Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kicsit szégyellem magam,...

Kicsit szégyellem magam, amiért egy jómódú családban élek, és mindent megadnak nekem. Jogosan érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Sokan utálják azokat, akiknek mindent a "feneke alá raknak". Nem tudom, hogy ilyen vagyok-e, részben biztos, de az is biztos, hogy nagyon normális szüleim vannak. Mindenesetre nincsenek anyagi gondjaink, de mindketten kemény munkával, egyszerű vidéki földművelő családokból küzdötték fel magukat idáig, vagyis tisztában vannak a pénz értékével. Nem vagyunk sznobok és én soha nem dicsekszem, erre mindig vigyázok. Amikor összebarátkozom valakivel és eljön hozzánk először, sokszor nagyon meglepődnek, mert nem hirdetem magamon a jómódúságunk jeleit. Viszont sokszor azon gondolkodok, hogy életképtelen leszek, vagy nem fogom tudni megbecsülni a pénzt. Soha nem dolgoztam még (mármint diákmunkára gondolok), nem kapok zsebpénzt, de ha bármire kell, akkor kérek és kapok. Nagyon kellemetlenül érzem magam, amikor a barátaimmal moziba akarunk menni és azt mondják, hogy most nincs pénzük, mert kell valami olyanra, ami nekem "ingyen" van. Mondjuk egy jogsira. Nagyok az elvárásaim, hiszen olyan szülőkkel, akik mögöttem vannak, illő lenne, hogy én is valami szép karriert fussak be, de nem tudom, képes leszek-e rá. Nem vagyok túl emberbarát, sem túl nyitott. És attól félek, hogy el vagyok kényeztetve, csak már túlságosan hozzászoktam ahhoz, hogy észrevegyem, mint amikor a békát nem egyből forró vízbe dobják, hanem fokozatosan melegítik alatta, és mire észbe kap, nem tud kimenni...
2011. dec. 9. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Én értem a problémádat. De ne érezd magad rosszul emiatt. Nem tehetsz róla, hogy a szüleid keményen dolgoztak h mindent megadhassanak neked ami nekik nem adatott meg. Az meg csak rajtad múlik, h mikor próbálsz meg a saját lábadra állni. És ha már ilyen szépen megtudtad fogalmazni h mi nyomja a szívedet, akkor már véleményem szerint tudod is h mi lenne a helyes út. Ha elmész dolgozni valamit, akkor te is megnyugszol, h lesz egy kis pénzed amiért saját magad dolgoztál meg, az ismerőseid se fognak elkényeztetettnek hinni, és még a szüleid is örülni fognak, h benned van a vérük. =)
2011. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Akkor érezd magad rosszul, ha úgy gondolod, hogy ez a természetes. Tudnod kell megbecsülni az értékeket, még a kicsiket is, akár eszmeiek, akár anyagiak legyenek azok. A lehetőségekkel tudni kell jól bánni és kihasználni, hogy később gördülékenyen menjen az életed, amikor már nem támogatnak annyira a szüleid. Az embert nem az anyagi háttere alapján kell megítélni, hanem a viselkedéséből!
2011. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintem tűzz ki magad elé valamilyen célt! mondjuk nézz ki egy gitárt vagy egy fényképezőgépet (ezek csak példák, mindegy, mit), vegyél elő egy kis dobozt, menj el dolgozni, és azt a pénzt, amit kerestél, tedd be a dobozba! ha összegyűlt a pénz, vedd meg, amit szerettél volna, és tudni fogod, hogy ezért te igenis megdolgoztál!
2011. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók nagyon jó ötleteket adtak, én még eggyel egészíteném ki: tényleg nem kell magad azért rosszul érezned magad, mert jó körülmények közé születtél, és külön jó, hogy ezzel nem hencegsz. Egyre vigyázz viszont: segítő szívvel vedd észre, hogy hol van helye a te segítségednek. Ha tudod, hogy valaki anyagi nehézségek közt él, de küzd azért, hogy jobb legyen, akkor találd meg a módját, hogy segíthess. (Most nem feltétlenül a szüleid pénzére gondolok, hanem a te majdani keresetedre. Ugyanakkor azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ha ennyire mindened megvan, akkor a karácsonyi ajándékra szánt összegnél is megkérheted a szüleidet, hogy csak egy részét - felét, harmadát, ahogy gondolod - fordítsák a te ajándékaidra, és a többiből vegyél kaját olyanoknak, akik mondjuk a ti utcátokban laknak, vagy a te osztályodba járnak, de nem tehetnék meg, hogy karácsonyra (ünnepi) ételt egyenek. A soraidból ítélve a szerintem a jómódúságod mellett jószívű is vagy, kreatív is, úgyhogy: hajrá!
2011. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Találj ki vmi vállalkozást amihez ugyan sok pénz kellhet de ha van akkor az nem gond és utánna már nem nehéz elindulni tovább.
2011. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
nekem ugyanez van osztálytásraim is állandóan szólnak és ilyenkor sírni tudnék, nagyon orsszul esik..
2011. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
előző vok, engem úgyérem az osztálytársaim állandóan szólnak, pl én e kürtölöm világgá hogy több pénzünk van, de amikor páran voltak nálunk azóta mindenki ezzel csesztet, pl az egyik tanárom órán elkezdett mesélni, hogy akik milliomosok azok töbre viszik mert ki tudnak menni amerikába dolgozni, ere szinte a fél osztály igy egyszerre rám nézttt, annyira rosszul esett meg még egy másik osztálytársam is állandóan ezzel baszttatott és már kezd nagyon rsszul esni iylenkor sírni tudnék, ez nekik mennyiben fáj?
2011. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyben szeretnélek megerősíteni - de nagyon. Abban, hogy tartalmas ember vagy - gondolkodó és jóérzésű. Aki ennyire tisztán rálát az saját helyzetére - és ilyen szerénységgel közelít a rosszabb körülmények között éló többiekhez - annak semmitől nem kell félnie. Nem silány ember az.

