Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit ajánlanátok, hogyan...

Mit ajánlanátok, hogyan tudnék elköltözni minél hamarabb otthonról?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyemetemet, jelenleg nem dolgozom. Kb. 300 ezer spórolt pénzem van.

Lelkileg terrorizál az egyik szülőm, a másik meg szemet huny a dolog felett, hiába kértem tőle segítséget, lelkileg teljesen tönkrementem. Szeretnék minél előbb elköltözni, mert már minden nap sírok és a halálról fantáziálok, pedig nem szeretnék meghalni, de kilátástalannak érzem a helyzetet. Nincs senkim, akihez költözhetnék, rokonokkal rossz a kapcsolat, barátaim, párom sincs sajnos, teljesen tönkrement az életem az elmúlt években.

Mit ajánlanátok, hogyan tudnék kikerülni ebből a helyzetből, lehetőleg minél előbb?


2018. okt. 1. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Zsákokba, dobozokba beteszed a cuccaidat. A szekrényekből kipakolod a polcokat is, leragasztod az ajtókat és szólsz nekünk. A többi a mi dolgunk.


üdv

egy költöztető

2018. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg kolesz? Én annó Budapestiként be tudtam költözni egy budapesti koleszba, tekintettel arra, hogy ilyesmi cipőben jártam énnis.
2018. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Kollégium mindenképp.

Ha nem jön össze akkor kövi félévben menj levelezőre és meló mellett is el tudod végezni az egyetemet.

Hidd el h sokkal jobb lesz már attól is h kiszakadsz az otthoni nyomasztó közegből és új emberekkel ismerkedsz meg. Nem lesz minden fenékig tejfel, találkozol majd nagyobb bunkókkal mint t a szüleid, de ne hidd hogy a világ csak ilyenekből áll. Próbalj meg nyitott lenni a világra. Kitartás!

2018. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Mivel nappalis vagy, állami gondozásba mehetsz még mindig.
2018. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Koli és nézzél valami diákmunkát!

Ha lesz munkád és látod mennyiből gazdálkodsz egy hónapban már könnyebben mész akar társulni albérletbe.

2018. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?
2018. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium+diákmunka, esetleg albérlet.
2018. okt. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

A 300ezred az a kaucióra, a következő bérleti díjra és az első havi rezsire lesz elég, amennyiben szobát veszel ki. Önálló albira nem elég és meg is kell élned valamiből, amíg munkát találsz és rá csak egy hónapra kapod a fizetést.

A fizetésedből meg rögtön kell fizetned a bérletet és az előző havi rezsidet és miből akarsz megélni?

Enni, ruházkodni, gyógyszert, bérletet, tanszereket venni?

Ha megbetegszel, máris nincs fizetés!

Így elindulni a vakvilágba, mindent felrúgni magad mögött felelőtlenség.

Csak azt tudom mondani, hogy tanulj, tanulj, tanulj, közben dogozgass valamit, ami nem megy a tanulás rovására, azt tedd lakáskasszába és amikor meglesz a diplomád veszel egy kis garzont, vagy valamit az agglomerációban.

Ha tanulsz és dolgozol, akkor alig vagy otthon, tehát könnyebb lesz elviselni a dolgokat, különösen ha tudod, hogy minden nappal csak közelebb kerülsz a célodhoz.

2018. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!