Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként ilyen esetben...

Ti szülőként ilyen esetben nem szégyellnétek magatokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Adva van egy eü ágazatban dolgozó, kisvárosban élő "anyuka", egy lánygyerekkel, aki 18 éves kora óta önellátó és tényleg soha semmi gond nem volt vele, még kamasznak sem,nem,hogy gyerekkorban.


Mivel történtek fizetés emelések az ő munkaterületén, mára már nettóban megkeres 180-190 ezret, míg egy állami szférában dolgozó pedagógus ennyit kb. a büdös életben nem fog megkeresni, diploma ide vagy oda és sok felelősség nyomja az ő vállát is.


Ennek ellenére panaszkodik, hogy még ő jár a templom egeréhez kunyerálni, de azért cigire van pénz.

Persze, mert semmilyen mértékben nem vezet háztartást és kényelmesebb rendelni...

Egyébként másra se megy ki a játék, csak ,hogy a férjét és a gyerekét manipulálja.



Mondjuk az előbbi nyáron a sarkára állt egy minimálisan és megmondta, hogy fizesse ki a rezsit, ilyenkor baromi kevés-megjegyzem: nem egy aranyáron bérelt pesti lakásról van szó, hanem egy vidéki saját házról- és oldja meg a kaja kérdést, ahogy tudja.

Macskáknak macska almot nem vesz, de meglepődik, ha bekakilnak-még 3-4 hónaposak-, de azért kirakja őket ennyi idősen a lakásból, mert becsináltak. Na de hova csináljon szegény, ha alom sincs és nem is figyel rájuk, hogy ki akarnak-e menni, vagy sem-.


A férje és a lánya elmentek valami felkapott piacra a környéken, ahol a lány variált, hogy az ANYJÁNAK milyen kabát kellene. Megjegyzem: anyuka "csak" a negyvenes éveiben jár, nem 60-70 feletti, hogy ne tudjon soha semerre se menni.


Nem tudom, de én magamat nagyon elszégyellném, ha a gyerekem venne kabátot nekem, miközben nem is munkanélküli segélyen tengődök, de még nem is a közmunkás béren, hanem annak majdnem a 4x-éért. Úgy meg pláne, hogy a gyerek tőlem sohase kapott ki még fagyira se pénzt, mert az "cigire kell" alapon.



2018. okt. 22. 16:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én helyetted szégyellem magam.
2018. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%
Azt mondjad inkább hogy a kismacskákkal mi van! 🐈🐈🐈
2018. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem. Mi a lenyegi kerdes?? Hogy a csaj kabatot vesz az anyjanak es ez baj? Ha otthon lakik es eltartjak eppen vehet kabatot.... vagy a macskak a lenyegesek?
2018. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire képtelen vagy értelmesen fogalmazni, akkor nem csoda, ha senki nem érti, mit akarsz mondani.
2018. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt -szégyellni valóan!- más szemetesében kotorászol, terítsd a közösség elé tiedet!

Egészen biztos, a te szennyesládában is van vonalkódos fehérnamű, miért a másét nézegeted?

.

"én magamat nagyon elszégyellném, ha a gyerekem venne kabátot nekem"

Szégyellnéd azt, ha gyereked meglátna valamit (jelen esetben kabáto) és felkiáltana: "ezt megveszem, mert anyámon nagyon jól állna és csinos lenne benne!"

2018. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

13-as: az a szó feltűnt, hogy ÖNELLÁTÓ? Ami annyit tesz magyarul, hogy el tudja tartani magát és nem ott lakik?


Pont arról van szó, hogy a lánya önellátó, anyuka meg nem 60-70 éves, hogy ne tudjon magának elmenni kabátot venni.

2018. okt. 22. 19:12
 17/32 A kérdező kommentje:
15: Igen, elszégyellném magamat, ha a gyerekem engem ruházna, miközben én se közmunkás fizun meg munkanélkülin tengődnék.
2018. okt. 22. 19:13
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem teljesen miről van itt szó. De te ki vagy amúgy a történetben?
2018. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, elszégyellném magamat, ha a gyerekem engem ruházna"

Az, ha egy önálló, keresettel rendelkező gyerekj vesz az anyjának egy kabátot, még nem 'ruházás'!

Miért furcsa neked, hogy egy, az anyját szerető gyerek meglepi őt olyannal, amiről feltételezi, jól áll - és örömnet okoz.

.

Netán olyan családban nőttél fel, amelyikbennem volt szokásban a megllepi ajándék, a másiknak örömet okozás?

2018. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
19: igen, szokás, csak én úgy nőttem fel, hogy gyerekként kaptam néha apróságokat, nem úgy, hogy soha az életben nem kaptam pénzt még 1 gombóc fagyira se, nem, hogy még másra.
2018. okt. 22. 21:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!