Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek is megkeseredet...

A ti szüleitek is megkeseredett, kiégett emberek? Több lenn

Figyelt kérdés
Nekem abszolút azok, semmi családi program nincs régóta, sőt még beszélgetés sincs semmiről. Apám hazajön, vmi "hello-t" morog az orra alatt, aztán megy a dolgára, anyám meg a tv-t bámulja munka után, nem szól senkihez. Nem is jár hozzánk senki, kiégett, bunkó emberek, főleg az anyám. Amikor vmi baj van, akár a legkisebb baj (pl: eldől a pohár az asztalon) már emiatt olyat káromkodik, hogy az ég is leszakad majdnem. Apám meg nem szereti a veszekedést, ezért inkább fel se jön, csak este, aztán az ágyba dől. Ja és nem válnak el sem, mert az a faluban szégyen ugyebár, mert mit szólnak MICCÓNAK????

2018. okt. 20. 21:24
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
24%

A mai magyar helyzetben ez nem csoda.


A reálbérek folyamatosan csökkennek (főleg a közszférában), felül folyamatosan vonják el az ember feje fölül a támogatásokat, megélhetési lehetőségeket.


Téged meg eltartanak, aki a hátuk mögött, az interneten, idegeneknek beszéli ki őket.

Egy kicsit elgondolkodtató...



Ui.: egyébként pl mi is kevesebbet megyünk utazni, mint anno, szimplán azért, mert az évi többszázezres cafeteriából lett egy ötvenezres szépkártya... ;)

2018. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
70%
Utolso itt nem a nyaralásrol szol,a legtöbb magyar család közösen beszélgetni se tud,vagy együtt étkezni mert üvöltözés lesz,és a karácsonyt is három szobában vészelik át,Karácsonykor van a legtöbb utálom a családom kérdező itt is az oldalon.. Kit izgat a közös nyaralás ha hétközben is leszarják egymást és együtt még ebédelni vacsorázni se tudnak családként,a családtagok meg a gyereket is letojják,mert a tv bámulás fontosabb h kitépje őket a fosbol amiben élnek..
2018. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
27%

Igen, ez nagyon cuki, miért is nem válnak el, ha a hisztikés kamszlány füttyent egyet. Aztán az elköltöző fél albérletét majd te fogod fizetni, vagy hogyan gondoltad? Az ottmaradó fél nyilván 1 fizetésből nem tudja ugyanazt az életszínvonalat fenntartani, akkor a te igényeidből is jócskán lejjebb kell adnod, ebbe belegondoltál?


Nyilván a te egybites kamaszfejedben a MICCÓNAK miatt nem válnak el, édes kiscsillag, de ebből is csak az látszik, hogy igazából jó szülők, mert annyira gondtalan életet biztosítottak neked, hogy a mindennapi megélhetés, a munka utáni fáradtság, egy háztartás vezetésének a gondjai, az mind-mind távol áll tőled. Te csak a szórakozás hiánya miatt vered ki a hisztit.

2018. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
60%

ma 21:57

Miért lettem lepontozva? Mert lemertem írni, hogy a szüleim nem kiégett emberek? Ha valaki nem elkeseredett akkor már az is baj?

2018. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem. Állandóan mennének valahova, gyakran munka után is jön egy ötlet, hogy ugorjunk le ide meg oda, mert valami rendezvény van ott. Rengetegen járnak hozzájuk látogatóba, több napra is és élvezik ezt. Amíg otthon éltem akkor is mindig csak "menjünk valahova kiruccanni". Állandóan mehetnékjük van. Apukám például utál tévézni. Neki a kikapcsolódás az, ha hazajön munkából és mehet valamerre az anyummal. 55 évesek.
2018. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
82%

Az én anyám elmúlt 80 éves, 20 éve özvegy, egyedül él. Se nem megkeseredett, se nem kiégett.

Orvos, 80 éves koráig még dolgozott a szakmájában heti pár órát. Számítógépet, internetet, okostelefont használ. Szakirodalmat, szépirodalmat olvas, könyvet már nem nagyon vesz, de könyvtárba jár. Nyugdíjas volt már, mikor beiratkozott egy számítógépkezelő tanfolyamra, hogy tudjon az unokákkal levelezni, és egyáltalán "lépést tartani".

Emellett művel egy nagy kertet, aktív tagja egy patchwork klubnak.

Egész gyerekkorunkban arról mesélt, hogy majd egyszer el szeretne jutni Egyiptomba a piramisokhoz. November elejején az egyik unokája meghívására el is utazik oda. Már varrt magának egy csinos kalapot.

Szóval a kiégésnek nyomát sem látni rajta.

2018. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%

Amikor még egyutt eltek, akkor gyerekkent fel se tuntek a problemaik. Kamaszkent lassan rajottem apám iszik nem is keveset. Anyam csak tevezik es regenyeket olvas. Akkoriban nem volt se internet se okos telefon. Vonalas az volt. Foiskolaskent amikor ritkabhan jartam haza rajottem nelkulem is ugyanez a program. Elég unalmasaknak tuntek.

Felnottkent kezdtem megerteni, hogy milyen is ez az egesz magyar valomvilag egy atlag nem csoro, de messze nem is sokat kereso csaladban.

Apa naphosszat dolgozik, otthon is barkacsol, javit (vagy kocsmazik, nozik), anya naphosszat gyereket nevel, haztartast vezet majd dolgozik, nevel es haztartast vezet. Jo ha a rokonokkal tartanak kapcsolatot es a szabadidos tevekenysegeik kimerulnek a nagybevasarlasban, rokonlatogatasban evi par alkalom mozi es egy nyaralas. Amit kamaszkent vagy fiatal felnottkent kezdenek sokan hianyolni a szuleikbol az az eletkedv reg elillant, hiszen elotte sok even at kuzdottek es szepen belefasultak abba, hogy ne szakadjanak le a maguk kis eletszinvonaatol.


Ennek ellenere azt gondolom fiatalon kritikusabb voltam a szuleimmel szemben, de most pont ugyanoda tartok, MERT a gyerekeimet minden mas jobban erdekli, mint egy kozos vacsora, beszelgetni nem akarnak, progtamra eljonni nem akarnak, ami talan vonzo program nekik az vagyonba kerul, de hat konnyebb nekik is azt hinni en vagyok bunko es fasult, de x probalkozas utan, hullafaradtan mar nem sokaig fog erdekelni ok mit szeretnenek.

2018. okt. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan ez van, volt és aztán újra ez van,egyszer még meg próbálok velük beszélni hogy ennek így nem sok értelem van aztán ha semmi sem változik akkor el költözök amit tudok mert így engem a sírba visznek.
2018. okt. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
23%
Mennyi hisztis tini van itt ,kedves kérdező ,majd 10-15 év múlva beszéljünk erről ha már lesz munkád,családod, akkor ítélkezhetünk a szüleidről .
2018. okt. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
55%

Ilyenben nőttem fel, 80-as években voltam középiskolás. Azt hittem amúgy, mostanság már nem számít a "mit szólnak".

Szar volt ilyen családban élni.

2018. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!