Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem magam rosszul,...

Miért érzem magam rosszul, hogy megadnak nekem mindent?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a szüleimmel élek. Alapvetően nagyon jól kijövünk, nincsenek megélhetési gondjaink és jól kötődünk. Van párkapcsolatom, barátaim, stb.

Viszont rosszul érzem magam néha, hogy anyukámék dolgoznak (szakmunkát) azért, hogy én tanulhassak.

Elég erős szorongást okoz nekem, hogy mennyi mindenem van (tárgyak, lehetőség tanulni)és hogy ez nekik nem volt, stb.


Mit tehetnék, hogy egészségesebben érezzem magam? Most is épp zokogok emiatt a feszültség miatt.



2018. okt. 15. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Segíts otthon sokat, amennyit a tanulás mellett bírsz. Ha van időd, heti 2-3 nap elmehetnél dolgozni is, így ruhákat, tárgyakat magadnak bírnál venni. Ne sírj emiatt, azért teszik mert szeretnek. :))

22/lány

2018. okt. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
66%
De ha jól éltek miért zavar ha fizetik neked, ha ez nem okoz nekik, a megélhetéseteknek gondot, ha amúgy ebből a családodnak semmi hátránya, és hiánya nem származik? Ha zavar akkor keress/vállalj valami diák melót amit suli mellett tudsz csinálni, és akkor jobban fogod érezni magad, hogy nem költenek annyit rád.
2018. okt. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok. Én nagyon önző tini voltam, elvártam hogy mindent a seggem alá toljanak. Ruhák, kozmetika....nem segítettem otthon semmit. Mára benőtt a fejem lágya, segítek anyukámnak, apukámnak, dolgozok is.

Nagyon szégyenlem magam amiatt amilyen voltam, sokkal jobb, hogy ilyen vagy, hidd el!!!

2018. okt. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Azaz az első vagyok:) a 22 lány...
2018. okt. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért teszik, mert nekik nem volt rá lehetőségük és ezért Neked biztosítani szeretnèk. Amivel egyelőre hálálkodni tudsz, ha jól tanulsz-elvégre ezért tesznek mindent, segítesz a ház körül, esetleg ha belefér heti pár óra munka. Viszont igazán viszonozni ezt akkor fogod tudni,ha idősek lesznek és Nekik lesz Rád szükségük.
2018. okt. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Vállalj jelképesen valami diákmunkát, a te lelkednek is jó lesz, meg nekik is biztos szimpi lesz, ha látják, hogy kicsit önállósodsz. Egyébként meg önként adják, szeretetből, emiatt ne szorongj. Másoknak az ilyet rendszerint a fejéhez vagdossák... Szerencsések vagytok.
2018. okt. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs probléma, akkor csinálni kell magadnak mi? :D

Mártírkodás helyett inkább tanulj, akár vállalj diákmunkát, majd eljön az az idő is, hogy neked kell őket támogatni. Főleg ha nincsenek anyagi gondjaitok, akkor egyszerűen unod magad és azért generálsz problémát a semmiből. Fektesd az energiáid a tanulásba, hogy valamivel ténylegesen megháláld a törődésüket.

2018. okt. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul attól, hogy a szüleid mindent megadnak neked, inkább örülj, hogy ők természetesnek veszik azt, hogy így segítik a gyereküket az előrejutásban. Ha azonban mégis van benned valami ellensúlyozási kényszer, akkor segíts nekik,akár a házimunka egy részének átvállalásában vagy másban.
2018. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz arról, hogy nekik nem voltak olyan lehetőségeik, mint most neked.

Legyél hálás, a hála érzése pont annak a pozitív oldala, ami most benned van, rakd át magad a negatív oldalról. Amit kapsz, azt fogd fel úgy, hogy megérdemled. Ahogy tudod, viszonozd a szüleidnek, amit érted tesznek, mert ők is megérdemlik.

2018. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Van nálunk benn ilyen típusú diákmunkás, aki ugyanez miatt dolgozik. Ő is így érez, és nem azért dolgozik, mert szegények, hanem mert így érzi jól magát. Keress te is valami munkát, amit tudsz csinálni a suli mellett.
2018. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!