Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi vihet rá egy anyát, hogy...

Mi vihet rá egy anyát, hogy egész életében rivalizáljon a gyerekével?

Figyelt kérdés

Több gyereke is van, férfiak is, nők is, már mind felnőttek. Közülük egyetlen nő van jutalmazva ezzel a kitűntetett figyelemmel, a középső gyerek, de már kiskora óta folyamatosan. Ki sem alakult az anya-lánya kapcsolat köztük, mert míg az anya terelgette, pátyolgatta a többieket, őt sosem segítette semmiben, sőt, akadályozta mindenben, amiben csak tudta.

Szerintetek mi zajlik le ilyenkor egy anya fejében?


2018. szept. 26. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Ki tudhassa eztet? Talán más apától van, ezért szivatja...
2018. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Néha csak a gyerek érzi azt hogy a testvéreit jobban szeretik...
2018. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Te vagy a gyerek mi? Mar csak azert mert latom kinullazod az összes valaszadot aki ir valamit ami amúgy lehetsegges de nem anyadat minositi.

Szerintem talan tole kerdezd meg.

2018. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk is ez a helyzet.
2018. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt eltaláltad, hogy a gyerek én vagyok, csak éppen nem pontoztam senkit, eddig itt sem voltam :) A kedvetekért felpontozok, véleményekre voltam kíváncsi, kaptam :D

Pont azért írtam harmadik személyként, mert tényekre vagyok kíváncsi, a többit már lerendeztem magamban, ez az egy kérdésem maradt nyíltan és valahogy nem hagy nyugodni. Hátha valakinek van tapasztalata.

Nagyon sok dolgot írhatnék, ha valakit nagyon érdekel van nyilvánvalóbb és durvább is, de maradjunk annyinál, hogy az összes testvérem közül én voltam az egyetlen, akinek soha nem lett bepakolva a táskája, senki nem segített tanulni, sőt, anyám nemcsak a jegyeimet nem tudta hanem azt sem, hogy mi történt a suliban. Soha nem kérdezte meg, kisiskolás koromban sem, csak nőttem, mint a gaz, egy szál dicséretet nem kaptam, szidást azt bőven. Nekem nem fizette a hobbijaimat, én nem mehettem sehova, nekem nem lehetett barátom. Mióta elköltöztem, ha elérek bármit és szóba kerül, dicséret helyett néma csendet kapok vagy témát vált. Olyan dolgokért is, amikért a testvérem előtte az egekbe marasztalta. Egyszer összefutott egy magántanárommal, aki mondta neki, hogy tehetséges vagyok a hobbimban, erre csak hümmögött mint aki nem hiszi el és sosem hozta szóba többet...

Már próbáltam beszélni vele, de a válasz mindig csak annyi, hogy ő soha nem kivételezett egy gyerekével sem és lezárja a témát. Ami tény és való, anyagilag mindig egyformán kaptunk, de számomra felfoghatatlan, hogy mit tettem, amiért ezt érdemeltem ki. Sok-sok évig jártam pszichiáterhez, mire visszatért az önbizalmam, azóta képes vagyok a hallgatást és a grimaszokat dicséretnek venni, megy is a szekér végre, de ezt még mindig nem bírtam megfejteni.

2018. szept. 26. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak ő tudja igazán és a saját lelkiismeretével kell megbírkóznia amikor szóba hozod hogy te semmit nem tettél még se érezted amit kellett volna mert ő nem adta meg neked.

Szerintem erre soha nem fogsz választ kapni mert mi az hogy ő nem lenne jó anya ezért vagy azért.

Én úgy állnék hozzá hogy annyit adnék amennyit tőle kaptam, lesz idő amikor neki lesz rád szüksége lelkileg vagy bárhogy. Talán akkor elgondolkozik és észhez tér.

Egyébként együtt érzek mert a törődés a figyelem nálunk is elmaradt velem szemben főleg hogy nem is anyám nevelt.

Legyél büszke magadra az hogy ki lettél és miket értél el ez a legfontosabb :)

2018. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez rivalizálás lenne. Olyan, mintha téged nem akart volna, mintha csak kolonc lennél.

Lehet, csak besikerültél vagy megerőszakolták, vagy bármi. Ilyesmire nem gondoltál?

2018. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk apám csinálja ezt. Én vagyok az első, a lánygyerek, öcsém, a fiú, mindent megkapott szó nélkül, nekem meg jó, hogy a pelenkát nem számolja fel.
2018. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!