Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon durva...

Szerintetek nagyon durva voltam anyámmal, hogy megmondtam neki, hogy már rohadtul nem tudom sajnálni és tőlem ne várja, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A bátyáim mindig el voltak kényeztetve, én meg csak egy kis senki voltam, mert anyámék nem akartak lányt. Persze ezt így nem mondták a szemembe, ez csak a fülembe jutott. Attól függetlenül ők mindent megkaptak én semmi. Egyébként már mindketten elmúltak 25 évesek, és még életképtelenek anyámék nélkül. Én vagyok az egyetlen, aki meg tud állni a lábán, és már elköltözött. Anyám folyamatosan nekem panaszkodik, hogy mennyire nehéz az élete. Három munkahelyen is dolgozik, és így se marad pénze. Esetleg nem tudnék-e kölcsön adni?? Én hülye még néha adtam is, persze abból nem kölcsön lett, mert többet nem láttam viszont azt a pénzt. A helyzet meg továbbra sem változott. pl. egy hülye példa: A tesóimnak mind 200 ezer forintos laptopjuk meg telefonjuk van, nekem meg egy ezeréves gépem, meg nyomógombos telefonom. És pénzem sincs semmire, mert még anyámék is engem akarnak lenyúlni. Szóval én elég durván, és nem túl szép szavakkal illetve elküldtem anyámat melegebb éghajlatra. Szerintetek bocsánatot kéne kérnem? Mert mégis csak az anyám.

23/L


2016. nov. 21. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nehéz helyzetben vagy sajnálom. Igen az anyukád ... de ne hogy mar te tarsd el a testvéreidet, jol tetted hogy elkoltoztel otthonrol.. majd anyukad be latja es megbekel ... egyrészt szerintem jó hogy *kitort beloled * másrészt meg az anyukád. ....nehéz :(
2016. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell bocsánatot kérned, és a helyedben minden kapcsolatot megszakítanék vele, mig csak pénzeszsáknak tekint. Főleg ugy, hogy nem is akart téged.
2016. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem hiszem hogy durva voltál, bár leírva más lehet valami mint látva és hallva. A bátyáiddal együtt él, gondolom munkaképesek a bátyáid, tehát ha lenyúlják anyukádat akkor el tudnak menni dolgozni hogy ne kölcsön kelljen kérnie anyukádnak.

Amúgy nagyon szép szavakkal is hatalmasat lehet "ütni", tehát udvariasan megmondod például azt hogy miért nem látogattad az elmúlt két hónapban, mert nem volt korrekt amiért nem adta meg amit kölcsönkért. Meg amiért tőled kért kölcsön és nem a bátyáidat küldte el dolgozni.

Ha rászoktatnád őket hogy adsz, akkor egyre erősebben élősködhetnének rajtad.

2016. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne kérj bocsánatot, nincs miért. Teljesen jogos volt, hogy így kiakadtál, egy idő után mindenki betelne az olyan élettel, ahol ő mindig csak utolsó, megkülönböztetik a neme miatt, látványosan sokkal kevesebbet kap, mint a többi testvére és még pénzzel is lehúzzák, miközben az idősebb testvéreket pénzelik.


Anyukádnak kéne bocsánatot kérnie tőled. De gondolom, erre nem fog sor kerülni.

Mindenesetre többet egy fillért nem látna tőlem.

2016. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Üljetek le, és beszéljétek át higgadtan a dolgaitokat.

Mondd el anyukádnak, mi bánt. Mondd el neki, hogy nem neked kéne őket eltartani, neked is élned kell a saját életed. A bátyáidnak dolgoznia kéne, és hozzájárulni a családi kasszához. Ők miért nem dolgoznak?

2016. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bocsánatot kérni.Ne adjál pénzt anyádnak. Akkor sem adj pénzt neki.Ha könyörög érte(pl:"éhezik") mert ugyis bátyáidra fogja költeni a pénzt.


Nálunk is ugyanaz volt helyzet. De azzal különbséggel nővérem nagy kedvenc. Én meg testvérem senkik voltunk. Azóta elköltöztem meg a testvérem is. CSAK akkor vagyok gyereke, pénzt adok neki ,meg ugrálok nekik(csináld azt,csináld ezt). De egyébként le vagyok sz.rva. Felőle meg is halhatok.Régóta nem adok neki pénzt, nem csicskázok neki.

2016. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem igazad volt. Ne kérj bocsánatot.
2016. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
De bírom az itteni válaszolókat ,ebbe a témába nem lehet beleszólni ,főlegnem olyat ,hogy szakísd meg velük a kapcsolatot.Családi témába ne vonj idegeneket a lehető legrosszabb döntés .
2016. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki nyugodtan, ne szól be, ne legyél durva, csak mondd el, hogy te nem tudsz az ő helyzetükön változtatni, és neki lenne könnyebb, ha nem kényeztetné el ennyire a bátyáidat. Ha ő nem akar változtatni, akkor viszont tőled ne várja el, hogy kvázi te pénzeld a lusta testvéreidet.

Én megmondanám, hogy sajnálom, hogy ennyit dolgozik, de van rá megoldás, rendezze a helyzetet a testvéreiddel. És persze pénzt nem adnék, mert nem szeretnék felnőtt férfiakat eltartani.

2016. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem kell bocsánatot kérned.

örülnie kéne anyukádnak,hogy legalább az egyik gyerek nem életképtelen, elköltözött, saját magát tartja fent. nagyon nem illő ezután még le is tarhálnia. ne adj neki. oldja meg. ha alapvető dolgokra kell pénz(rezsi,kaja) akkor oldják meg a tesóiddal együtt. te már nem laksz otthon, van neked költeni a saját rezsidre. nehogy már te adj nekik,aki egyedül él.. otthon meg laknak van 3-4en(nem tudom hány bátyád van). felnőtt emberek,munkaképesek.oldják meg tényleg

arra meg nem is térek ki,hogy milyen undorító,hogy ők nem akartak lányt és emiatt úgy is bántak veled..

2016. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!