Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rohadtul elegem van a túlzott...

Rohadtul elegem van a túlzott szigorból! Hogyan bírjam ki míg?

Figyelt kérdés
Nem mehetek akárhova ( nem mintha valami gáz vagy esetleg veszélyes helyre akarnék menni) nem csinalhatom azt amit akarok. Ez alatt azt értem mindig meg kell mondanom hova akarok menni kivel mit akarok csinálni mennyi idő lenne (mint pl találkozni a barátnőmmel s jól érezni magam). Mindig mindenhova engedély kell. Mindenről tudniuk kell. Rohadtul idegesítő. S mindig félek ha nem kicsit késnék otthonról s egyből SMS meg telefonálás. Mintha börtönben élnék. Mindenben korlátoznak. Pedig már 18 elmúltam. Míg van másfél évem a gimiben mielőtt elköltöznék egyetemre (nem, nem buktam meg hanem nálunk 5 év a gimi). Sokszor félek h mindig mindenben engedelmes legyek nehogy véletlen kicsússzon valami szitokszó a számon mert akkor míg a pénzt is megvonnák tőlem. Szeretnék hétvégén dolgozni de míg mindig nem találtam állást, de próbálkozom. Mindenkinél így van ez? Vagy csak nekem szigorúak ennyire? Néha eltűnnék csak úgy h kicsit felszívódnak de míg a szobámba is bejönnek ellenőrzi. Míg telefonozni se telefonozhatok előttük mert nem bírják s mindenféle jelzővel illetnek miatta. Hogyan bírjam míg ki ezt az időszakot? Kéne egy kis szabadság, csak az a gond h anyagilag tőllük függök ha dolgoznék se keresnék eleget szóval addig míg itt vagyok nem nagyon tudok mit tenni s egyre rosszabb.

2018. okt. 5. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
MÉrt Hagyod magad,nyugi 30 évesen is ez lesz.
2018. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 grafno ***** válasza:
78%
Amíg nem vagy erősebb, érettebb addig türnöd kell vagy kicsit megkell piszkálni a tüzet azzal, hogy szembe szállsz velük. Próbáld meg az a képzeletbeli póráz kicsit megcibálni érezzék, hogy már szőrös a tokod egy kicsit.
2018. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
18 elmultál. Tartsd el magad! Ennyi a titok.
2018. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Már nem azért, de alap, hogy ha elmegyek itthonról, akkor megmondom hova, és kb. mikor jövök. Ha ezt az alap dolgot soknak érzed, akkor nem tudsz felelősségteljesen gondolkodni, és nagyon gyerek vagy.
2018. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó 18 felett annyi van h elmentem a dolgomra kb ekkor jövök és pá,mondjuk én 16 évesen is ezt tettem, 19 évesen meg már Amerikába mentem évekre tanulni. Nem életképtelen re neveltek hanem önellátóra.. Nem 22 évesen kértem engedélyt barátnőkkel fagyikázni és görcsöltem h mutassam be 30 évesen a fiúmat otthon..

58N

2018. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem szigor, ez szülői féltés. De ha ennyire rossz, költözz el, tartsd el magad. Menj esti gimibe, mellette dolgozhatsz.


Vagy mégsem annyira rossz a helyzet?

2018. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Én 16 évesen oda mentem ahova akartam, 18 évesen elhúztam dolgozni, elmentem albérletbe, 20 évesen Ausztriàba dolgozni.

Fejezd be a sulit levelezőn, dolgozz mellette, aztàn költözz külön.

Ha ehhez nem fűlik a fogad, akkor maradj "csecsemő".

33N

2018. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Normális családban,ahol a családtagok szeretik egymást, ott alap, hogy aggódnak és érdeklődnek egymás iránt. Mi bőven 30 felett vagyunk és így is mindig mindent elmondunk,ki mikor hová,meddig. Ez nem elszámoltatás vagy hülyének nézés. Nem attól lesz alaki "tökös",hogy ezt zaklatásnak fogja fel és direkt baxakodik,hogy nem szól otthon semmit. Ráadásul külföldön.. Én is "kint " élek és bizony szeretném tudni,hogy mit csinál a gyerekem mikor kint kódorog. Gyenge agyi kapacitásra vall,ha valaki ezt sokallja és szekálásnak veszi. Ha meg baj van,akkor jön a nyígás. Tök jó,hogy itt mindenki a lelépésre buzdít..Családi értékrend nuku. Ay 58N-nek üzenem,hogy 20-30 éve azért nem ilyen világ volt. Inkább érülnél,hogy foglalkoznak veled. Olyan nehéz lenne 2 mondatban elmondani,hogy mit csinálsz és emberszámba venni a szüleidet?
2018. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem egeszen ertem a problemad.

