Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt élő, már...

Szülőkkel együtt élő, már kereső felnőtt fiatalok, Ti milyen feladatokat láttok el otthon, hogyan vesztek részt a család életében?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a házban, ház körül előforduló feladatokból kiveszitek-e a részeteket, ha igen, ezt önállóan megteszitek, vagy kérni kell a segítségeteket? Ha a szülők nem kérik, hogy hozzájárulj a rezsihez azért, hogy minél több pénzt megtakaríthass az önállósodáshoz, ezt Ti hogyan értékelitek? Kompenzáljátok valamivel az ilyen típusú segítséget?
2018. okt. 14. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Hétközben minden második este én mosogatok, három naponta én intézem a vacsorát is. Hétvégente segítek takarítani, a saját életterem rendben tartom, ha kell elmegyek bevásárolni. Az aktuális ház körüli teendőkből is kiveszem a részem.

24/N

2018. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Valaki nagyon unatkozhat. Én mindenki válaszát köszönöm, hasznosnak tartom, részemről ment a zöld kéz.
2018. okt. 14. 14:50
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

Én takarítok mindig, mert anyámat nem érdekli a rend, nem pakol el maga után, nem mosogat, elől hagy mindent. Főzni magamnak főzök. A keresetem felét le kell adnom neki havi szinten, különben azt mondta kirak a lakásból.

Sajnos külön költözni nem tudok, mert nagyon magasak az albérlet árak.

2018. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

32éves pasi vagyok,baleset anyagi csőd ,szüleimnél maradtam.

Válasz: bevásárláskor megkérdezem kell e valami nekik.

Kertészkednek,locsolni 75%ban én locsolom a kertet,eső víz gyűjtő rendszereket építek. (Tavasszal össze ősszel szét),metszem a szőlő lugast,füvet levágom,kertet ásom/rotációzom műtrágyát/istálló trágyát én veszem. Gyümölcs szedés/hibásakból cefre készítés.

Porszívózok minden héten 2szer.

Mosogatni főzni ritkán szoktam.

Mivel rühellem a disznóvágást évi 15kg színhúst veszek..

Falusi nagymamáknál dolgozok szinte ugyanezeket.

2018. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14es vagyok, saját munkás ruháimmal mosok az ő ruháiból is
2018. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fél évig laktam a szüleimmel egyetem után. Ők mondták, hogy nem kell fizetnem nekik semmit, inkább gyűjtsem a pénzem. A saját szobámat takarítottam, meg hétvégén vasaltam, de többet nem is nagyon vártak el, mivel én dolgoztam a családban akkor a "legtöbbet". (anya csak napi 4 órában dolgozik, apa 8-ban de 10 percre van a munkahelye a lakásuktól, nekem viszont utaznom is kellett, így reggel fél 7-kor mentem el otthonról és háromnegyed 5-kor értem haza...) Ebből úgy tűnik mint akinek marha jó dolga volt, mégis én akartam ennek véget vetni, mivel úgy éreztem magam mintha még mindig kisiskolás lennék. Amint lett rá lehetőségem albérletbe költöztem.
2018. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!