Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom volt felesége képtelen engem elviselni, és emiatt a közös gyerekük szív folyamatosan?

Figyelt kérdés

Elváltak, igen, részben miattam. Ennek már lassan 3 éve... Van egy közös kislányunk, aki 5 éves. Nagyon édes, és értelmes kislány, öröm vele lenni. Sokszor van, hogy kettesben csinálunk programot, vagy vigyázok rá. Ez az anyjának nem tetszik. Főleg, mert a kislány szeret velem lenni, mikor visszük haza, sír és mondja az anyja előtt, hogy még velünk akar lenni, aludjak náluk én is (mármint az anyjánál). A nő már küldött nekem fenyegető leveleket, elhordott mindennek, de mikor látta, hogy semmi értelme, mert hidegen hagy, akkor visszább vett ezekből. Most ott tartunk, hogy a gyereknek mondogatja, hogy velem vigyázni kell nagyon, mert cserben hagyom majd, és hogyha majd lesz neki féltestvére, ő el lesz felejtve és vége lesz a csajos programoknak, játszóháznak, nyaralásoknak, mert akkor már csak apa új családja lesz a fontos. Tegnap is ilyet szegez nekem a kislány, hogy ugye nem felejtem el akkor sem, ha nekem is lesz gyerekem...


Otthon a kislány teljesen el van hanyagolva, sehová nem megy vele az anyja, a közös program a tv nézés. Mondja, hogy mindenért kiabál vele, sosem játszanak együtt. Nyilván nem az a cél, hogy elszakítsuk az anyjától, de nem akarjuk azt sem, hogy telebeszélje a fejét mindennel.


2018. okt. 11. 13:48
1 2 3 4 5
 41/48 anonim válasza:
61%

Utolsó nagyon jót írt: ideje a férfiakat is számon kérni a tetteikért...

Na, de visszatérve a kérdezőre. Én már látom lelki szemeim előtt a kérdező gondolatmenetét: faszi kipipálva (egyébként kinek kell olyan férfi, aki már elhagyta a feleségét, kisgyermekét? történelem ismétli önmagát), most már motoszkál az agyában, hogy milyen jó lenne, ha a végső szálakat is elvarrná. Ugyan nem mondja ki, de magát máris jobb anyának tartja a kislány édesanyjánál. Már csak a megerősítést várja, hogy "vegyétek már magatokhoz a felügyeleti jogot".


Kedves kérdező! Nálam van egy halmaza az emberek legaljának. Ebbe tartoznak azok a nők is, akik kisgyermekes, családos édesapával kezdenek. Lehet, hogy volt probléma a házasságával. De úgy esélye sincs megoldani, és újra közeledni a feleségéhez, ha egy ribikóka odadugja neki a nuniját. A férfi véleményezésébe hadd ne menjek bele. A másik: lehet, hogy a kislány szeret veled lenni, de SOHA, írom, SOHA nem fog téged jobban szeretni az édesanyjánál, hiába társasjáték, séta, miegymás. Ellened hangolja? Hát én se mondanék szépeket rólad! Egyébként általános tendencia, hogy ha neked is lesz sajátod, bizony a kislányt el fogod hanyagolni. Kár picsogni, hogy nem, mert igenis de, ha nem így lenne, logikai bukfenc lenne.

Egyet tanácsolok: húzd meg magad. Örülj, hogy lyuk van a valagadon. Semmi közöd nincs ahhoz, hogy a kislánnyal mit-mennyit-hogyan foglalkozik az édesanyja. Ha az én gyerekemet tanítottad volna meg olvasni 5 évesen, minimum szájba verlek, ugyanis igenis hátrány úgy iskolába kerülni. Inkább csináltasd már fel magad, aztán várd az eredményt.

2018. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
25%

Na, az exfeleség is gyorsan beregisztrált.

Legalább olyan szánalmas, mint amilyennek a kérdező lefestette. Nem irigylem a kislányát. De legalább az apjánál nyugi van.

2018. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
39%

"Egyébként általános tendencia, hogy ha neked is lesz sajátod, bizony a kislányt el fogod hanyagolni."


Ne magadból indulj ki.

És szégyelld magad, hogy ilyen ostoba és rosszindulatú vagy.

2018. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
64%
Nem szégyellem magam. Egyébként nem én vagyok az ex, nekem kettő gyerekem van, az egyik 10, a másik 4. Szégyellje magát az, aki tönkretesz egy családot, és még utána is az édesanyát meszeli hátulról.
2018. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
24%
Kedves utolsó nekem is van egy 6 és egy 10 évesem,égse tekintettem soha az apjukra a tulajdonomként. Sőt, amikor szétváltunk, nem gondoltam, hogy a gyerekeitől is válna. Akkor látja őket, amikor akarja, és én lennék a legboldogabb, ha találna egy normális nőt, aki a gyereleket is
2018. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
29%

... a gyerekeket is szereti.

Mert így is lehet. És mert a gyerekem sem a tulajdonom.

A mostani párom jóképű, kifejezetten jó pasi, és igen, feltékeny vagyok, de igyekszem a kapcsolatunkat építeni, mindig tetszeni neki, és nem a többi nőt szapulom, ha nekik is bejön.

Ha valaki mégis elvinné, akkor soha nem is szeretett igazán. Ennyire egyszerű.


Láttam én már olyan pasit, akinek nem volt egy bombázó a párja, de megse lehetett "rossuba vinni". Mert szerette azt a nőt. Mert az tudott valamit, amit a többi nem.


Ha mindig másokat hibáztatsz a saját életed kudarcaiért, akkor nem fejlődsz sehova. Igen, van hogy az ember eleve hűtlen p@csöt választ. Akkor csiszolni kell az emberismereten.

Amúgy meg szimplán lejjebb lehet venni az arcból. Mert hisztivel meg egy pasit se lehetett megfogni. 😉

2018. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet egy ferfit elvenni,nem egy doboz gyufa😂😂😂😂
2019. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
56%

Fuu,tudom hogy régi a kérdés, de Én is nagyon hasonló helyzetben voltam évekig! Egy ilyen kapcsolatban lenni egyszerűen őrjítő,a magam részéről soha többé.

Nálam annyi volt a különbség,hogy nem miattam mentek szét,hanem már korábban.

Állandóan ment a cirkusz,a szuk@ nem szállt le rólunk, mindenhova jött utánunk,velünk,akaszkodott,nem lehettünk egyedül a kislánnyal.

Én nagyon szerettem Őt,és a barátomat is,ezért tűrtem ezt a szánalmas helyzetet, de később rájöttem, hogy a páromnak kellett volna erősebbnek lennie és lekoptatni azt az elmebeteget, sajnos ez nem ment neki.

Néha olyan volt mint egy szerelmi háromszög,a nő hol nyomult a pasimra,vissza akarta szerezni,hol pedig nekem mocskolta Őt( ha éppen volt valakije).Undorító volt, a pasim pedig gyenge és befolyásolható.

Én pedig egy idióta,hogy ehhez asszisztáltam.


Kedves Kérdező, érdeklődnék hogy azóta mi a helyzet veletek.

Mi szerencsére szétmentünk, remélem nálatok jól alakult minden, már amennyire egy ilyen gyalázatban ez lehetséges.

2021. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!