En sose vettem ennyi idosen szigornak...vagyis gimis koromban mikor meg otthon laktam, hogy meg kell mondjam merre vagyok es kivel. Basszus hat egyszer a tesom orakig nem jott haza apamek minden havernal kerestek de hat akkoriban nem volt mobil es sokaknak otthon se volt telefonja, igy araft a varakozas es aggodas. Testverem hazajott lebarmoltak megis mit kepzel azt se tudtak hol kellene keresni ha nem jonne ejjelre se haza. Megmondtak jo lenne, ha legkozelebb megmondana vagy hagyna otthon uzenetet hol kinel meddig...azota is igy tesz. Es senki nem piszkalta tobbet.

A hol kinel meddig az alap - hol....ha eltunnel az lenne az utolso tampont, hogy ott voltal vagy oda indultal. Kinel - legalabb egy nevet tudnak felmutatni, hogy vele kellett volna lenned vagy legalabbis o tudott rola, hogy vele talalkoznal. Meddig - sac per kabe addig ott es azzal a szemellyel voltal, es csak ez utan az idopont utan orakkal kell elkezdeni valoban aggodni, hogy elvittek e az ufok?

Most tenyleg nem egyszerubb azt mondani, hogy megyek a barinohoz ott leszek ejfelig...aztan meg szepen hazaslattyogsz este 10 kor mindenkit meglepve.

"Mindig félek ha nem kicsit késnék otthonról s egyből SMS meg telefonálás. " ezt elirtad? Nem kicsit kesnek egyenlo sokat, ha meg sokat kesel jo hogy keresnek okoska. Lasd fentebb mondj kesobbi idopontot, mint amikor vegezni szeretnel egy adott helyen. Persze ne hazudj de lehet igy: anyu ma 7 oram van az fel 3-ig tart, de paran marafunkora utan kicsit beszelgetni, llegkesobb 6-ra itthon leszek. Aztan beszelgetsz 4-ig es elidusz haza es otthon vagy 6 elott es nem stresszelsz, hogy jaaaaj 6 ora 5 perckor smst irnak.

Amugy meg ha latod, hogy a progamod elhuzodik vagy tovabb maradnal mi a tokert nem vagy eleg felnott ahhoz, hogy tervezz elore es lasd hu most 5 van nekem 5:30-ra kell hazaernem mert azt igertem, de en meg marafnek es nyimod a a kepernyot a telefonon "anyu" es szepen elmondod meg maradsz fel orat. Es kesz.

A keresek munkat de nem talalok...rohej. a penzt megvonnak toled szitokszoert? Zsebpenzt azt lenyulod toluk? Jo fej vagy. Probaltad mar hogy azert oszinten es kulturaltan elmondod nekik ha valamivel bajod van es pontosna mi? Emiatt nem hinnem hogy a szebpenz ugrana. Vagy a penzmegvonas hogy akkor nincs ingyen net ingyen telefon es eheztetni kezdenek es letepik rolad a ruhaidat amit vettek? :-)

A telefonozni se telefonozhatok elottuk...kerdes mikor? Ebedkozben, vagy mikor eppen beszelnek hozzad kerdeznek valamt es te meg vissza se makkantasz vagy csak ugy folyamatosan? Mert ha igen akkor az valoban halal idegesito. Akkor azt jelenti eleted legfontosabbja a telefonod es keptelen vagy egy 15 perces szemelyes kommunikaciora is a szuleiddel (masokkal se megy?), es keptelen vagy arra, hogy felmerd mi illendo es mi nem. Persze ha eleg ertelmes lennel mondanad bocs epp beszelgetek cseten iksszel es vigasztalaom vagy segitek neki a leckeben, ne haragudjatok de inkabb bemegyek a szobamba hogy ne legyek udvariatlan veletek vagy majd ha vegeztem kijovok vacsorazni. Pont.

2018. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
egyetertek azzal hogy illik tudatni,hogy hova mesz es mikor ersz haza es azzal is hogy a mobil zavarja oket.Nem azert mennek a szobadba mert a tarsasagod keresik?
2018. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!