Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám viselkedése mindigis idegesített, és még most felnőtt fejjel is?

Figyelt kérdés

Semmi extort nem csinál, csak olyan idegesítő, folyton visszakérdez, akkoris, ha érti, hogy mit mondtam, mert ha nem válaszolok arra, hogy MIIII?, akkor egy idő múlva reagál arra amit mondtam.

Vagy csak úy a szokásai, a beszédstílusa, amiről beszél....

Ha elmegyünk valahová együtt folyton kényeskedik, prsze idős már, 65, de pl elmegyünk sétálni és magassarkúban(2-3cm nem sok) jön el, aminek semmi értelme.Vagy eljön hozzám vendégségbe, és mondom, h ok, nekem most 2 órát tanulnom kell, erre ő ahelyett, h olvsna(tömérdek könvem van) ordíttatja a TV-t, ami szerintem egyértelműen zavaró, de nem mondom neki.

Egyszerűen néha nem tudom tűrtőztetni mgam, és illetlenül szólok hozzá, van ezzel más is így, miért lehet, és tehetek ellene valamit?



2018. okt. 10. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Miért? mert utálod, mint a szart.

"van ezzel más is így" - nem ez felnőtt emberre már nem jellemző egyáltalán.

Nem fogunk tudni segíteni, [főleg nem én, mert vérzik a szívem, ha ilyet olvasok, mert gyerekkoromban elvesztettem az édest.]

Próbálj meg most valami JÓT írni róla.

Hátha azon keresztül segíthetünk.

2018. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
eszembe jutott valami: vegyél neki egy jó fülhallgatót - és kérd meg, hogy azzal hallgassa a tv-t, mert nagyon zavar téged.
2018. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Az a helyzet, hogy ezek a szokásai alapvetően semleges dolgok, és hogy ennyire zavarnak téged, annak valamilyen rejtett, mélyebb oka lehet - benned. Ennek érdemes lenne utánamenni, mert ha fény derül rá, az sokat javíthat a kapcsolatotokon és az önismereteden is.

(Egyébként ha vendégségben van nálad valaki, akkor nem igazán illik elvonulni tanulni, ez kb. ugyanaz a kategória, mint részéről a TV ordíttatása. Ha nagyon tanulni kell, akkor nem jó ötlet vendéget hívni.)

2018. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mit is mondhatnék, az anyám,szeretem, de most így konkrétan jó sem jut eszembe, már nemis olvas, arról sem tuunk beszélni, a legócskább filmeket szeretni csak...Csak vendégségben volt nálam, nem veszek neki külön fülhallgatót, 4 napra...

Nagyon frusztrál, megfájdul a fejem ha beszél, de hogyan kezelhetném, tudom, hogy idős, de mások anyukája miért annyira cool.

Gyerekkorommal kapcs és úgy érzem, hogy nem volt jó anya, nagyo elhanyagolt minket, de ezt már felnőttként nem hánytorgathatom fel ugye, normális lettem(úgy-ahogy...)

2018. okt. 10. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

egyedül él otthon? finomat tud főzni,sütni? lehet pedig, hogy megérné egy fejhallgató, mert zavar a tv, és azt megérti általa:

[link]

2018. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert idegesítő és más is van ezzel így, akármennyire álszenteskedik is az első. Kevesebbet kell vele találkozni. A vérségi kapcsolat nem kell, hogy kötelezően együtt járjon szeretettel.
2018. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem hogy attól mert valaki vérrokonunk miért kéne szeretnünk a belső tulajdonságai miatt. Én is szeretem az anyám, azért mert az anyám, de mint két ember annyira eltérőek vagyunk, hogy soha nem lesz köztünk szoros barátság, ha ismeretlenek lennénk, tuti nem kedvelnénk egymást. Nyilván annyira jó anya sem volt kisebb koromban, de hát ez van. Nyugi, vannak más emberek is akiket emberileg irritál valamely rokonuk, attól mert vérségi kapcsolat van köztük.
2018. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét.

Messze lakunk egymástól és néha eljön meglátogatni pár napra, de 4 nap ez sok tanulás nélkül, szóval nekem akkoris rá kell szánnom egy kis időt, csak 2 órát legalább, szerintem ez érthető.

Igen, sok dolog zavar amit a múltban tett, de ha pl azt mondom neki, hogy ha anno nem hanyagolt volna el ennyire engem és a testvéreimet, akkor most más lehetne belőlem valaki.28 évesen járok egyetemre, mert eddig nem volt rá lehetőségem...és ha ezt pl mondom neki, nem felhánytorgató stílusban, akko rögtön leteremt, de ha egyszer így érzem.Persze neki is voltak gondjai mikor felnevelt minket, pl faterommal, de nem váltak el, mert anyámnak úgy kényelmesebb volt, hogy együtt lakunk faterommal gondolom, és ez is nagyon zavar benne, ugyan anno úgy láttam, hogy faterom volt a hibás, mert anyám mindig ezt súlykolta belénk, hogy ő mennyire rossz, de mostmár inkább ellenkezőleg látom.Hogyha ő anno tesz valamit,(elvál, vagy csak befejezi a fikázását) akkor talán faterommal is jobb lenne most a kapcsolatom.....

2018. okt. 11. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

A szüleid kapcsolata a szüleid dolga. Akármilyen is a kapcsolatunk velük, 50-50%ban anyából, apából állunk. Ha ezt megérted, egyszerűbb lesz majd egyszer. Minden szülő a tőle legtöbb telhető legtöbbet tette. /ami sok eseteben egy nagy kalap.../ De ott és akkor annyi tellett


Van egy könyv: Susan Forward: Mérgező szülők

2018. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem az anyámat akkor is ha idegesítő. Ő az egyetlen ember akivel teljes mértékben őszinte lehetek. És nem úgy hogy mellette titkaim vannak. Ő soha de soha nem itélkezik felettem és őis teljesen őszinte velem. Pedig anyám 58 éves én 25 szóval.. Nem nagyon fiatalon szült teljesen másik nemzedék vagyunk. A kapcsolatunk túl jutott azon hogy nem akarom neki megmondani h idegesít. Ha valami nem tetszik kimondom. Nem sértődik meg mert nincs értelme sértődgetni.
2021. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!