Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanácstalan vagyok, ki mit...

Tanácstalan vagyok, ki mit lépne ez esetben?

Figyelt kérdés

A történetem elég hosszú, a lényeget írnám most le. Van egy ingatlan, melynél 50%-ban én vagyok a tulajdonos, 50%-ban a húgomé. Haszonélvezettel jelenleg senki nem rendelkezik. Annak idején ő a saját részét a nagypapánk halála után ajándékozás révén (anyum részéről) örökölte. Én ugyanígy kaptam tulajdonjogot pár évvel később, csak én mamám halála után. Most az ingatlan eladásra került, mi jelenleg itt lakunk, és férjemmel egy másik településen szeretnénk egy kis lakást vásárolni, mivel jön a baba is hamarosan. Anyum ezt azzal a feltétellel engedi, hogy igényt tartana az új lakás haszonélvezeti jogára. Elvileg szeretik a férjemet (akinél rendesebb, dolgosabb embert soha nem ismertem), mégis azt hozta fel a döntése megindoklásaként, hogy nem szeretné, ha az ő örökségét elherdálnánk, meg hogy ő ezzel engem védene. Egyrészt, a férjem amióta ismeri őket, rengeteget segített nekik, másrészt tudom, hogy a férjem az, akivel olyan összetartó csapatot alkotunk, amilyet senki mással. A helyzet az, hogy annak idején a mamám (anyum anyukája) ugyanezzel a feltétellel ajánlotta fel, hogy vesz anyuméknak egy ingatlant, persze hogy a kontroll látszatát fenntartsa. Ők annak idején ezt nem fogadták el, hanem hitelből és nagyon sok segítséggel felépítettek egy házat, rengeteget szívtak emiatt, a mai napig fizetik a 20 éves adósságokat, szóval ők a megmondhatói annak, mennyire nehezen lehet kiküzdenie magát az embernek egy ilyen helyzetből. Úgy érzem, vagy utcára kerülünk, vagy belemegyünk, de mindenképpen ugyanolyan helyzetbe kerülünk, mint amilyenbe ők annak idején.


Az igazsághoz többek között az is hozzátartozik még, hogy papám a halála után 3-3 millió forintot hagyott ránk, ez volt öt éve. Én akkor ezt a pénzt sajnos vagy nem sajnos, arra költöttem, hogy legyen lehetőségem elköltözni az exemtől, és mivel akkor még tanultam, fenntartani magamat. A hazaköltözés lett volna a legszörnyűbb dolog, eleve a veszekedésekkel teli gyerekkorból menekültem szégyenszemre az exemhez, a húgom ugyanilyen indokból költözött illetve élte fel a pénzét. Nyilván azóta is hallgatjuk, hogy elszórtuk a pénzt, persze valahol ez jogos, de nem láttunk más kiutat, ezt a részét nem bántam meg azóta se. Azóta érzem magam kiegyensúlyozottnak, hála a férjemnek, sok gyerekkori defektemre sikerült megtalálnom a gyógyírt. A diákhitelt is amiatt kell fizetnem, mert az érettségi után befenyítettek, hogy vagy fősulira megyek, vagy kiraknak. Én anno egy ingyenes okj-s képzésre szerettem volna jelentkezni, mert tanulva az ő hibájukból, nem szerettem volna soha eladósítani magam, természetesen rajtuk kívül mindenki egyet értett velem.


A leírtak alapján, ki mit tudna nekünk tanácsolni? Úgy érzem a legnagyobb hiba lenne a haszonélvezetet anyumra íratni, de persze ebben a helyzetben félek attól, hogy a babával utcára kerülünk.


Férjem szerint álljunk ki magunkért, igaza van, mert jogilag az enyém a lakás 50%-a, viszont úgy érzem nincs erőm a szüleimmel harcolni, főleg, hogy a babára nézve ez nagyon nem lenne előnyös.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 2. 16:12
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ha esetleg bármi nem érthető, szívesen megválaszolom, nem a legnyugodtabb lelkiállapotban írtam ki a kérdést.
2018. okt. 2. 16:16
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Leszarnám őket meg a tulajdon részt is menekülnék,max az ügyvédek értekezzenek..
2018. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%

Tiéd az 50% és neki semmilyen beleszólása sincs jogilag.


Nem kell harcolni, mert nincs min. Ő akar belekontárkodni az életedbe.

2018. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Férjednek van igaza.

Szülőanyád olyat kér, amire semmi jogalapja sincs, a legnagyobb butaság lenne haszonélvezetet adni neki a lakásra.

Az eladott lakás fele a te tulajdonod volt, nem is értem, mi az, hogy "nem engedi"? Hiába nyivákol miatta, semmi köze nincs hozzá, max. a véleményét mondhatja el, az meg olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, és senki sem kíváncsi a másikéra.

Ne engedd magadat érzelmileg zsarolni.

2018. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a helyzet az, hogy (és igen, bárki mondhatja rám, hogy egy b*szari kislány vagyok) történtek a családban érdekes esetek, volt, hogy szüleim egymásra hívták ki a rendőröket, illetve, mamám szerintem abba rokkant bele, hogy anyum beperelte, teljesen kikészült úgy tudom. A következmények aggasztanak, úgy érzem nincs kiút (persze biztosan van).
2018. okt. 2. 16:34
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Kapcsolat megszakitás vesszen a tulajdon rész. de lesz nyugalom,én 15 éve nem néztem a családomra,jo okkal...
2018. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Az a kiút, hogy érzelmileg függetlenedsz tőlük. Már csak a kisbaba miatt is.

Mi a legrosszabb, ami történhet, ha nemet mondasz? Megharagudnak? :) Nincs miért beperelni téged, ha esetleg ettől félsz (egyébként gondolj bele, ez mennyire nem normális dolog).

2018. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Én a férjednek adok igazat, és teljesen önállósodnék a szüleidtől. Ahogy írod, tipikus zsarnok szülőnek tűnik, aki addig fenyegetőzik, könyörög, hízeleg, stb. amíg meg nem lesz az akarata, aztán majd kimutatja a foga fehérjét...

Szerintem ne engedj anyukádnak, mert rosszabb vége lesz, ha engedsz... Ez most lehet, hogy pár hét mosolyszünet, de ha engedsz, az életfogytig tartó stressz lesz...


Amúgy meg... Ha a szüleid elutasítottak egy ugyanilyen ajánlatot, akkor miért akarnak titeket beleerőltetni? Ezt azért megkérdezném...

2018. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a választ, a gond az, hogy ebből nem pár hétig tartó mosolyszünet lenne. Tudom, hogy a férjemnek igaza van, de nálam jobban senki nem ismeri őket...remélem a jó döntést sikerül meghoznunk majd...
2018. okt. 2. 16:51
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog azt jelenti, hogy szedi hasznait, viseli terheit, lakhat benne, kiadhatja pénzért, és ő dönt mindenben, bármit megtehet, csak nem adhatja el. Tehát a haszonélvező azt is megteheti, hogy az ingatlanból a tulajdonost kirakja és oda soha be sem engedi. És ez ellen a tulajdonos nem tehet semmit.

Persze ilyenkor ígérgetések vannak, hogy á, én ilyet sosem tennék, aztán ha valami miatt mégis vita van, akkor simán meglépik, és meg is tehetik.

Szóval haszonélvezeti jogot ne adjatok senkinek, mert azzal nagyon csúnyán vissza lehet élni.

2018. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!