A szüleid keményen megdolgoztak mindenért: ez mindent megalapoz, meghatároz. Az írásodból (ami átlagon felüli) kitűnik, hogy LÁTOD és becsülöd a kapott példát. Ne aggódj semmiért: abban a pillanatban, amikor úgy érzed, hogy le kell válnod róluk és saját irányt adni a felnőtt életednek, ez a hiteles példa "működni" kezd benned - és MEGDOLGOZTAT mindenért. Nem fogod alább adni náluk: van önbecsülésed (ez máris látszik!) és az arra indít, hogy a saját erődből mutass fel valamit. Szüleid persze melletted maradnak, hogy továbbra is megadjanak minden segítséget; akkor majd az lesz a feladatod, hogy tapintatosan, komolyan, karakánul..lebeszéld őket róla. Meg fogják érteni..becsülni fognak érte. Szerintem helyeselni fogják, hogy meg akarod méretni magad, ahogyan ők is annak idején. Ami fontos: ne légy a kelleténél szigorúbban önkritikus - és bízz magadban. Jó "emberanyag" vagy te.

2011. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad rosszul. Megvan a veszélye annak, hogy ha az ember mindent megkap, amit szeretne, akkor eltorzul az értékrendje és csak az számít neki, hogy minél drágább holmikat vehessen meg, de esetedben erről szó sincs. Tehát nincs mitől tartanod.

Azt a véleményt nem osztom, hogy menj dolgozni. A diákmunka egy szükséges rossz, ha a szülő jövedelme nem elég, de ha jó karriert szeretnél, akkor inkább tanulj helyette. Többet ér, ha mondjuk megkéred a szüleid, hogy fizessenek be egy spanyol nyelvtanfolyamra, és oda jársz, mintha szórólapot osztogatnál. Hosszú távon jobban jársz vele.

Kivétel természetesen ha olyan munkát találsz, ami beleillik a karriertervedbe, de erre ugye elég kicsi az esély, főleg ha még nincs karrierterved.


Na a lényeg, hogy ne érezd magad rosszul, örülj neki, hogy a szüleid biztosítani tudják, amire szükséged van, és igyekezz az időd a lehető legokosabban kihasználni.

2011. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne problemazz! En is igy nottem fel, felnottkor is konnyu, megis nagyon is eletkepes vagyok.
2011. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!