet retúr jegyet venni pelikánon, de a normál ára is 100-120 körül van.


Ha úgy dönt a barátod, hogy vesz neked egy nyakláncot ami ér mondjuk 150000 forintot, apuci azzal is habzó szájjal rohanna a barátodhoz, hogy visszaadja neki? Nem, mert ránézésre meg sem tudná állapítani, hogy mennyit ér...


Erről ennyit, fáj neki, hogy el akar vinni, szerintem sz@rd le.

2018. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!