Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem jön ki jól a párommal...

Apám nem jön ki jól a párommal. Marad más megoldás, mint megszakítani apámmal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az vette elején a dolgoknak, hogy elváltam az első feleségemtől és apám rögeszméje az, hogy a mostani párom miatt. Régebb óta ismerjük egymást, de amíg házas voltam, semmi nem volt köztünk, apám ezt nem bírja felfogni (diplomás, értelmiségi ember létére). Kb. 10 éve együtt is dolgoztunk, szerinte már akkor "kavartunk". Van kér idősebb fiam, ők természetesen nincsenek elhanyagolja azóta sem.


Nem is nagyon megyünk a szüleimhez, csak nagyon rosszul esik, hogy apám folyton marná és a jelenlétét sem bírja szinte elviselni. Nem is a nevén szólítja, hanem a neve egy másik változatán, amit ki nem állhat, a foglalkozásával cukkolja (értelmiségi, magas beosztású), ha már munkájáról van szó, apám arról sem értelmesen beszélget vele, nem is kíváncsi rá igazából, hanem poént csinál az egészből. Bezzeg a párom családja nagyon kedves, a testvéreivel nagyon jó a kapcsolatom. Anyám azét úgy elvan vele, de az anyósi viszony sem az igazi.

Hamarosan feleségül veszem őt, apám erre nem tudom hogy fog reagálni, de jó lenne ha el sem jönne az esküvőre, mert kinézem belőle, hogy ott is meg akarja szégyeníteni őt. Párom nem akar visszavágni, de már nagyon érlelődik a dolog. Már szépen és csúnyán is beszéltem apámmal erről, nem fogta fel.

Következő lépésként a vele való kapcsolat megszakításán gondolkozom, a leendő feleségem hozzám tartozik és senkinek nem hagyom, hogy bántsa őt.



2018. okt. 11. 14:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

"Apád valamit tudhat a társadról amit nem mond el neked."


Egyetértek!

Nyomós ok nélkül nem csinálná.

(Lehet, hogy -valamikor- neki is köze volt a nőhöz??!)

2018. okt. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
11 Én is erre gondoltam.
2018. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

11-12

Ti nem vagytok százasok :)))))))))))))))))


Kérdező, te sem, ha állítlag felnőtt ember létedre itt kérdezgeted, mi legyen.


Apád meg simán lehet demens.

2018. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer mondd meg apádnak: "Ő a párom! Ha nem bírsz vele és róla normálisan beszélni, akkor befejeztem veled a kapcsolatot!"

Anyukádnak mondd meg, hogy szívesen találkozol vele ott és akkor, amikor nincs ott apukád. Ha akar, ő el is mehet hozzátok, de apádat nem engeded be.

Esküvő.... Én várnék ezek után legalább fél évet, hogy apám hogy fog erre reagálni. Ezért is fontos anyukáddal a beszélő viszony fenntartása. Ha apukád (akár csak anyukád előtt) kifejezi, hogy már másként vélekedik, próbálnék békülni. És ez esetben természetesen mindkét szülőmet hívnám az esküvőmre. Ha nem, akkor anyukámmal négyszemközt leülnék és elmondanám, hogy esküvőt akarunk, de apámat nem akarom ott látni. Ő jöjjön, ha ez így neki vállalható. Ha nem jön, azt is tudomásul veszem. Ha emiatt vele (anyukámmal) is megromlik a viszonyunk, akkor sem fogok másképp dönteni.

A nyitókérdés utolsó mondatával tökéletesen egyetértek!

2018. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!